Forum

Komentarze użytkownika "mencio"

Komentarze użytkownika: mencio

Re: USA

mencio / 2007-11-02 02:07
Bo Citigroup i Bank of America maja obnizony rating

Zakup i sprzedaż funduszy - jak rozliczać

mencio / 2007-10-20 22:32
Witam :) założyłem sobie konto w mBanku i zamierzam swoje oszczędności inwestować. I tutaj pojawia się pewien problem. Już wiem iż bardzo często będę zarówno kupował jak i sprzedawał przede wszystkim jednostki TFI ale także i akcje. I tutaj rodzi się moje pytanie, jestem całkowicie zielony przy tym kiedy należy się rozliczyć z zysku z funduszy. Otóż czy należy to robić przy sprzedaży jednostek czy też pod koniec roku po podliczeniu wszystkich zysków i strat. Problem u mnie jest taki że po prostu zdaję sobie sprawę iż bardzo możliwe jest że nawet kilka razy w miesiącu będę kupował i sprzedawał jednostki TFI więc odliczanie za każdym razem 19% podatku od zysku byłoby baaaaardzo kłopotliwe. I sam nie wiem co robić ;)

Nadmieniam odrazu iż jestem całkowicie zielony w kwestii rozliczeń :)

I drugie malutkie pytanie. Czy od zysku z jednostek funduszy zagranicznych także trzeba płacić podatek ?

Re: Zakup i sprzedaż funduszy - jak rozliczać

mencio / 2007-10-23 12:30
Czyli nie musze sie w ogole rozliczac pod koniec roku ?? Czy tylko normalnie np ze zainwestowalem 10000 zł zarobilem tyle i tyle i juz ;) bo podatek został juz potrącony ? :) a co do super funduszu plus to jest to inwestycja na minimum 500 zł / miesiac ;)
mencio / 2007-10-23 14:58
Czytamy ze zrozumieniem :) nie chce i nie mam zamiaru przystepowac do zadnego planu dlugoterminowego. Raczej chce miec mozliwosc bardzo czestych konwersji i mozliwosci wykupu jednostek funduszy, dlatego najlepszym wedlug mnie rozwiazaniem jest mbank ;) i tamtejsze fundusze. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;)

Najnowsze wpisy