Forum

Komentarze użytkownika "morli"

Komentarze użytkownika: morli

Rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą po angielsku

morli / 2011-11-21 15:16
jak człowiek umie faktycznie tak język jak podał w CV to nie musi się obawiać rozmowy w nim prowadzonej i żadne poradniki nie są potrzebne

Re: ile ZUS zabiera

morli / 2011-11-16 15:00
co do NFZ to jest tak, że jeśli się naprawdę potrzebuje pomocy lekarskiej to trzeba iść prywatnie, bo publicznie nic się nie załatwi, chyba że poczekamy kilka miesięcy...

Re: ile ZUS zabiera

morli / 2011-11-15 12:39
szkoda, że zarabia się grosze, z czego tyle się nam zabiera, netto płaca wygląda całkiem dobrze, gdyby tyle człowiek dostawał na rękę to spokojnie wiązałby koniec z końcem, a tak zabierają nam tyle z wynagrodzenia na składki z których i tak nic nie będziemy mieć :/

ile ZUS zabiera

morli / 2011-11-15 10:49
Pracuję na umowę zlecenie, zastanawiam się ile zabiera mi ZUS z mojej wypłaty, normalnie zarabiam najniższą krajową, ale czasem za premie mam wyższą płacę i wtedy mam wrażenie że więcej ucinają mi z mojej pensji, czy ktoś może mi wytłumaczyć tę kwestię?

banki internetowe w Polsce

morli / 2011-09-28 10:16
jakie polecacie banki internetowe w Polsce? na który najlepiej się zdecydować odnośnie konta osobistego i lokaty? który bank ma najlepsze oferty dla swoich klientów? jakie są Wasze opinie na ich temat?

brak wypłaty co robić

morli / 2011-09-20 11:21
mogą nakazać wypłatę należnego wynagrodzenia, co musi zostać wykonane natychmiastowo, mogą również nałożyć karę, która będzie wynosiła nawet 1000 zł...

brak wypłaty co robić

morli / 2011-09-19 10:55
ja widzę tylko jedno rozwiązanie, zgłoszenie tego faktu do PIP

polski rynek pracy

morli / 2011-09-07 09:07
co się dzieje z naszym rynkiem pracy? podobno bezrobocie spada, a wśród moich znajomych większość jest niezatrudniona, niektórzy pracują na czarno, inni dorabiają w pracy nie związanej z ich wykształceniem. kto nie ma w takim razie problemów ze znalezieniem pracy? zastanawiam się nad wyjazdem za granicę, gdzie teraz najlepiej wyjeżdżać za pracą?

mandat a KRD

morli / 2011-07-27 11:32
do KRD trafiają należności od 200 zł, wciągnięcie do rejestru powinien poprzedzić list ponaglający, który będzie nas informował o ewentualnej możliwości wpisania do KRD za nieuregulowanie należności

Re: elektroniczne podręczniki ?

morli / 2011-07-21 14:36
ale udowodniony jest negatywny wpływ komputerów na nasze zdrowie, więc jeśli na chwilę można by się od nich oderwać to byłoby dobrze, jeśli w szkołach zafundowaliby dzieciakom przesiadywanie przed ekranem przez około 8 h, to mogę się założyć że tak wyglądałby już ich cały dzień, cały czas przed komputerem, to nie postęp, tylko choroba społeczna!

elektroniczne podręczniki ?

morli / 2011-07-21 11:44
e-booki w szkołach? to może zlikwidujmy w ogóle papierowe podręczniki, a postawmy przed każdym uczniem laptopa, na pewno podniesie to poziom nauczania w szkołach. jak chcą zmniejszyć ciężar plecaków uczniów, to niech zorganizują im szafki w szkołach na podręczniki i po problemie

Koniec bezkarności za wykroczenia drogowe za granicą

morli / 2011-07-08 13:51
od tego jest wspólnota żeby wspólnie łapać piratów drogowych, tym właśnie UE powinna się zająć w pierwszej kolejności

Polacy kupują nieruchomości za granicą

morli / 2011-06-21 13:14
interesuje mnie różnica cenowa w tych nieruchomościach, że to aż tak opłacalne

prowizje za wypłaty w obcych bankomatach

morli / 2011-06-10 09:56
na pewno citi handlowy nie pobiera prowizji za transakcje w obcych bankomatach

wcześniejszy emeryci muszę się zwalniać z obecnej pracy?

morli / 2011-05-12 13:34
spokojnie możesz kontynuować zatrudnienie
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy