Forum

Komentarze użytkownika "mirfex69"

Komentarze użytkownika: mirfex69

Re: Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

mirfex69 / 2012-03-07 19:59
Witaj belladonna:)Powinnas miec nick: madradonna:)Poza tym stokrotne dzieki,ze raczylas oswiecic takiego laika jak ja :)A,i jeszcze dodam swoje zaskoczenie bo bylem swiecie przekonany,ze jestem pania ksiegowa co najmiej z taka wiedza o podatkach;)Wielu osobom pomoglas i pomagasz widze..wieeeelkie slowa uznania i za wiedze i za poswiecany badz co badz..charytatywnie czas..A jesli kiedys zdarzy mi sie jakas watpliwosc podatkowa-juz wiem gdzie znajde pomoc:)
Jeszce raz dziekuje,pozdrawiam i milego wieczorka:) Mirek.

Re: Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

mirfex69 / 2012-03-06 20:36
i znow Ps.:)poniewaz urodzilo mi sie jeszce jedno zapytanie-czy jesli przepracuje w luksemburgu juz caly rok podatkowy-to PL US nadal bedzie odemnie wymagal moich tu dochodow?

Re: Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

mirfex69 / 2012-03-06 20:28
Witam:)W pierwszej kolejnosci baardzo dziekuje za poswiecony mi czas a zaraz po tym musze wyrazic uznanie dla Twojej wiedzy:))Ja jestem z tych ,dla ktorych zawilosci prawa podatkowego sa czarna magia..dlatego nie moglem sie nadziwic dlaczego PL US chce wykaz moich opodatkowanych tu badz co badz dochodow..i w sumie nadal nie rozumiem ale skoro tak zorientowana osoba jak TY mowi ,ze tak ma byc -to tak ma byc.Czyli-mam przedstawic moje dochody -w euro,a ksiegowa na potrzeby rozliczenia je przeliczy na zl?To nastepna dla mnie zagadka-bo jesli tak,to wg. jakiego kursu?A wogole jak powinien ten wykaz wygladac? Czy na jakims specjalnym druku?Z gory dziekuje za odpowiedz i wyrozumialosc bo jak mowilem wczesniej temat podatkow mnie przerasta:)
Pozdrawiam i milego wieczoru :)

Re: Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

mirfex69 / 2012-03-05 20:58
Dodam jeszce jedno pytanie-czy w sytuacji jaka opisalem wyzej-jest korzystniej rozliczyc sie z zona czy osobno?

Re: Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus

mirfex69 / 2012-03-05 20:50
Witam:)Potrzebuje porady a widze,ze belladonna jest swiatla osoba w podatkowych tematach:)Od stycznia 2011 do konca lutego pracowalem w Polsce,od marca 2011 mam zameldowanie i pracuje na stalej umowie w luksemburgu.Moj pracodawca odprowadza tu odpowiednie podatki.I teraz od ksiegowej ,i z urzedu skarbowego w kraju dowiaduje sie,ze do rozliczenia za miniony rok mam podac dochody z luksemburga..to dla mnie kompletnie niezrozumiale..Moje pytanie-czy mam czy nie mam obowiazku przedstawiac moje dochody stad?
Pozdrawiam i gory dziekuje:)Mirek.

Najnowsze wpisy