Forum

Komentarze użytkownika "mirekzag"

Komentarze użytkownika: mirekzag

Internet

mirekzag / 2022-12-10 20:13
Dien dobry.
Czy mogę odliczyć ulgę na internet. Jestem zwykłym podatnikiem (osobą fizyczna.).
Już odliczałem ulgę około 8 lat wstecz.
Co, ile lat można skorzystać z ulgi na internet.
Proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam

Re: Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

mirekzag / 2017-07-27 17:45
Przepraszam za wątek dodany nie na temat.
Kiedy uprawomocnia się wyrok? Syndyk przelał mi część kwoty, a w tytule napisał [ ostateczny plan podziału funduszów masy upadłości ]. Czy mam rozumieć że wyrok jest już uprawomocniony.

Re: Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

mirekzag / 2017-07-26 19:55
Kiedy uprawomocnia się wyrok? Syndyk przelał mi część kwoty, a w tytule napisał [ ostateczny plan podziału funduszów masy upadłości ]
Obecnie pracuję na umowę o pracę od czerwca 2016 do chwili obecnej. Jaki okres wypowiedzenia dotyczy w/w. umowy? Czy w okresie wypowiedzenia pracodawca ma prawo nie udzielić planowanego urlopu wypoczynkowego? Czy jako pracownik mogę wypowiedzieć pracodawcy umowę o pracę na urlopie wypoczynkowym lub zwolnieniu lekarskim?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Re: Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

mirekzag / 2017-07-20 18:17
TO BYŁA SP.J, A DOPIERO SYNDYK ZAKOŃCZYŁ JUŻ NA DOBRE.
CZY MOGĘ NAPISAĆ DO SĄDU O WYDANIE LISTY WIEŻYTELNOŚCI ORAZ KLAUZURE WYKONANIA.
PROSZĘ ODPOWIEDZ.

Re: Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

mirekzag / 2017-07-17 19:24
Niestety FGŚP powiedziano mi ,że minął termin wyegzekwowania mojego roszczenia. Współpracę z moim poprzednim pracodawcą zakończyłem 16.06.2011.Zakład ogłosił upadłość 20.06.2012. Proszę o radę jak wyjść z tego impasu?.
Będę wdzięczny za każdą sugestie.

Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

mirekzag / 2017-07-13 18:41
Zakład w którym pracowałem ogłosił upadłość nie wypłacając mi zaległych poborów za okres kilku miesięcy. Moja sprawa trafiła do sądu. Syndyk masy upadłościowej uznał moją wierzytelność. Niestety dostałem od syndyka tylko niewielką część mojego roszczenia(syndyk zakończył sprawę). Co powinienem zrobić aby odzyskać całość mojej należności?.
Bardzo proszę o radę.

Re: Bezkarność Euro RTV AGD

mirekzag / 2017-07-13 18:06
Ja kupiłem smartfona. Zepsuł się aparat tylny. Została złożona reklamacja i chciałem zwrot gotówki. Lecz odpowiedz była taka albo serwis naprawia lub zwracają zepsuty sprzęt.

Re: okres wypowiedzenia a ekwiwalent za urlop

mirekzag / 2017-03-04 13:26
Doprecyzuje pytanie dotyczące ekwiwalentu
Mam 15 lat stażu pracy, czyli mój wymiar urlopu to 26 dni. Pracowałem od 16 listopada do 5 grudnia 2015 roku. w czasie zatrudnienia wykorzystałem 2 dni urlopu. czy należy mi się w tej sytuacji ekwiwalent za urlop w jakim wymiarze oraz odsetki za zwłokę( nadmieniam że nie pracowałem w listopadzie ani w grudniu u innego pracodawcy)?.
Dziękuję za poradę.

okres wypowiedzenia a ekwiwalent za urlop

mirekzag / 2017-03-03 19:30
Mam pytanie dotyczące umowy zawartej na czas próbny od 16.11.2015 do 11.02.2016. rozwiązano ze mną w/w umowę 27.11.2015 z jednotygodniowym okresem wypowiedzenia. w okresie zatrudnienia wykorzystałem 2 dni urlopu. świadectwo pracy wystawiono za okres zatrudnienia od 16.11.2015 do 05.12.2015.mam pytanie czy jednotygodniowe wypowiedzenie pracodawcy jest zgodne z obowiązującymi wówczas przepisami oraz czy nie należy się jeszcze ekwiwalent za urlop(pomimo wykorzystanych 2 dni roboczych).
Proszę o odpowiedz.

Wypowiedzenie z art.55,1

mirekzag / 2011-07-06 19:26
Umowe miałem na czas nie określony i wypowiedziałem z art.55,1
Jak naliczyć odszkodowanie z tego tytułu, czy jest wolne od podatku i innych składek?
Nie mogę się doprosić świadectwa pracy, oraz wynagrodzeń zalegającyć-czy mogę naliczyć odetki dołaczając do pozwu przed sprawą czy musi być wyszczególnione?
Inspekcja nie ma wpływu pracodawca się nie boi, chce złożyć pozew do sądu.
Czy mogę sam reprezentować swoją stone w sądzie?
Proszę owzór pozu do sądu.
Proszę również odpowiedz.

odliczenie odsetek od kredytu hipotycznego

mirekzag / 2010-03-04 00:07
Dzień dobry.
Kupiliśmy mieszkanie z żoną z rynku wtórnego, w roku 2007.
Czy możemy odliczyć odsetki od procentu z podatku?
Proszę o odpowiedz.

Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy

mirekzag / 2009-09-27 21:20
Jak iest liczone wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy ?nadmieniam,że wrociłam do pracy po urlopie macierzyńskim a moje wynagrodzenie składa się z pensji zasadniczej i prowizji. wróciłam w czerwcu a w sierpniu poszłam na urlop wypoczynkowy wynagrodzenie za urlop zostało policzone tylko od prowizji czy prawidłowo? Proszę o odpowiedz. Z poważaniem.

pozostały kapitał

mirekzag / 2009-02-10 10:55
Dień dobry.Czy można się domagać od banku zeby spłacać większy kapitał,a nie rate osetkową.A kredyt hipotetyczny mamy Santander Consumer Bank,i rate osetkową mamy wiekszą od raty kapitału.
Bardzo proszę o odpowiedz.

godziny nadliczbowe

mirekzag / 2009-02-10 10:39
Czy pracodawca może mnie zmusić do pracy po godzinach,i w soboty wolne?
Czy należy mi się wolny,czy wnagrodzenie?
Jakie mam ja prawo,czy mogę odmówić?Jeżeli ja chce wnagrodzenie za nadgodziny,a nie dzień wolny.
Proszę o odpowiedz .

Najnowsze wpisy