Forum

Komentarze użytkownika "Matxs"

Komentarze użytkownika: Matxs

Matxs / 2010-09-10 17:37
CIĄG DALSZY loterii odnośnie ewentualnego zamówienia.)
Jednocześnie żądam zwrotu kosztów nadania do Państwa przedmiotowej paczki na rachunek bankowy xxxxxxxxxxxxxxxx należącego do mojego mężaxxxxxxxxxzam. j/w, którego upoważniam do odbioru tych pieniędzy. Jeżeli do dnia 01-10-2010 roku nie będzie zaksięgowany wpływ, wówczas rozważę o zawiadomieniu organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przez Państwa przestępstwa usiłowania oszustwa na moją osobę, polegającego (oprócz w/w akapitu) na spowodowanie u mnie straty finansowej powstałej na skutek poniesienia kosztów wysłania do Państwa zwrotnej przesyłki, której zakupem spowodowała bym Państwa wzbogacenie się- co wyczerpuje znamiona art. 286 kk. Nie mam obowiązku ponoszenia strat finansowych w związku z Państwa ofertą. Ponadto informuję Państwa, iż sprawę zgłoszę do Stowarzyszenia Praw Konsumentów i dodatkowo będę ubiegała się zadośćuczynienia za czas poświęcony za nerwy i redagowanie niniejszego pisma oraz za czas poświecony na przesłanie zwrotnej paczki.
Oświadczam, iż z uwagi na szeroko opisane na internetowych forach Państwa praktyki, żądam zaprzestania wysyłania mi jakiejkolwiek przesyłki/listu/mailu itd. Przesyłki takie nie będą przeze mnie odbierane a listy zwykłe od razu, bez ich otwierania, będą przekazywane do przegrody „zwroty”. W przypadku nie zastosowania się do tego żądania wniosę o wszczęcie postępowania w sprawie uporczywego nękania mojej osoby. Sytuacja ma się podobnie w przypadku przesyłek kierowanych na mojego męża - xxxxx. Tak więc mają Państwo dwie możliwości odpowiedzi na przedmiotowe pismo. a) wpłata na w/w rachunek, b) niedokonanie wpłaty, co niestety grozi Państwu w/w opisanymi działaniami powziętymi z mojej strony.
Uwaga ! W przypadku nieodebrania przesyłki nie przyjmę jej zwrotu.
Z poważaniem.


wyk 2 egz. przezxx
1 egz. - adresat ( w tym kopia wysłana faksem pod podany nr 22 519 77 88 )
2 egz. - a/a


Uwaga! List wysłałem poleconym z potwierdzeniem odbioru Pocztexem i z możliwością zajrzenia do środka przed odbiorem. To kosztowało 47 zł, ale mam pewność, że nie odpowiedzą mi, iż wysłałem trociny zamiast książki... Aha potwierdzenie nadania będę chyba całe życie trzymał, bo potrafią po kilku latach z windykacją zawitać - tak dużo jest o tym na forum. Jak tak będzie złożę zamówienie o usiłowanie wyłudzenia. Mam jedno ale... Na książce wpłat były dwa adresy zwrotu- pod ten sam adres ale inny odbiorca. Na adrsie pomocniczym napisane jest, że zwroty słać do Avarto a małymi literami na okładce książki do RD :/ Wysłałem, tam gdzie było większymi literami - AVARTO ale asekuracyjnie pismo zatytułowałem jako na RD. Jak nie odbiorą - paczka będzie leżała w Koluszkach w biurze niepobranych przesyłek. Cały czas kompletuję materiał dowodowy i jak pieniędzy mi nie oddadzą, zawiadomimy o przestępstwie, którego zaistnienie mamy uzasadnione przypuszczenie podejrzewać.

Tak więc jak ktoś ma podobny problem, to proponuję odezwać się na tym forum to się podłączy pod moje zawiadomienie z października, które złożymy jak należność za odsyłkę nie wpłynie na moje konto.

UWAGA!!! Nie odbierajcie od nich żadnych paczek!!! Zauważcie, że ktoś (a może nawet oni sami....) może zrobić sobie jaja i podać w tej aplikacji Wasze dane a wówczas Wy nieświadomi odbierzecie ten "zamówiony" produkt!!!!!

Re: Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

Matxs / 2010-09-10 17:32
Witam. Niedawno żona nabrała się na grę, jaką RD (wysłało SPAM) Ot do niej link http://www.loteriard.pl/EBAA07/index.php?tracking=0000A7001
Żona krok po kroku bawiła się w to i podała swoje prawdziwe dane. Oczywiście, za każdym razem trafiasz na najdroższy samochód i poza tym w jokera na karcie :)))))
zauważcie, że dopiero przy opcji wskazania, że chcę wygrać auto (lub jego równowartość pieniężną) napisane jest : Kliknij na tak, i skorzystaj z kompletu przywilejów do których należą:- Wyjątkowa książka, za którą możesz zapłacić w czterech nieoprocentowanych ratach ... . (tu nic nie jest napisane o sposobie jej otrzymania)
- gwarantowana szansa na nagrody ... (gwarantowana szansa - dobre sobie, to jak szybka szybkość :) )
- bezpłatny prezent niespodzianka

No i w tym momencie nic nie pisze o tym, że ona zostanie nadesłana z rachunkiem. Normalne firmy przy zamówieniu w ramach zabezpieczenia wysyłają za pobraniem lub po przedpłacie na ich konto, a ci paczką darmową z rachunkiem do uregulowania !!!!! Jak ją odbierzesz masz mały problem, bo nic w niej nie pisze, że możesz ją oddać - jest nr telefonu a ja (żona) mam gdzieś do nich telefony.

Jest tu podstęp. Na samym dole aplikacji (gry loterii) jest zakładka "zasady" oraz "polityka prywatności". Podając swoje dane adresowe a nawet wcześniej przy reklamie książki jak naciśniecie zakładkę zasady-to tam jest napisane, że owa książka nadejdzie pocztą z rachunkiem... Zauważcie, że nigdzie nie jest w tej aplikacji zapisane, by kliknąć "zasady". Nawet jeśli chodzi o politykę prywatności pod koniec aplikacjio - to jest zaznaczenie iksem - ale nie wskazują, by tam kliknąć i czytać - Każą potwierdzić zgodę z ich polityką i tyle!!! Nie każdy może się domyśleć, ze na dole jest jakiś link, można go nawet nie przyuważyć!
Malo tego, jak te "zasady" nawet klikniesz przypadkowo (przed reklamą książki) - to tam nie jest nic napisane o paczce z książką i książeczką opłat) - to kolejny podstęp, bo wiadomo, ze następnym razem nie będziesz chciał czytać zasad, które czytałeś(aś) ... .

Moja żona spodziewała się, że paczką przyjdzie jakaś propozycja prezentu i instrukcja jak zamówić i opłacić książkę i ewentualnie jakieś reklamy, stąd odbiór poleconej paczki z wiadomą zawartością. By było jasne, żona wyszła z aplikacji w momencie, gdy była opcja zapłaty pierwszej raty za książkę on-line, lub po uzyskaniu rachunku. Tym sposobem, jak się później okazało, nie zdążyła zostać przez nich obdarowana gwarantowanym darmowym upominkiem jakim jest..... jakaś książka w PDF, którą możecie otrzymać jak się pobawicie tą aplikacją (nie zalecam podawać realnych danych - nie ma tam takiego obowiązku - więc, może Myszka Miki...)

Tak więc, tutaj żonie nie spełnili obowiązku obdarowania darmowym prezentem (e-książka w PDF) a książkę z rachunkiem wysłali !!!!!!!!!!! To jest sprzeczne z ich deklaracją, więc takowe zamówienie nie jest ważne!

Gwoli jasności, ja tę aplikację gry http://www.loteriard.pl/EBAA07/index.php?tracking=0000A7001 znalazłem dopiero po tym, jak wysłałem im dyplomatyczny n/w list. którego treść Wam przytoczę:

-1 Miejsce 09-09-2010 r.

Moja żona

Nr klubowy xxxx
Reader’s
Digest Przegląd
Skrytka Pocztowa nr 203
62-056 Komorniki


W załączeniu odsyłam Państwu odebraną w dniu wczorajszym (08-09-2010) z Urzędu Pocztowego Waszą przesyłkę w całości - tj. książka (nierozpakowaną z folii) pt. “Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie” wraz z książeczką opłat oraz kartkę zatytułowaną "Kodeks etyczny wydawnictwa" .
Nie chcę skorzystać z możliwości kupna tego produktu, ani żadnych innych Państwa produktów czy usług.
Proszę o n a t y c h m i a s t o w e wykreślenie mnie ze statusu członkostwa w Reader's Digest (i loterii) oraz na podstawie art. 32 Ustawy o ochronie danych osobowych żądam o całkowite zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych, oraz udostępniania tych danych innym firmom oraz natychmiastowego usunięcia tych danych.
Oświadczam, iż świadomie nie zamawiałam takiego produktu. Na mój adres mailowy wpłynął link z loterią, w którą kliknęłam i podałem swoje dane. W momencie jak zorientowałam się, iż nieoczekiwanie zamawiać mam jakąś książkę to wyszłam z aplikacji. (Brak opcji potwierdzenia chęci zakupu I REZYGNACJI i ukryte informacje o chęci zakupu książki w odnośnikach tejże aplikacji wprowadziły mnie w błąd i mam nadzieję, że to nieudolność Waszych programistów a nie celowy zabieg, który podlega pod artykuł 286 par.1 Kodeksu karnego - tutaj błędem w rozumieniu przestępstwa oszustwa będzie fałszywe wyobrażenie, urojenie lub nieświadomość w stosunku do faktów, zjawisk, wartości rzeczy, jakości, liczby, osób oraz co do istniejących przepisów prawnych. Wprowadzenie w błąd osoby przez sprawcę przy oszustwie będzie polegało na wytworzeniu w świadomości tej osoby fałszywego obrazu pewnego stanu rzeczywistego (co ma miało miejsce w Państwa apli

Najnowsze wpisy