Forum

Komentarze użytkownika "rawa"

Komentarze użytkownika: rawa

zmiany w egzaminach gimnazjalnych

rawa / 2011-11-24 11:26
W tym roku egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzane na nowych zasadach, testy z którymi zapoznali się nauczyciele i uczniowie zostały uznane za bardzo trudne i niedopasowane do programów szkolnych, wiele zadań na przykład z fizyki są tak skonstruowane że nawet dobry uczeń może ich nie rozwiązać ze względu na to, że dane doświadczenie akurat w jego szkole przeprowadzane jest inaczej i jego odpowiedź nie pokryje się z kluczem egzaminu, czemu znów utrudnia się dzieciakom życie? dlaczego reformy szkolnictwa zawsze są tak niedopracowane? Uczniowie będą składać petycję do MEN, oby im się udało!

rozmowa rekrutacyjna typowe pytania

rawa / 2011-11-09 11:59
koniecznie przygotuj się na pytania dotyczące firmy, bo jeśli na nie nie umie się odpowiedzieć to jesteśmy dyskwalifikowani od razu...

Od października będzie łatwiej o mieszkanie w "Rodzinie na Swoim"

rawa / 2011-10-03 12:49
myślałam że te limity będą jednolite dla wszystkich?

kilka pytań o AC

rawa / 2011-05-23 15:31
witam,
chciałam zapytać czy warto wykupywać ubezpieczenie AC? do jakiego wieku auta jest to opłacalne?

odzyskanie należności za pracę

rawa / 2011-04-21 10:15
witam,
zostałam zwolniona z pracy ze względu na likwidację mojego stanowiska, została mi wypłacona odprawa ale ekwiwalent za urlop już nie. w jaki sposób mogę odzyskać tą należność?

krótszy okres wypowiedzenia kiedy?

rawa / 2011-04-20 15:33
witam,
chciałam zapytać w jakim wypadku można skrócić okres wypowiedzenia z pracy, mój trwa miesiąc, a nie chcę już tam pracować, odczuwam wszechobecny mobbing, czy mogę pójść przez ten ostatni miesiąc na L4 i na urlop wypoczynkowy?

wypowiedzenie umowy najmu na czas określony

rawa / 2011-04-18 14:33
jeśli jesteśmy tymczasowo zameldowani w mieszkaniu, które w tym momencie wynajmujemy i mamy podpisaną umowę na rok, to ile powinien w takim wypadku wynosić czas wypowiedzenia najmu? bo nie jestem pewna czy w naszym wypadku nie jest to zbyt krótki okres.

GUS najnowsze dane optymistyczne!!

rawa / 2011-04-14 13:39
to tylko puste liczby, tak jak ze średnią krajową, więc nie brałabym tych statystyk zbyt dosłownie

podatek od spadków i darowizn

rawa / 2011-04-12 13:50
witam,
podejmując się rozliczenia rocznego z fiskusem muszę uwzględnić również darowiznę którą otrzymałam w tamtym roku, powiedzcie mi proszę na jakim picie uwzględnia się podatek od spadków i darowizn?

dotacje unijne - szkolenia pisania wniosków

rawa / 2011-04-06 10:40
co myślicie o szkoleniach, które mają na celu przygotowanie nas do samodzielnego pozyskiwania dotacji unijnych? może się to opłacić, są jeszcze na rynku pracy potrzebne takie osoby, czy już jest przesyt w tym zakresie i nie ma sensu poświęcać na to ani czasu ani pieniędzy?

ulga na internet - rachunki na inny adres

rawa / 2011-04-05 08:47
powiedzcie mi jeżeli zameldowana jestem w innym miejscu niż mieszkam to czy rachunki za internet, które przychodzą na adres zamieszkania mogą być podstawą do skorzystania z ulgi dotyczącej internetu? z góry dziękuję

ile może kosztować adwokat, kiedy go wynająć?

rawa / 2011-03-31 09:06
Witam, mam poważny problem, prawdopodobnie zostałem wrobiony przez kolegów w pewne oszustwa, przyszło mi wezwanie na policję, obawiam się że wiem w jakim celu, czy od razu powinienem pojawić się tam z adwokatem, czy może dopiero jak będzie postępowanie? jakich kosztów związanych z wynajęciem adwokata należy się spodziewać?

Najnowsze wpisy