Forum

Komentarze użytkownika "MłodyEkonomista"

Re: Lech Wałęsa mówi dlaczego kapitalizm upadnie i czeka nas rewolucja

MłodyEkonomista / 2011-10-20 11:59
Polecam - Leszek Balcerowicz "Kryzys finansowy czy kryzys myślenia?"

Około 8 stron do przeczytania - w szczególności polecam byłemu prezydentowi.

Pozdrawiam

Re: Nowy sondaż. Palikot trzecią siłą w Sejmie

MłodyEkonomista / 2011-10-04 09:37
Dziwię się, bo na zlecenie GW poparcie PiS powinno być mniejsze. Na innych sondażach jakoś inne są wyniki, tylko tych na zlecenie Gazety Wyborczej ujmują PiS.

Nie wiem czy się zgadzacie, ale moim zdaniem powinno się znieść pokazywanie tych durnych sondaży - są opiniotwórcze i wiele osób czerpie z nich pomysł - na kogo głosować. Pozdrawiam
MłodyEkonomista / 2011-09-08 12:28
Na zdrowy rozum Money.pl nie ma prawa "mieć własnego zdania", nie ocenia i musi spełniać takie wymogi jak "bycie obiektywnym" - jeden relacjonuje coś - kolejny ma to sam ocenić - niech każdy ma swój rozum.

Apropo debaty, myślę, że jedynie Pan profesor Jerzy Żyżyński mówił naprawdę spokojnie i z sensem (jest profesorem nauk ekonomicznych jako jedyny z debatujących więc się nie dziwię), nie manewrował językiem jak Szejfeld nie odpowiadający wprost na pytania czy nie gadał bzdur jak Poncyliusz (z tego to się uśmiałem).

O reszcie kandydatów się nie wypowiem bo to nie ma sensu, byli tak samo żenujący jak Poncyliusz czy przedstawiciele SLD, PSL z Ziętkiem na czele mówiącym w kółko o usunięciu umów śmieciowych (wymienił ten postulat chyba co najmniej 5 razy...).

Debata była dosyć krótka i mało merytoryczna - oczekiwałem czegoś więcej.
MłodyEkonomista / 2011-09-04 10:48
Dokładnie, po co 6-latków wysyłać do szkoły? Wyślijmy je do pracy... od narodzenia by nierobom "żyło się lepiej".
MłodyEkonomista / 2011-09-04 10:41
Czasem to mi się wydaję, że Polska to bardzo bogaty kraj.

Tylko pieniądze szczególnie te na cele publiczne z podatków czerpane, mają jedną to do siebie, że parują gdzieś w odmętach ściskania sobie rąk przez polityków i grubych ryb.
MłodyEkonomista / 2011-08-30 12:00
Powinieneś zostać prezenterem telewizyjnym w TVN albo redaktorem GW.
MłodyEkonomista / 2011-08-30 11:39
A ja chcę Ci powiedzieć, że jeżeli wejdziesz na stronę GUS, to GUS porównuje zarówno stopę bezrobocia co do miesiąca wcześniej jak i do roku wcześniej - podaje analogiczne okresy.

Bezrobocie zawsze będzie inne niż te które prezentowane zarówno przez BAEL czy poprzez liczbę zarejestrowanych w UP.

Apropo tych partyjnych metek to Ci jedno powiem mądralo - powieś sobie zdjęcie Tuska na ścianie i się módl o cud gospodarczy.

Bronisz go w tym temacie i gloryfikujesz - zdejmij te różowe okulary i się rozejrzyj.

Re: JEDEN Z KOMENTATORÓW -> "berd"

MłodyEkonomista / 2011-08-30 10:14
Panie "berd" jeżeli Pan pisze kilka postów w jednym temacie okrywając dumą, chwałą PO, piszesz takie bzdury jak spadek bezrobocia (nie pamiętając o porze roku - ciekawe co będzie za 2 miesiące) to jedno pytanie nasuwa mi się na myśl - czy ktoś Ci za to płaci?

Z całym szacunkiem ale Twoja wiedza na temat gospodarki/ekonomii jest tak żenująca lub też po prostu kłamiesz.

Wybierz sobie:

albo jesteś zwykłym kłamcą albo głąbem

albo jednym i drugim

PS: przestań pisać już ten chłam bo przeczytałem kilka twoich postów i zbiera mi się na ogromny śmiech zmieszany ze smutkiem spowodowanym świadomością istnienia takich ludzi jak ty

pozdrawiam
MłodyEkonomista / 2011-08-30 09:18
berd = Donald Tusk

nie chwal się!
MłodyEkonomista / 2011-08-26 15:40
"JUTRO W GAZECIE WYBORCZEJ - obywatelu naucz się łapać szczury w posttuskowskim świecie zabobonu i totalnej ściemy"
MłodyEkonomista / 2011-08-26 15:36
Nie rozumiem Ciebie i Kamila. Rozumiem to, że w waszej wizji byłoby lepiej, ale nie przekonasz mnie, że wygra inna partia niż PiS czy PO albo że jesteś w stanie przekazać ten zacny komunikat by każdy głosował na PO czy PiS czy inną partię choćby KNP z racji swoich poglądów czy przekonań.

Powiedz mi, że jest inaczej, że jesteś w stanie zmienić realia.
Chciałbym żeby Ci się udało ale jeszcze raz tylko powtórzę.

Jeżeli zagłosujesz powiedzmy na PPP bo to uważasz za słuszne to czy Twój głos się nie zmarnuje, PPP i tak nic nie znaczy i raczej to się nie zmieni - powiedz, będzie warty ten głos cokolwiek?
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:49
Gdyby mógł to bym to zmienił, ale tak po prostu jest, i Ty też tego nie zmienisz.

Life's brutal
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:19
A cena 0,99 zł nie działa na kupujących?
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:18
"Jestem niezależna
w swoim myśleniu i uważam, że ani PiS
ani PO nie zasługuje na mój głos.
Skłaniam się do głosowania na KNP
(JKM) odkąd wycofali się z eutanazji
i aborcji (broń dla wszystkich nie
przejdzie). Kierujesz się ideałami?

Jedyny sensowny argument jaki napisałaś to ten z posłem Tomaszewskim, ale nie mów, że jesteś niezależna bo to jest dla mnie śmieszne.

I odpowiedz mi na pytanie, jedno jedyne, czy KNP ma szanse wygrać w tych wyborach?

Bo ja uważam, że w dzisiejszych realiach politycznych głosować na partię z poza PiS/PO to głos stracony.

Pozdrawiam

PS: może już nie komentuj tylko normalnie wstaw komentarz bo kolumna do pisania jest coraz węższa :)
MłodyEkonomista / 2011-08-26 12:00
A i jeszcze jedno - co chwilę zerkam na komentarze, minutę temu miałem +3 a teraz mam -6 :D Gadam bzdury czy ktoś stosuję politykę PO? Czyli po cichu udusić i zgnoić?

pozdrawiam wielbiciela wbijającego mi kilka minusów w jedną minutkę! haha
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy