Forum

Komentarze użytkownika "Martynez"

Komentarze użytkownika: Martynez

Martynez / 2007-08-08 20:01
Staralem sie zmniejszyc ryzyko, a jedoczesnie pozostawic szanse na "jako taki" zarobek :) Czas pokaze co z tego wyniknie. Zaczynam dopiero "zabawe" w inwestowanie - nie mam zadnego doswiadcznia w tym temacie. Cala moja skromna wiedza pochodzi z for i internetu (w duzej mierze z Money.pl hehe). Zobacze w przyszlosci jak to bedzie. Na razie malymi kroczkami :)

Dziekuje za cenna uwage odnosnie wplat. Faktycznie na gotowkowe mozna bez ryzyka wplacic calosc za jednym razem. Dlaczego sam na to nie wpadlem? :D

Zdecydowalem, ze WOIF narazie odpuszcze sobie - chociazby dlatego, ze trzeba samemu wyliczac belke.

Mam nadzieje, ze korekta skonczy sie jak najwczesniej i indeksy znowu skocza w gore - czego sobie i wszystkim inwestorom zycze :)

Pozdrawiam i dziekuje za uwagi
Martynez / 2007-08-06 20:19
Przemysle ten Skarbiec Ochrony Kapitalu. NIestety w mbanku nie ma Arki, a takze ING ( a szkoda) - bede wiec musial poprzestac na tym co jest. Interesuja mnie jeszcze fundusze WIOF - nie wiem jednak co one wartaja. Dziekuje za wyrazenie swojej opini i cenne uwagi :)
Pozdrawiam

Prosba o ocene portfela

Martynez / 2007-08-05 20:54
Witam serdecznie!

Od dluzszego czasu probuje wymyslic dla siebie strategie inwestycyjna czytajac zacne forum Money.pl :) Na poczatku moich rozwazan myslalem, ze cala kwote zainwestuje w fundusze akcji. Na "szczescie" przyszedl dolek, ktory ostudzil moje zapaly i chciwosc :)
Mam w tym momencie do zaiwestowania kwote 28tys. Doszedlem do wniosku, ze stopa zwrotu na poziomie 20% rocznie bylaby dla mnie satysfakcjonujaca.

Bede korzystal z Supermarketu SFI w mBanku dlatego fundy do mojego portfela wybralem sposrod tam dostepnych.

Chcialbym zastosowac dywersyfikacje z wzgledu na rodzaj funduszy jak i czas wplaty.
Planuje wplacac w 10 "ratach" w odstepach tygodniowych, badz dwutygodniowych (sam jeszcze nie wiem :) ). Horyzont inwestycji okreslam na minimum 2-3 lata.

Oto zawartosc portfela

Fundusze Stabilne - 50% portfela

PKO/CS Stabilnego Wzrostu Plus - 10%
UniStoProcent BIS FIO - 10%
Idea Stabilnego Wzrostu FIO - 40%
SEB 4 SFIO Stabilnego Wzrostu - 40%

Fundusz Pieniezne i Obligazcji 20% portfela

DWS Polska FIO Płynna Lokata - 50%
SKARBIEC - DEPOZYTOWY - 50%

Fundusze Akcji zagraniczne 15 % portfela

BPH Akcji Europy Wschodzącej - 33%
UniAkcje: Nowa Europa - 33%
PZU Nowa Europa - 33%

Fundusze Akcji 15% portfela

Legg Mason Akcji - 33%
DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek - 33%
UniKorona Akcje - 33%


Bardzo prosze o sugestie

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy