Forum

Komentarze użytkownika "matunioo"

Komentarze użytkownika: matunioo

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:49
Kalasia, dlatego ja zawsze podczas nauki wyobrażam sobie, co mogę osiągnąć za pomocą takiego języka, jak to fajnie jest się potem np. w USA porozumiewać bez żadnego problemu z tamtejszymi, ogólnie jakie to daje możliwości jeśli chodzi np. o znalezienie dobrze płatnej pracy itp. To wszystko mnie bardzo motywuje, spróbuj też takich metod, może pomogą :P Tutaj masz wszystko o kursach norweskiego w ESKK: http://eskk.pl/kurs-norweski :)

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:45
Mokka, w moich książkach z angielskiego często możesz napotkać całe zwroty, przykłady do uzupełnienia, lub też do napisania całych zdań, czy dopasowywanie całych zwrotów do obrazka/kategorii itp, tego jest mnóstwo. Raczej w tych książkach z hiszpańskiego powinno być podobnie, o ile nie tak samo.

Pozdrawiam :)

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:41
Z tego co słyszałem i ze swoich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że poziom podstawowy wcale aż tak bardzo nie różni się od tego średnio-zaawansowanego, więc bez obaw, jak już umiesz dość dobrze podstawy, to poradzisz sobie i tam, a zawsze to większa pewność, że w danym języku się ze wszystkimi dogadasz, nawet w jakiejś firmie, sklepie etc.

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:27
Moja znajoma uczyła się chińskiego, tak z ciekawości, bo zawsze ciekawiło ją, czy ten język jest naprawdę tak koszmarnie trudny, jak większość twierdzi. No i już po dwóch miesiącach kursów w ESKK była pozytywnie zaskoczona tym językiem, jak i samym nauczaniem. Pani Wisława Szkudlarczyk-Brkić nie wystawiała im nigdy podobno ocen za zadania, tylko motywowała do dalszej pracy i namawiała do systematyczności. Ogólnie była zadowolona, przynajmniej tak mówiła ;p

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:24
Co więcej, nie tylko aby opanować podstawy. Ja się już tam uczę angielskiego ponad 3 lata, no i nie boję się teraz powiedzieć, że ogarniam bez problemów zaawansowaną gramatykę i całą resztę. Co do tego uczenia się na pamięć, to też tak uważam, akurat w ESKK mają w sumie w miarę ciekawy system nauczania, bardzo różnorodny, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, tak mi się wydaje.

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:18
Wiadomo, że każdy ma inne priorytety i inne możliwości, dla jednego takie kursy są tanie, a dla innego troszkę "za drogie". Dla mnie osobiście, a nie śpię na pieniądzach, uwierzcie, kursy w ESKK to wcale nie jest taki duży wydatek, tak jak napisał Matti480, porównując np. ze szkołą językową. Dla mnie takie kursy to najlepszy wybór, ja spokojnie pogodziłem inne wydatki właśnie z kursami w ESKK. Tak czy siak, wiadomo, że każdy zarabia inne pieniądze :)

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:15
Nie zauważyłem Twojego komentarza klosek641, no ale widzisz, skoro Twojej mamie wysyłali pocztą takie kursy, to znaczy, że można i nie ma żadnego problemu. Skoro wtedy ESKK wysyłali, to teraz też na pewno :) Co prawda nigdy nie miałem okazji tego sprawdzać, bo uczę się w Polsce, no ale kto wie, co to będzie za kilka lat :)

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:13
O ile dobrze się orientuję, ESKK wysyła takie kursy za granicę, ale lepiej dokładnie przeczytać na ich stronie wszystko. To solidni ludzie, można się z nimi dogadać.

Re: Proszę o opinię - ESKK

matunioo / 2012-08-15 17:12
Każdy sposób jest dobry :) Podoba mi się wasze podejście ;p To fajnie, że umiecie połączyć np. gotowanie zupy pomidorowej z nauką angielskiego. W taki sposób na pewno szybciej się nauczycie, w sumie sam spróbuję, może nie z zupą, ale z czymś innym :D

Najnowsze wpisy