Forum

Komentarze użytkownika "r7b"

Komentarze użytkownika: r7b

Re: Windykacja należności (za szkołę) po 7 latach

r7b / 2009-10-19 18:25
Skończyłem przygodę z Wyższą Szkołą Ekonomiczno Informatyczną z dniem 18 III 2002r. (skreślenie z listy studentów)
myślałem że wszystko fajnie i pięknie, aż tu w końcu XII 2008r. przychodzi monit z KGPN Marcin Kalisz - Windykacja Należności żebym zwrócił należne czesne w wysokości około 500 pln... przez około pół roku regularnie co ok. 3 tyg. dostawałem ponaglenie ( dostałem z 5 ostatecznych)... w miedzy czasie odpisałem, że nie uznaję należności, ponieważ jest przedawniona, a także zasięgnąłem porady Rzecznika praw Konsumenta i prawnika - obydwaj (choć prawnik nie był do końca przekonany jeżeli chodzi o interpretację przedawnienia) powiedzieli żeby czekać na wyrok sądu i wtedy się odwoływać (Rzecznik powiedział, że wiele szkół tak robi, ale mogą... prawo im pozwala...a jak będę miał wyrok, żebym przyszedł to pomoże napisać odwołanie..)
przez wakacje był spokój z monitami... myślałem, że sobie odpuścili...
dziś dostałem informację o odkupieniu wierzytelności przez Kalisza, zarazem ostateczne (kolejne) ostrzeżenie przed oddaniem sprawy do kancelarii prawnej (BTW z tej samej ulicy co Kalisz tj. Tytoniowej) aby skierować ją na drogę sądową...
nie wiem czy to w jakiś sposób zmienia moją sytuację?? ... czy nadal mam czekać na wyrok ???

Może ktoś był w podobnej sytuacji i może napisać jak to się skończyło... bo kolejne pisma, które dostaje trochę są irytujące (delikatnie mówiąc)

Windykacja należności (za szkołę) po 7 latach

r7b / 2009-10-19 18:17
jak w tytule

Najnowsze wpisy