Forum

Komentarze użytkownika "mietb"

Komentarze użytkownika: mietb

70% redukcji zatrudnienia w urzędach możliwe dzięki systemom IT

mietb / 2011-06-18 21:04
Wprowadzenie przemyślanych rozwiązań automatyzujących pracę tej szlachty pozbawiłoby do 70% z nich obecnych stanowisk. Boją się więc, bo lepiej nie ruszać ciepłej posadki, niż dostosować się do nowych realiów. Już nawet inwestycja i wprowadzenie redukcji o 30% jest więc możliwe, trzeba tylko chcieć. Redukcja 30% to 4,23mld rocznie zysku z pozbycia się nieudaczników. System informatyczny tej klasy problemów kosztowałby około 300-400mln i zwróciłby się więc spokojnie w ciągu pierwszych 2-3 miesięcy funkcjonowania w pełnym zakresie (trzeba zauważyć, że od razu by go nie uruchomiono, stąd nie w ciągu 1 miesiąca, a w ciągu 2-3). Życzę wszystkim urzędnikom więcej troski o losy Ojczyzny i poparcia wszelkich inicjatyw automatyzacji ich pracy. PONIEWAŻ IM MNIEJ URZĘDNIKÓW, TYM WIĘCEJ BĘDĄ ZARABIAĆ!!!

Re: Kadafi próbuje stłumić rewoltę. Amerykanie uderzą?

mietb / 2011-03-01 20:53
Amerykanie chętnie pomogą rządzić wszystkim krajom ze złożami ropy. Cały ten motyw z alkajidom to chyba jakaś ściema - dogadali się z rodziną Osamy, u których tatuś Dżordżyka zasiadał w najwyższych szeregach zarządu ropo-przedsiębiorstw.

Re: Protesty możliwe w 26 państwach. Gdzie?

mietb / 2011-02-04 18:17
czyli co, zaczyna się pospolite islamskie ruszenie mające na celu stworzenie imperium islamskiego, czy jak? a potem co, wielkie bum prawie wszędzie czy "tylko" wymazanie izraela z mapy?
mietb / 2007-11-18 09:52
To, że kasa przepada, to nie wina lekarzy. Do lekarzy te pieniądze nawet nie docierają. Zauważ kolego jedno, że w cywilizowanych krajach lekarz właśnie jest bogiem, bo posiada wiedzę, której nie ma pielęgniarka, czy też pracownik techniczny. Lekarz tam nie jeździ do każdego wypadku, nie przychodzą do niego babki w moherowych beretach, żeby pogadać. "Panie doktorze, przepraszam, że nie byłam 2 tygodnie, bo byłam chora" (cytat połowy z kilkuset pacjentek mojej koleżanki). W Polsce lekarz jest przepracowany (ile Ty pracujesz?), zajmuje się bzdurami, dlatego myli się. Ciekawe jak będzie, gdy ktoś z Twoich bliskich znajdzie się u lekarza, inaczej będziecie "śpiewać".

GWARANTUJĘ CI, ŻE MOI RODZICE (A MOŻE NAWET JA) TAKŻE PŁACILI NA TWOJE WYKSZTAŁCENIE SOCJALISTO "POLSKIEJ PRAWICY". Było już kiedyś "wszystkim po równo, czyli g**no".

Jak nie pomożemy, to będzie kicha. Jak pomożemy, kicha.

mietb / 2011-06-19 12:12
Problem w tym, że jeśli im nie pomożemy, państwo będzie niewypłacalne, to wszystkie banki, które "umoczyły" w obligacjach greckich będą mieć problem, co odbije się na ich potencjalnej wypłacalności, gdyż każdy bank jak tylko dostanie depozyt, to albo go pożycza, albo pożycza... i nie trzyma więcej jak 10% kasy, którą jest winien. W związku z tym nawet i bankowe fundusze gwarancyjne nie pomogą... jest RYZYKO UTRATY OSZCZĘDNOŚCI "SZARAKÓW". Problemem jest bankowa finansjera, bo gdyby im kazać trzymać więcej kasy w banku centralnym, zamiast inwestować na lewo i prawo, to np. sam Lehman Brothers, który wpakował się masowo w CDSy nie musiałby walnąć, bo nikt by mu nie pozwolił.
Z drugiej strony same USA i Kanada są ostro umoczone, zadłużone. Albo będzie dalsza wojna finansowo-ekonomiczna, albo coś po czym jak mówił kiedyś jeden z najmądrzejszych: człowiek będzie po drzewach chodzić.
mietb / 2008-02-17 21:18
To dowód na to, że jak sejm zaczyna myśleć, to senat jest zbędny. Dotychczas był niezmiernie potrzebny, ale i tak buble i herezje w ustawodawstwie były.

Nie ma co robić, bo sejm zaczyna wreszcie myśleć

mietb / 2008-02-17 21:16
I senat wreszcie może będzie do zlikwidowania... jeszcze tylko jednomandatowe okręgi wyborcze. Jedną z partii, która się ich panicznie boi jest PiS... Dlaczego? Bo wielu z działaczy PiS po prostu nie dostałoby się na listy, jeśli dostawaliby się tylko ci, na których ludzie głosują.

Przykład: Poseł S. z PiS, którego zawód to poseł, a wcześniejszy zawód - nie wiem jak to nazwać, ale np. wieść gminna niesie, że podobno czesał peruki w teatrze radomskim. Co ten człowiek w życiu dokonał? Czym on może się pochwalić? Nie mogę znaleźć na ten temat żadnych informacji.

PiS się nudzi, bo nie umie myśleć

mietb / 2008-02-17 21:11
A gdy był u władzy produkował buble. Co z tego, że buble... ale produkował. Co z tego, że nieprzemyślane, no ale przecie pracował... Moi drodzy, liczy się pracowanie mądrze, a nie ciężko. Skończcie wreszcie z tym socjalistycznym etosem ciężkiej pracy (zwłaszcza fizycznej), bo czasy się zmieniły, świat idzie do przodu, a Polska przez socjalistów a la PiS, LiD - w kierunku krajów trzeciego świata.
mietb / 2008-02-17 21:07
Pisoskamlacz. Daj sobie na wstrzymanie, bo nawet nie chce mi się tych bzdur i herezji czytać internetowy trolu.

Pan Prezydent mówił, że bierze na siebie przewodnictwo przygotowań!

mietb / 2008-02-17 21:06
No i co Pan Prezydent zrobił od tych słów odnośnie Euro 2012? NIC. ZERO, NAWET SŁOWA PUBLICZNIE NIE POWIEDZIAŁ.... Za to dawać Leo ordery chętnie;) PiSowskie nieroby zaniedbały papierologiczne przygotowania i teraz KUPA, KONIEC, KROPKA. Niech zabierają 2012, dzięki PiSowi, który otworzył nowe autostrady, ale nie przyczynił się do budowy żadnej.
mietb / 2008-02-07 00:05
Panikarze na GWP popatrzą rano na USA i mamy to jak w banku;)

Dlaczego górnicy BUDRYK nie znają kompromisu...

mietb / 2008-01-20 10:59
1. Związkowcy dostają i tak 100% pensji, więc im to "zwisa", gra vabank.

2. Nieoficjalnie spora część z tych "mądrzejszych" strajkujących mogła dostać zapomogi NA CZARNO, żeby dalej strajkowali. Po co? UPADŁĄ KOPALNIĘ MOŻNA TANIEJ PRZEJĄĆ!?

W całym tym bałaganie nachodzą mnie na razie tylko dwa logiczne powody:
a) strajkujący górnicy są skończonymi warchołami-idiotami, gryzą rękę która karmi (przez strajk już przeszło 30mln PLN strat!!!)
b) mają w tym jakiś inny cel

Kiedy do proletariatu trafi, że mamy kapitalizm?

mietb / 2008-01-17 01:18
Pawlak ma rację. Oficjalnie socjalizm się skończył w 1989 roku, ale jak widać na załączonym obrazku w KWK BUDRYK niektórzy rozumieją, że jeszcze on jest. Na miejscu górników rozliczyłbym przewodniczących związków zawodowych, którzy nie umieją negocjować... a to, co teraz zrobili, to tylko pogarsza sytuację pracowników oraz kopalni-pracodawcy. Sami sobie w kolano strzelają... bo kopalnia traci zyski... ale oni wolą używać terroru strajku zamiast negocjować jak homo sapiens sapiens.

Nie wiem czy dobrze dziś usłyszałem w TV, ale podobno strajkujący związkowcy dostali 100% swojej pensji, zwykli strajkujący nie dostali wcale, a niestrajkujący dostali obniżone wynagrodzenie?

A do czego wzywał Pan Szanowny Prezydent ekipę PiS jak były strajki pielęgniarek i lekarzy?

mietb / 2008-01-15 21:55
Jak w temacie. Nie pamiętam, chciałbym wiedzieć. No chyba, że to Pańska osobista, samoistna zmiana, to brawo...

Kto doniesie na Ziobrę i Kaczyńskiego?

mietb / 2008-02-17 21:22
Za wynoszenie tajnych dokumentów, używanie służbowego laptopa do prywatnych spraw, a także za zakłócanie telefonów pielęgniarkom?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy