Forum

Komentarze użytkownika "Próbujący"

Komentarze użytkownika: Próbujący

Handel na Allegro, dużo przedmiotów nieduży obrót, zakładać firmę?

Próbujący / 2008-01-15 17:11
Od paru lat sprzedaję na Allegro, na początku były to tylko sposób na pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów, jednak od około 2004 zacząłem sprzedawać nowe przedmioty, nie była to sprzedaż na dużą skalę ledwo 10-15 przedmiotów na miesiąc, a obrót nie przekraczał 300-500zł na miesiąc. Podobnie przez rok 2005. W 2006 nieco lepiej. Powoli zwiększała się sprzedaż i ilość przedmiotów na moich aukcjach. Dzisiaj na moich aukcjach wystawiam około 20-25 aukcji, góra po 2-3 sztuki przedmiotów. Obrót to "około" w sezonie świątecznym 1200-1600zł (sprzedanych 50-60 przedmiotów). Ale to były święta o innej porze roku obrót nie przekracza 900-1100zł /miesiąc. Czasami są zapaści w obrocie 500-600zł na miesiąc. I co mam teraz zrobić? zakładać firmę? Obrót nie jest za wysoki, nie wiem czy to co zarobię starczyłoby na pełnowymiarową składkę ZUS. Czy jest w moim przypadku wskazane założenie firmy? Jak pomyślę o US to mnie ciarki przechodzą... ale to chyba normalne :)

Re: Handel na Allegro, dużo przedmiotów nieduży obrót, zakładać firmę?

Próbujący / 2008-01-19 16:31
Dzięki za zwiększenie mego strachu... w przeszłości nie zagłębiałem się w tematykę podatkową i to wszystko jest dla mnie jak grom z jasnego nieba :( US będzie się czepiał nawet osób z obrotem w przedziale 500-1200zł na miesiąc? Przecie z tego dochód to ledwo (w moim przypadku) 30-40% tej sumy. No cóż, więc albo, czeka mnie założenie firmy i zwiększenie obrotu (co nie zawsze jest możliwe) lub rezygnacja i zasiłek... lub praca w US w dziale zajmującym się przestępstwami gospodarczymi w sektorze e0handlu ;)
Próbujący / 2008-01-19 19:14
Ten większy obrót to ostatnie "świąteczne" osiągnięcie. Na co dzień nie jest aż tak różowo. Ale decyzja zapadła już kilka tygodni temu, zakładam firmę, muszę tylko pogłębić moją wiedzę na ten temat. Nazwę już mam :)
Próbujący / 2008-01-21 01:54
I to mnie właśnie boli. W definicji działalności gosp. jest że jak sprzedajesz w sposób zorganizowany to jest to działalność gosp. W prawie tym jest jednak dziura która nie uwzględnia mikro działalności tzn. nie zapewnia warunków do działania takowych, a tym bardziej ich wyjścia z szarej strefy.

A tak poza tematem, ciekawi mnie czy skarbówka sprawdza czy nowożeńcy rozliczyli się z otrzymanych prezentów? Przecie tutaj dopiero będzie zarobek dla państwa.

Najnowsze wpisy