Forum

Komentarze użytkownika "MoretaCvetans"

Re: GPW: Ostatnia szansa dla byków?

MoretaCvetans / 2010-09-30 22:04 / _
Zamach stanu w Ekwadorze.
Ale co to Was może interesować, światowa finansjero.
całuski.

Re: Komentarze do portfela "bebe"

MoretaCvetans / 2010-09-30 21:57 / _
W ogóle dzisiaj nie pomyślałam o chłopakach . Moja wina.
Zadzwoniłam do Maćka ,wiem że jest dosyć nieśmiały. Ale lubi dobrą i prostą kuchnię- dalej jakoś pójdzie :)
Przez godzinę zdąże się zrobić na bóstwo ? Może przyciemnię światła ?
MoretaCvetans / 2010-09-30 21:35 / _
Bardzo mi się spodobała inicjatywa Redakcji.
Szczególnie kwestia intolerancji bardzo mnie zafascynowała. Proponuję aby Redaktorzy Money przygotowali kilka- kilkanaście gotowych tekstów , które w zależności od sytuacji wybierali by forumowicze chcący prowadzić rzeczową dyskusję.
Dalszym rozwinięciem zaproponowanego przez Redakcję rozwiązania winno być zautomatyzowanie dyskusji . Forumowicze wprowadzają zbędny zamęt w wysublimowanych tematach poruszanych w poszczególnych watkach i ich udział w dyskusjach powinien być ograniczony do minimum.

Re: GPW: Niewykorzystane okazje się mszczą

MoretaCvetans / 2010-09-28 23:13 / _
I dlatego lubię tak te komentarze na Money. Podobnie jak opinie analityków DM i TFI.
Są zawsze oderwane od rzeczywistości i pisane ad hoc . Niektóre teksty są chyba preparowane wcześniej i tylko niechlujnie edytowane przed publikacją gniota.
Głupota kompletna . No ale jak się pisze mając czytelników za kompletnych matołów to tak wychodzi . Pozdrawiam.
MoretaCvetans / 2010-09-27 19:07 / _
Ogólnie rzecz biorąc tendencja pozytywna.
Ale ja mam trochę inny system wartościowania , to nie przekłada się wprost na wzrosty/spadki.
A samoocenę mam faktycznie wysoką . Szczególnie kiedy coś mi się uda , ale to chyba więszość ludzi tak ma. :)
MoretaCvetans / 2010-09-27 18:47 / _

ratuj się kto może !!

Napisałeś jak rzezia ostateczna . Ona też miała skłonność do panikowania :)

Re: GPW: Nadszedł czas na mocniejszą przecenę

MoretaCvetans / 2010-09-27 18:40 / _
27.09. Kijów (PAP) - Ukraińska państwowa spółka paliwowa Naftohaz na życzenie rosyjskiego Gazpromu odmawia transportowania gazu do Polski - napisał w poniedziałek, ukazujący się w Kijowie, dziennik "Kommiersant" z powołaniem na źródła w ukraińskim ministerstwie ds. paliw i energetyki.
News jak news. Ale czym będzie handlował PGiNG ?
Gazem z łupków ?
Jeśli już to raczej należałoby załobyć na łeb łubki temu kto z faktu poszukiwań i próbnych odwiertów czyni jakikolwiek argument.
Taryfy zatwierdzone , teraz wypadałoby zastanowić się czy i na jak długo wystarczy drogiego gazu i jak to wpłynie na wyniki.
A w ogóle to idzie zima . Ale to taka ogólna uwaga.
MoretaCvetans / 2010-09-26 21:24 / _
Jak widzę jesteś człowiekiem o mocnej konstrukcji psychicznej .
Polecałabym realizowanie się na kontraktach lub krótkiej sprzedaży.
Można w ten sposób szybko pozbyć się nadmiaru gotówki . No i przerwa w pracy będzie prawie niezauważalna co jak słusznie zauważyłeś będzie skutkować przypływem sił życiowych i witalnością.
MoretaCvetans / 2010-09-26 21:12 / _
Widzę że już podjąłeś decyzję.
Tak czynią zazwyczaj wielkie osobowośći i na ogół odnoszą sukces.
Ale jeśli miał byś - czego absolutnie nie przewiduję - stracić na giełdzie , to znowu zakasasz rękawy i ciężką pracą odrobisz utracony majątek.
MoretaCvetans / 2010-09-26 21:01 / _
Może to posiadanie kasy to tylko chwilowy stan i jakoś Ci przejdzie ?
Interesujesz się , jak widać giełdą i sylwetkami największych w historii inwestorów a więc jesteś raczej na dobrej drodze.

Re: GPW: Nadszedł czas na mocniejszą przecenę

MoretaCvetans / 2010-09-26 20:49 / _
Witam serdecznie !
Buffet , chociaż stary matoł jest ze wszech miar godzien szacunku.
Umiał naganiać leszcze kiedy jeszcze nie istniało takie pojęcie . Naprawdę genialny człowiek. No i ma szmal a to w dzisiejszym świecie podstawa.
MoretaCvetans / 2010-09-06 20:18 / _
Miałam za niski wyrok. Tam tez są układy :)
MoretaCvetans / 2010-09-06 20:11 / _
J. M. Keynes, The General Theory of Employment, Interest and Money, London: MacMillan, 1936 , polecam lekturę , durnoto
MoretaCvetans / 2010-09-06 20:07 / _
W 1929 było podobnie . Najpierw coś tam sarkali o cenach , później cyrk odwalili na giełdzie no a później poooszłoo.

Re: GPW: Inwestorzy raczej podzielą optymizm zza Oceanu

MoretaCvetans / 2010-09-06 20:01 / _
Jak już inwestorzy narzekają na cenę bochenka chleba to rzeczywiście ten krach jest blisko.

Najnowsze wpisy