Forum

Komentarze użytkownika "Morpheo"

Komentarze użytkownika: Morpheo

Morpheo / 2009-04-03 21:31
Witam ponownie, chwilę mnie nie było. Otóż tak się składa, że nie tylko oferuję produkty AXA, ale również mam przyjemność proponować ofertę MACIF-a. Polisa ochronna jest bardzo atrakcyjna - szczerze polecam. Co do inwestycji jednak - uważam że lepszy jest np. Plan Inwestycyjny AXA czy produkt AEGONA. AXA i AEGON nie ograniczają klienta, jak robi to MACIF, dając w 2009 r. 5% (a nie rocznie, oprocentowanie jest zmienne). Obecne 5% po odjęciu inflacji i kosztów zarządzania na dobrą sprawę nie daje nam nic. Inaczej polisy inwestycyjne - grając agresywnie myślę że w skali lat zarobek rzędu 10% rocznie jest realny. I zysk widoczny. Dlatego proponuje klientom te produkty (jednak osobom starszym, chcącym przede wszystkim chronić kapitał sugeruję MACIF-a). Reasumując- wybór produktu zależy również od wieku klienta, dlatego tak trudno znaleźć "złoty środek". Pozdrawiam.

Re: prowizje akwizytorów OFE

Morpheo / 2009-05-12 22:05
gepetto78, czytając to co piszesz trudno zrozumieć Twoje intencje. Najpierw piszesz

Sam zastanawiam się nad tym zajęciem, nie wiem
tylko jednak dla jakiego funduszu ;) Nie ukrywam, że istotne jest wynagrodzenie. Poznałem
stawki jednego z OFE jednak chciałbym je porównać z innymi firmami.


a później

Moja prośba do osób które się tym zajmują jest taka, aby podali jakie otrzymują
wynagrodzenie za przepisanie klienta + jaka prowizja od kapitału (podobno wszędzie opiera
się to na 2 składnikach) Oczywiście nie chcę znać dla jakiego ktoś pracuje OFE, to niech
pozostanie anonimowe;)


W jaki więc sposób chcesz się dowiedzieć, gdzie płacą najlepiej, jak łaskawie pozwalasz nie przyznawać się akwizytorom, jaką kwotę do jakiego OFE a raczej PTE przypisać?? Wychodzi na to, że po prostu ciekawość Cię zżera ileż to ludzie na Twojej emeryturze zarobią...
Jeżeli jednak się mylę i faktycznie chcesz pracować - pracuj dla tej firmy, do której masz przekonanie. Taka rada. Nie zawsze sugerowanie się pieniędzmi ma sens. Ja osobiście nie mam najmniejszego zamiaru dzielić się z Tobą informacjami o moich zarobkach i pewnie Cię to nie dziwi. Zapewne jednak znajdą się tacy, którzy napiszą ile zarabiają...
Morpheo / 2009-06-04 18:24
eme, pozwolisz że się wtrącę. Nie pochwalam twórczości kolegi z Generali, ale to co Ty robisz to z procentami to też karygodne. Sam pewnie nie raz krzyczałeś że manipulacja, że wybiórczo pokazuje się wyniki itp. A teraz co zrobiłeś? Porównanie procentowe nie ma najmniejszego sensu i powoduje pewne zakłamanie. Tu nie procenty są istotne a liczby, które oddają prawdziwość zjawiska. Bo procent CU (czy też AVIVA) nie jest równy procentowi Generali, gdzie trzeba to na 6 podzielić (bo tyle mniej członków).
Morpheo / 2009-06-04 18:37
Wydaje mi się że nie wiesz o czym piszesz droga koleżanko. Ratują przede wszystkim CU, Nordea, Bankowy, PZU. Reszta PTE poprzestaje na liście z drukiem odstąpienia od umowy. Pisze to korzystając ze swojego długoletniego doświadczenia.
Morpheo / 2009-06-04 18:39
any, możesz więcej o reklamie AXA? Pytam zupełnie szczerze. Wstyd się przyznać, ale nawet nie widziałem nowej kampanii AXA, ciągle praca...
Morpheo / 2009-06-04 18:43
Hę?? wybacz że dopiero teraz, ale konkretnie o czym piszesz? Patriotyczny i etyczny fundusz? Znaczy jaki? dobro przyszłych pokoleń? A niby jak? Proszę rozwiń temat, bardzo ciekawie zacząłeś.

Nordea + GFi = Nieuczciwość

Morpheo / 2009-08-17 20:38
Witam, dawno mnie tu nie było - pracy trochę... Chciałbym zwrócić uwagę na pewną sytuację, która zdarzyła się mojej znajomej, przy okazji członkowi AXA OFE. Otóż pani ta 6 maja br. podpisała umowę o członkostwo w OFE Nordea - przy "pomocy" pracownika firmy GFI. Następnego dnia pani uznała (po sprawdzeniu wyników OFE), że jednak zostaje w AXA. Zadzwoniła do pana z GFI, który stwierdził, że to niemożliwe, że już jest w Nordea. Zadzwoniła do mnie - nie zgodziłem się ze zdaniem pana z GFI. Klientka wysłała pismo do Nordei i AXA informując, że zostaje w AXA (pisma na odpowiednich drukach). Okazało się, że AXA o żadnej umowie nic nie wie - nie wpłynęło zawiadomienie o zmianie OFE. Wymiana pism z Nordea trwała jakiś czas. Jaki jest finał sprawy? Otóż okazało się, że klientka "podpisała" umowę z Nordea 25 lipca br. (mimo, że ma kopię umowy ze swoim podpisem z 6 maja). AXA umieściła klientkę na liście transferowej i zostanie ona lada chwila członkiem Nordei. Przestrzegam przed takim postępowaniem - to może się skończyć prokuraturą (choć prokuratura to dopiero początek). Moja znajoma właśnie nad takim rozwiązaniem się zastanawia. I jeszcze jedna sprawa, istotniejsza - nie dziwmy się, że chcą zakazać akwizycji, skoro sami przez takie i podobne zachowania do tego doprowadzamy...
Morpheo / 2009-08-28 18:28
Przyszły emerycie1, czy dla Ciebie sprawdzanie przepływu składek klienta jest czymś nieuczciwym? Jeśli tak to dlaczego? zapewne uważasz, że nie warto tego sprawdzać i kontrolować. A ja wolę sobie trochę pracy zrobić i dzięki temu klienci się do mnie na ulicy uśmiechają i powiedzą "dzień dobry". Co do tanich jednostek - masz nieaktualne informacje - DSA już o tym od dawna nie mówi. Co do marnowanych pieniędzy przyszłych emerytów - chyba nie wiesz z czego są akwizytorzy opłacani, tu też warto się doszkolić. No i co do uczciwości mojej i reszty akwizytorów pracy - nie mam sobie nic do zarzucenia. Od lat. Nikt mnie jakoś o nieuczciwość nie posądził. Nikt kto mnie zna. Takie słowa padają jedynie z ust takich "wynalazków" jak Ty. Nie obraź się ale myśląc o Tobie nasuwa mi się jedno skojarzenie - pieniacz...

Najnowsze wpisy