Forum

Komentarze użytkownika "Philli"

Komentarze użytkownika: Philli

Philli / 2010-01-02 17:53 / portfel
Załanczam bezpośredni link do mojego portfelu http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,118332.html

Dzięki za komentarz. Na pewno nie jestem w stanie codziennie przegladać forum. Pracuje od rana do wieczora, a gdy przychodzę do domu o 21 poprostu padam.
Mam też kolejne pytanie. Jasne jest że trzymanie pieniędzy w tych samych akcjach jest złym posunięciem, ale w takim razie skąd mam wiedzieć kiedy mniejwięcej przenieść pieniądzę na inne fundusze. Gdy podpisywałem umowę zapewniano mnie, że zysk będzie wynosicić rocznie 10 % i to chciałbym osiągnąć.

W które akcje inwestować w roku 2010?

Philli / 2010-01-02 14:46 / portfel
Witam, mam dość duży dylemat.
Moja aktywność jest dość mała, a moje zainteresowanie grą na giełdzie dość nikłe.
Aby zaoszczędzić na emeryturę powierzyłem swoje pieniądze firmie aegon.
Stworzono mi portfel i od tego czasu nic za bardzo się nie zmienia. Co miesiąc przez następne 6 lat muszę wpłacać po 500 zł.
Odnoszę jednak wrażenie, że tam w firmie aegon nikogo za bardzo nie interesują moje pieniądze.
Dlatego pytam się was w co inwestować.

Oto dostępne dla mnie fundusze inwestycyjne.
Akcji amerykańskich (USD)UFK - Franklin U.S. Equity (USD)Akcji europejskich (EUR)UFK - Franklin Mutual European (EUR)UFK - AEGON CEE (EUR)Akcji globalnych (CHF)UFK - Credit Suisse Equity Global Security (CHF)Akcji globalnych (EUR)UFK - BlackRock Global SmallCap (EUR)Akcji globalnych rynków wschodzących (EUR)UFK - Templeton Emerging Markets (EUR)Akcji globalnych (USD)UFK - Templeton Global (USD)UFK - BlackRock Global SmallCap (USD)Akcji (PLN)Legg Mason AkcjiUniKorona AkcjeArka BZ WBK AkcjiNoble AkcjiSkarbiec - AkcjaAkcji regionalnych rynków wschodzących (EUR)UFK - Credit Suisse Equity Eastern Europe Aberdeen (EUR)UFK - BlackRock Asian Dragon (EUR)UFK - BlackRock Latin American (EUR)Akcji regionalnych rynków wschodzących (USD)UFK - Templeton Asian Growth (USD)UFK - Templeton Latin America (USD)UFK - HSBC Chinese Equity (USD)UFK - HSBC Indian Equity (USD)Akcji sektorowych i alternatywnego inwestowania (CHF)UFK - Credit Suisse Equity Future Energy Aberdeen (CHF)Akcji sektorowych i alternatywnego inwestowania (EUR)UFK - BlackRock World Mining (EUR)UFK - BlackRock World Gold (EUR)UFK - AEGON Climate Change (EUR)UFK - JPMorgan Highbridge Statistical Market Neutral (EUR)Akcji sektorowych i alternatywnego inwestowania (PLN)ING Środkowoeuropejski Budownictwa i Nieruchomości PlusAEGON BessaNoble TimingowyNoble Global ReturnAkcji sektorowych i alternatywnego inwestowania (USD)UFK - BlackRock World Mining (USD)UFK - BlackRock World Gold (USD)UFK - JPMorgan Highbridge Statistical Market Neutral (USD)Mieszane (EUR)UFK - AEGON EuroExpress (EUR)Mieszane (USD)UFK - Credit Suisse Portfolio Growth (USD)Obligacji europejskich (EUR)UFK - Credit Suisse Bond Aberdeen (EUR)Obligacji globalnych rynków wschodzących (USD)UFK - Templeton Emerging Markets Bond (USD)Obligacji globalnych (USD)UFK - Templeton Global Bond (USD)Obligacji (PLN)Arka BZ WBK ObligacjiSkarbiec - DepozytowyRynku pieniężnego (CHF)UFK - Credit Suisse Money Market (CHF)Rynku pieniężnego (EUR)UFK - Credit Suisse Money Market Aberdeen (EUR)Rynku pieniężnego (PLN)UniWIBIDSkarbiec - KasaRynku pieniężnego (USD)UFK - Credit Suisse Money Market Aberdeen (USD)Stabilnego wzrostu (PLN)Legg Mason SeniorArka BZ WBK Stabilnego WzrostuSkarbiec - III FilarZrównoważone (PLN)Legg Mason Zrównoważony ŚrodkowoeuropejskiUniKorona ZrównoważonyArka BZ WBK ZrównoważonyNoble Mieszany

A moja aktualna alokacja składki jest następująca
20% Arka BZ WBK Akcji
20% Legg Mason Akcji
20% Noble Akcji
10% Skarbiec - Akcja
10% UFK - HSBC Indian Equity (USD)
10% UFK - Templeton Latin America (USD)
10% UniKorona Akcje

Mój portfel na money.pl jest w pełni publiczny, jeżeli go oglądniecie zobaczycie dlaczego mam tak duże wątpliwości.
(Akcje które przynoszą mi zysk satnowią tylko 30% portfela).
Czy naprwdę taki portfel to dobre posunięcie?
Proszę o w miarę szybką i rzetelną odpowiedź.

Najnowsze wpisy