Forum

Komentarze użytkownika "MisColargol"

Komentarze użytkownika: MisColargol

Re: Zgodnie z oczekiwaniami, początek handlu dla sprzedających

MisColargol / 2013-08-16 11:25
GangBang czemu zgłaszasz do usunięcia ? To są nieprzwdziwe dane ?

Re: GPW dużo lepsza od zachodnich parkietów. Ile to się utrzyma?

MisColargol / 2013-03-28 13:44
Jeśli nastąpi koniec Qe to co to oznacza dla akcji ? Wg mnie duży strach ... i spadki duże, chociaż wydaje mi się, że tego nie zrobią, orkiestra będzie grała do końca . Ale jeśliby, to z powodu strachu, jak zawsze powrót do korzeni - złoto i srebro .

Re: GPW dużo lepsza od zachodnich parkietów. Ile to się utrzyma?

MisColargol / 2013-03-28 13:38
Każdy z nas jest czasami (a nawet często) w błędzie .... Przyszłość rozstrzygnie ...
Inflacja w usa już rośnie . Co zrobi Ben ? On nie ma wyjścia, musi drukować dalej - brnąć w swój światowy eksperyment , żeby ceny akcji szły w górę (to dla nich ważne - emeryci czują się wtedy lepiej, jest wzrost, wszyscy zadowoleni, itd. ...) (ale wtedy złoto/srebro w górę jako obrona przed inflacją, mimo że będą zbijać ).
Jak przestanie drukować, to póją w górę ceny kredytów dla firm, a wtedy zyski=akcje pójdą w dół. Strach będzie większy, więc ceny złota/srebra znowu w górę . W zasadzie nie ma innej możliwości, żeby ceny złota/srebra długoterminowo nie rosły, oczywiście cena papierowa może spaść - tu mogą wszystko zrobić - komputery, derywaty itd. (dlatego piszę o fizycznym złocie), ale jak przyjdą większe kłopoty, to wtedy fizyczne złoto/srebro się przyda ... .

Re: GPW dużo lepsza od zachodnich parkietów. Ile to się utrzyma?

MisColargol / 2013-03-28 12:58
Dzięki Synonim za komentarz :) . Szanuję twoje zdroworozsądkowe podejście, ale , wg mnie to żadna bańka, po prostu złoto ( i srebro) wróci do swoich prawdziwych wartości, jak było od tysięcy lat, i nic, żadne derywaty ani komputery (software'y) na których się nieźle znam, tu nie zmienią (to dlatego centralne banki skupują złoto i srebro). Kartel może nawet jeszcze zbić cenę poniżej 1500 USD za uncję ale na dłuższą metę to nic nie da, może być tak, że nie będziesz w stanie kupić złota (srebra) po cenie papierowej . Jak mówiła prosta kobieta z Turcji, jak potrzebuje pieniędzy, to bierze trochę złota i wymienia w kantorze ... No chyba, żeby założyciele Google'a ściągneli meteoryt pełeń złota, ale to raczej mało prawdopodobne. Myślę że Hong Bing w "Wojna o pieniądz" ma rację ....

Re: GPW dużo lepsza od zachodnich parkietów. Ile to się utrzyma?

MisColargol / 2013-03-28 12:22
Widzę, że ta defensywna strategia, u agresywnych graczy nie prowokuje do komentarzy :) . Sprawdzimy za kilka lat .... . Pozdrawiam forumowiczów .

Re: GPW dużo lepsza od zachodnich parkietów. Ile to się utrzyma?

MisColargol / 2013-03-28 11:56
Po kilku latach inwestowania (z róznym skutkiem), dochodzę do wniosku, że najlepsza strategia inwestycyjna na najbliższe lata, to złoto i srebro dokupywane stopniowo niezależnie od ceny (ale prawdziwe, fizyczne), zakopane głeboko w ogródku .... . I czekać spokojnie i cieszyć się życiem ... . Komentarze mile widziane .

Re: GPW: Dane z amerykańskiej gospodarki ożywiły inwestorów

MisColargol / 2012-09-04 15:19
No zalatuje, ale na razie chyba tylko trochę ... Na więcej musimy poczekać na wybory w USA ?

Re: GPW: Dane z amerykańskiej gospodarki ożywiły inwestorów

MisColargol / 2012-09-04 15:17
Oczekujemy na odpowiedź Goldmana ....

Re: GPW: Indeksy są już bardzo wysoko. O krok od...

MisColargol / 2012-08-17 13:10
To uczciwi inwestorzy jeszcze istnieją ? :)

Re: GPW: Indeksy są już bardzo wysoko. O krok od...

MisColargol / 2012-08-17 11:43
To trafna uwaga. "Panowie w białych butach" (wg. Celente) grają pewnymi wzorcami, i nie może ich być za dużo bo by się pogubili :) . Na przykład w zeszłym tygodniu ok,. 14-ej podnosili AU i AG. W tym tygodniu, do wejścia usa jest nie najlepiej, potem od 14-ej ciągną do góry. Tak, że całkiem możliwe, że teraz powtarzają ten wzorzec co po poprzednim rozegraniu. Przy okazji prosiłbym niektórych forumowiczów, żeby unikali w swoich komentarzach seksualnych skojarzeń, ja rozumiem, że nerwy czasami puszczają, ale to tylko gra (choć na pieniądze :), a seksualne skojarzenia to sprawa prywatna ....

Re: GPW: Rośnie ryzyko, że WIG20 spadnie. To może powstrzymać korektę

MisColargol / 2012-08-08 15:27
Po prostu ucieszyłem się, myślałem że coś ze mną już nie tak :) . Pozdrawiam .

Re: GPW: Rośnie ryzyko, że WIG20 spadnie. To może powstrzymać korektę

MisColargol / 2012-08-08 15:17
To bardzo dobrze. I cieszę, że wreszcie panie Emerycie napisał pan coś w zrozumiałym języku .

Re: GPW: Rośnie ryzyko, że WIG20 spadnie. To może powstrzymać korektę

MisColargol / 2012-08-08 13:31
Ja bym obstawił, że przynajmniej na S&P pociągną do końca tygodnia . Nie po to tę akcję organizowali, żeby teraz z powodu jakiś słabych wyników przerwać. Poza tym to pewnie jak w korpo - jest plan i go realizują, jest kosztowny, role są rozpisane. W razie czego wyjdzie jakiś oddelegowany pan Rosenkrantz albo inny, i powie, że teraz QE3 już jest pewne. No i będzie ładnie do końca olimpijskich zmagań :-) . A potem smutna rzeczywistość ....

Re: Nadchodzą ciężkie czasy dla inwestorów. Głównie przez...

MisColargol / 2012-07-25 14:54
Właśnia pojawia się brakujący element układanki. Zaczyna iść do góry złoto, srebro. Będzie ciekawie ... Może banksterzy już nie dają rady trzymać metale na uwięzi ? :)

Re: Wyprzedaż zbyt paniczna? Co dalej z akcjami na GPW?

MisColargol / 2012-07-24 13:38
No czasami mu nerwy puszczają to prawda, ale tylko wtedy gdy jest mocno sprowokowany :) . Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. Ale bez niego to nie to ... Bez niego jest wrażenie że wszystko jest ok, a chyba nie jest tak ...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy