Forum

Komentarze użytkownika "prodrewno"

Komentarze użytkownika: prodrewno

Program do analizy technicznej

prodrewno / 2010-01-12 11:43
Witam,

pisze zwracając się z pytaniem do Was jakich programów używacie do analizy technicznej?

Słyszałem że najlepszy jest podobno MetaStock, załatwiłem go sobie, zainstalowałem, ale widzę że bez jakiegoś tutoriala po polsku się nie obejdzie. Doraźnie korzystam z ispaga ale nie ukrywam, że brakuje mi tak oczywistej funkcji jak zapisywanie naniesionych zmian np. lini trendu, kanałów itd. tak abym mógł na bieżąco weryfikować wszelkie ruchy.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
prodrewno / 2009-11-09 22:38
też tak myśle,
podsumowując, żeby osiągnąć coś trzeba robić coś.
zobaczymy jak to będzie..

pozdrawiam
prodrewno / 2009-11-09 11:06
Piszesz dosadnie - i bardzo dobrze.

Staram sie wpoić sobie świadomość że może być różnie, oczywiście z pewną granicą.
Chyba nikt nie zakłada że inwestowanie skończy się szybką porażką, trzeba być optymistą.

Czytając różne publikacje w internecie, można natknąć się równie często na ludzi, "którzy poznali sekretny sposób" jak wygrywać jak również na ludzi, którzy są realistami - tak jak Ty.
Istnienie i zachowanie tych pierwszych nie jest niczym dziwnym, GPW jest coraz bardziej popularną formą inwestowania, stąd też coraz więcej pojawia się naciągaczy - złote kursy, wyśmienite e-booki itp. - oni chcą po prostu zarobić.
Czytając Twoje słowa zastanawiam sie czy chcesz zniechęcić czy po prostu uswiadomić.
Chciałbym coś osiągnąć grając, pieniądze to jedna rzecz ale satysfakcja też jest ważna.

Czy to na prawdę najgorsza droga?
prodrewno / 2009-11-08 21:34
A widzisz, skoro zajeło Ci to kilka lat i nadal grasz to znaczy ze bankrutem nie jesteś.
O losowości decyzji, chyba mówić nie możemy bo globalnie osiągasz przecież zyski.
Chodzi o to że opracowałeś sobie jakiś schemat zachowania w określonych sytuacjach i ściśle się go trzymasz?
Jeśli chodzi o hazard to faktycznie gra na giełdzie może się z tym wiązać, ale to komu to grozi zależy od charakteru gracza.
prodrewno / 2009-11-08 15:58
Cześć,
tak sie zastanawiam nad tym co piszesz xxxxxxl, co do tych prowizji to faktycznie skoro moga zarobic to na pewno to robią, wliczmy to w nasz koszt. Ważne aby w ostatecznym rozrachunku wyjść do przodu.
Umiesz określić wprost na czym polega "gra" w Twoim konkretnym przypadku?

Jeśli chodzi o To co pisze Ciułacz,
Chcialbym raczej zająć sie tym w formie aktywnej, kombinować może nie z dnia na dzień ale z tygodnia na tydzien na pewno. Faktem jest że ludzie grają, często na tzw. pałę - i to oni dostają wg mnie po kieszeni głównie.
Chciałbym podejmować decyzje poparte jakimiś faktami, powodami itd.
Fikcyjnie będe próbowal działać na onecie w grze giełdowej, tylko czy to czegos nauczy da...

początek zabawy w giełdę

prodrewno / 2009-11-07 21:01
Witam na forum,
jakiś czas temu zainteresowałem się temetyką inwestowania na GPW. Od pewnego czasu powoli staram się wdrażać, głównie poprzez lekturę książek odnośnie AT.
Mimo wiedzy teoretycznej, obserwacji sytuacji na giełdzie, jakoś ciężko podjąć racjonalną, rozsądną i pewną decyzje odnośnie zakupu - rozpoczęcia gry.
Zwracam się z pytaniem, jak wy zaczynaliscie?, jakieś ogólne podstawowe rady, może jednak nie AT tylko fundament?

Najnowsze wpisy