Forum

Komentarze użytkownika "mozzart"

Komentarze użytkownika: mozzart

Stabilna inwestycja kwoty ok. 2-6 mln

mozzart / 2011-04-15 15:54
Witam,

Mozliwe ze w przeciagu roku, moze 1,5 roku moge dysponować kwotą wymienioną w tytule. Jest to kwestia zwiazana z odzyskaniem majatku oraz z inwestycją (zamknięte osiedle) na tym terenie.

Mam zerowe doswiadczenie w kwestii inwestowania pieniedzy, nigdy takimi kwotami nie obracalem - najwieksza suma jaka posiadalem to ok 10 tys zl (zakup samochodu) :)

Zalezaloby mi aby inwestycja ta byla w miare bezpieczna, stabilna i przejrzysta (nieprzyjemne doswiadczenia w zakresie podejmowania ryzyka finansowego, zwiazane z dzialalnoscia gospodarcza).

Okres inwestycyjny to mniej wiecej 1-2 lata (oczywiście powtarzalny, ale co rok chciałbym mieć możliwość pełnego manwewrowania kwotą podstawową jak i odsetkami, miło by było też jakbym miał możliwość manewrowania samymi odsetkami w krótcszym okresie, załóżmy co 1-2 miesiace). N

awet do 60-70% planowal bym umiescic na lokatach. Tu odrazu pytanie, czy przy takich kwotach (60% x załóżmy ok. 3mln = 1,8 mln) istnieje mozliwosc negocjacji z bankiem oprocentowania lokaty, i jakie to odsetki maksymalnie mogły by być?

Pozostale 30-40% chcialbym umiescic na również bezpiecznym funduszu. W jaki sposób ogólnie przebiega takie inwestowanie? Czy jest tu konieczny jakis doradca, czy moze sam byłbym w stanie opanować te wszystkie wykresy itd.?

Rozumiem ze sposob w jaki opisuje ta sytuacje i mój "plan" może się wydać dziwny ale tak jak pisałem mam w tym zakresie zerowe doświadczenie a dodatkowo nie jestem typem analityka a bardziej artysty - stad tez moje obawy o to, że mogę sobie nie poradzić z takimi kwotami.


Z gory dziekuje za wszelkie porady,


Pozdrawiam,

Rafal

Najnowsze wpisy