Forum

Komentarze użytkownika "Mirek1967"

Komentarze użytkownika: Mirek1967

Re: Jak zostać RENTIEREM?

Mirek1967 / 2010-03-24 16:36
Chyba dobrą książką, która omawia ten temat jest "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" Roberta Kiyosakiego.
Dla mnie rentier to osoba, która utrzymuję się z posiadanego kapitału, "nie pracując" nad nim. Rentierem można zostać na wiele sposobów. Cel prosty - zgromadzić duży majątek (pieniądze, nieruchomości itp.) który wypracowywujue tyle zysku, żeby utrzymywać się na pożądanym przez nas poziomie.
Kolekcjonerzy muszą jednak w pewien sposób pracować nad swoim kapitałem. Choć dla mnie jest to bliżej rentierstwa niż czystej pracy.

Re: Skutki podwyższania stóp procentowych

Mirek1967 / 2010-03-10 17:19
Generalnie większe stopy mają negatywny wpływ na inwestycje - wyższe stopy=droższy pieniądz, to się przekłada na ilość pieniądza na rynku (jest go mniej). Mniejsze inwestycje słabiej rozwija się gospodarka - nasza konsumpcja zatem rośnie wolniej (przy założeniu dodatniego wzrostu). Wyższe stopy hamują inflację - to główna zalet wysokich stóp. Wielkość produkcji - mniej inwestycji - mniejszy wzrost produkcji. Wysokie stopy nie sprzyjają bezrobociu (nie inwestuję się tyle więc mniej nowych miejsc pracy).
Wzrost gospodarczy jest mniejszy oczywiście. Jak widać podwyższanie stóp ma wiele wad, ale chroni przed inflacją i tzw przegrzaniem gospodarki.
Pozdrawiam

Re: przelew mBank

Mirek1967 / 2010-03-02 23:11
Nie znam się idealnie, ale są różne możliwości:
-pieniądze zostaną zwrócone - jako że konto było nieaktywne
-pieniądze wpłyną - umowa dotrze na czas
-może być również tak, że te ograniczenia na koncie nie dotyczą przelewów przychodzących
Na twoim miejscu nie denerwowałbym się :)

Najnowsze wpisy