Forum

Komentarze użytkownika "mirwek"

Komentarze użytkownika: mirwek

Re: GPW może kontynuować marsz na północ

mirwek / 2009-03-09 09:32
Gratuluję wspaniałej prognozy.
Czekam na spełnienie się drugiej cześći prognozy, tj. WIG20 zakończy sięna plusie. Normalka!

Re: Cersani traci na opcjach

mirwek / 2009-01-28 08:58
I Po co były firmom te opcje. Zamiast zabezpieczenia przychodów na eksporcie są teraz w plecy.
mirwek / 2009-01-21 16:02
1.Może ta informacja było już wliczona w cenę ( wczorajszy spadek PKN). Teraz tylko oficjalna informacja dla innych jest.
2. Spekulacyjny atak na WIG20 podnosi ceny najbardziej płynnych spółek.
mirwek / 2008-12-12 14:19
Jak nie spisek. Wielcy inwestorzy kupią sobie akcje po cenach hurtowych, a później taci mali jak ja kupią drożej w ofercie emisji pierwotnej akcji na GPW :P.
mirwek / 2008-10-08 11:37
Dziekuje za przemyślenia, ale to nie zwalnia chyba od ortografii, nawet jak ma się papierek ratingowy "dyslekcja".

Re: Nie będzie unijnej pomocy dla banków

mirwek / 2008-09-25 10:53
Brawo, nareszcie unia robi coś nie wzorując się na Ameryce.
Może coś z tego będzie jak będziemy szli w tym kierunku.

Re: Dane z USA pomogły akcjom

mirwek / 2008-08-29 09:40
Skąd pan wziął tą informację, że nie mamy recesji w USA?
Banki ogłosiły recesję, a pan twierdzi, że jej nie ma.
mirwek / 2008-08-13 14:11
Nie wiem co na świecie się dzieje, ale nie wygląda na to, aby dzisiaj WIG i WIG20 zamknął się na zielono na koniec sesji.
mirwek / 2008-06-16 14:44
Złotówka się umacnia , ale i tak funt spada podobnie jak dolar.
Dostało mu się od tych problemów z kredytami w USA. Widać Anglia jest najbardziej powiązana z gospodarką USA niż inne kraje europejskie.
mirwek / 2008-06-10 12:22
ja nie mam nie powiem czego, aby trzymać te akcje albo je kupować.Wolę spokojnie wyjechać na wakacje.
mirwek / 2008-04-29 08:17
mamy poetow wśród nas ...A mnie przyszła inna refleksja ,zamiast na dom ,może najpierw uzbierać na samochód i będziesz się bujał przy muzie

Re: Strata na giełdzie - jaki PIT??

mirwek / 2008-04-21 08:30
Widzę tutaj wiele niejasności.
PIT-38 jest PITEM od zysków kapitałowych. Trzeba am wykazać zyski/straty od transakcji ,
które się robilo samodzielnie ,np. samemu grałeś/grałaś na giełdzie inwestując w akcje/obligacje / kontrakty itd. , sprzedałaś nieruchomość .
Zyski od lokat i funduszy , powstają dopiero gdy je wypłacisz ,tj. koniec lokaty teminowej ,zlecenie odkupenia jednostek funduszy.W tym przypadku instytucja płaci za Ciebie PODATKI !! A Ty dostajesz zysk na konto już po opodatkowaniu.
Dziękuje za uwagę.

Najnowsze wpisy