Forum

Komentarze użytkownika "piotr232"

Komentarze użytkownika: piotr232

piotr232 / 2008-03-03 18:33
witam,
po niecalym miesiacu smoja sprawa dobiegla konca, odzyskalem pieniadze, dostalem umowe a wlasciciel firmy grzywne, polecam wszystkim zglaszanie podobnych problemow do PIPu i zbieranie kazdego rodzaju dowodow, nagran telefonicznych rozmow itd
pozdrawiam i zycze powodzenia

Re: Brak umowy - jak odzyskać kase - zgłosić do PIP

piotr232 / 2008-03-03 18:31
Witam ponownie,
po niecalym miesiacu sprawa ostatecznie sie zamknela, polecam wszytskim zbieranie dowodow, chociazby nagran rozmow telefonicznych i innych swistkow, papierow kazda rzecz sie liczy. w moim przypadku PIP stanal na wysokosci zadania, mianowicie dostalem umowe oraz zalegle wynagrodzenie bez chodzenia i proszenia sie pracodawcy a on dodatkowo dostal grzywne i przypuszczam ze wyniosl cos z tej nauki takze nie poddawajcie sie i walczcie
pozdrawiam i powodzenia
piotr232 / 2008-02-04 13:26
Tak też dzisiaj zrobiłem. Z pracodawca kompletny brak konstruktywnej rozmowy mimo, iż ostrzegałem, że oddam tą sprawę tam gdzie trzeba.. martwi mnie tylko jego pewność siebie...czy tak ciężko wygrać taką sprawę, skoro pracodawca się tego nie boi?

Brak umowy - jak odzyskać kase - zgłosić do PIP

piotr232 / 2008-02-02 08:05
Witam
Od początku roku pracuję w pewnej firmie, jednak nie podpisywałem żadnej umowy(miała być 3mieś. na 0,5etatu) częściowo z mojej winy ponieważ nie dostarczyłem zaświadczenia lekarskiego. Tydzień temu trafiła się lepsza oferta i oznajmiłem pracodawcy, że będę u niego pracował tylko do końca miesiąca. Teraz on nie chce się ze mną rozliczyć , bo jak twierdzi " nie wywiązywałem się z obowiązków pracowniczych". Jak mogę zgłosić tą sprawę do PIP? W tej firmie jest dużo uchybień(drugi pracownik już 2mieś. bez umowy, praca w pełnym wymiarze a nie 0,5 jak miało być w papierach..) tylko jak je udowodnić?
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy