Forum

Komentarze użytkownika "radziogryczka"

Re: Kiedy nie trzeba płacić KRUS?

radziogryczka / 2015-03-03 13:03
Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze pytanie:
1. w jaki sposób i gdzie mogę dowiedziec się o ewentualnych zadłużeniach w składkach krus u braci? Czy konieczne jest np. podanie do krus o udostępnienie takiej informacji?

2. Czyli rozumiem, że dobrym rozwiązaniem do uniknięcia zadłużenia w KRUS było by np. przepisanie całego pola na mnie i ewnetualne dogadanie się co do spłaty braci?

3. Czy mając akt poświadczenia dziedziczenia spadku mogę wspólnie z rodzeństwem sprzedac działkę/pole?

Re: Kiedy nie trzeba płacić KRUS?

radziogryczka / 2015-02-05 21:05
Witam, mam pytanie dotyczące spadku po zmarłym ojcu (w 2007 r.). Ojciec posiadał około 6 ha fizycznych pola, po jego śmierci nie były poruszane sprawy spadkowe. Ja i moich trzech braci opłacamy jedynie podatek od tego pola. Z tego co wiem częśc pola jest dzierżawiona przez sąsiada (nie wiem jak długo).
Chciała bym zrobic porządek ze spadkiem i złożyć wniosek do sądu o stwierdzenie nabycia spadku (co nie będzie proste ze względu na moich problemowych trzech braci). Słyszałam że od czasu śmierci ojca naliczane są zaległe składki krus. Ja aktualnie pracuję na podstawie umowy o pracę a wcześniej pobierałam rentę krus z tytułu sieroty zupełnej. Czy w tej sytuacji jeśli ustalę spadkobierców i będę chciała podzielic się spadkiem z bracmi zostaniemy obciążeni zaległymi składkami KRUS po zmarłym ojcu?
Nadmieniam że żadne informacje z krus nie przyhodzą o zaległych składach.
(przepraszam za lakoniczne zapytanie - nie orientuję się w tych przepisach...)

Najnowsze wpisy