Forum

Komentarze użytkownika "ortopedawawa"

Ekonomizacja lecznictwa w RP

ortopedawawa / 2007-10-24 13:26
Jak łatwo zauważyć jestem związany ze Służbą Zdrowia i doskonale znam jej problemy. Należ zrozumieć jedno, że za obecną składkę zdrowotną nie da się leczyć ludzi na poziomie oczekiwanym. Wreszcie PO ma ODWAGE to powiedzieć - choć już Religa tworząc Koszyk Świadczeń Gwarantowanych stwierdził, że brakuje mu 5 mld zł. Taka jest prawda. Nikt tego nie zmienia - jak np. KRUSU bo chce mieć populistyczne głosy wyborców - co 2 lata jakieś wybory - sejm, samorząd itp. Wreszcie dojdzie do jakiejś ekonomizacji leczenia i doboru kadr zarządzających Szpitalami nie z klucza partyjnego. Oczywiście dojdzie do pewnych różnic dotyczących poziomu leczenia związanego z wyborem rodzaju ubezpieczenia - ale bez dodatkowych pieniędzy wprowadzonych do systemu nie ma szansy na utrzymanie obecnego poziomu leczenia a prywatyzacja może jedynie zekonomizować ten proces.

Nowa umowa o pracę a urlop

ortopedawawa / 2007-11-22 18:58
Mam pytanie - czy mogę nawiązać kolejną umowę o pracę z nowym pracodawcą w okresie wypowiedzenia ze starej pracy, w czasie gdy odbieram zaległy urlop?

Najnowsze wpisy