Forum

Komentarze użytkownika "rencista"

Komentarze użytkownika: rencista

rencista / 2009-02-03 12:01

Rencista jeżeli masz dobry stan zdrowia i nie wiecej niż 50 lat to możesz takie
ubezpieczenie mieć.

Kryteria wiekowe spełniam, lecz rencista w tym wieku i dobry stan zdrowia to raczej w parze nie idą. Obawiam się, że jestem nieubezpieczalny, no chyba, że jakieś opcje wypadkowe zaproponujesz, bez badań i ankiety medycznej bo miejsca nie starczy.
rencista / 2009-02-03 11:25

jest to ubezpieczenie firmy nordea, ale nie znajdziesz na stronie internetowej.
Jest to unikat.

Nie lubię się wtrącać, ale to chyba jakaś ściema skoro nie ma jej na stronie internetowej.
Czytając Twoje posty utwierdzam się w przekonaniu, że to Ty chyba jesteś UNIKAT, bez obrazy ale nie wszystkim da się zrobić wodę z mózgu.
Pozdrawiam
rencista / 2009-01-29 18:17

Nadal jest we mnie głębokie przekonanie, że
wybrałam najlepszą ofertę spośród tych, które sprawdziłam.

Z Twoich postów wywnioskowałem, że to nie tylko przekonanie, a wybór konkretnego rozwiązania w konkretnie sprecyzowanym celu.
Pozdrawiam
rencista / 2009-01-29 10:34
Jeśli we wniosku o ubezpieczenie podałaś wszystkie szczegóły dotyczące Twoich "ekstremalnych" zajęć dodatkowych i firma Cię ubezpieczyła, to nie powinno być żadnych problemów - wiedzieli co robią. Co do wykluczeń to faktycznie w tej umowie są tylko w pkt.13, wcześniej przeglądałem warunki umów dodatkowych i tam jest więcej wykluczeń, jeśli masz tylko tą umowę bez umów dodatkowych to OK.
Niestety umowy terminowej nie możesz przedłużyć, wygasa zgodnie z rozdz.4 pkt.9 , możesz ją zmienić w całości lub w części, ale przed ukończeniem 60 roku życia i nie później niż 5 lat przed końcem obowiazywania Swojej umowy terminowej - oczywiście na warunkach zaproponowanych przez firmę.
Dla mnie definicja choroby śmiertelnej zawarta w OWU stanowi ogromną furtkę, tym bardziej, że decyzję podejmuje ich lekarz orzecznik(może mają jasnowidzów). Wypłata z tytułu choroby śmiertelnej jest pomniejszana o dyskonto oraz składki należne za 6 miesięcy.
Ponadto wypłata z tytułu choroby śmiertelnej lub całkowitego i trwałego inwalidztwa skutkuje rozwiazniem umowy głównej, krótko mówiąć "lądujesz" na wózku itp. (czego oczywiście Tobie nie życzę) dostajesz świadczenie i tracisz ubezpieczenie na życie, a w takiej sytuacji już raczej żadna firma nie ubezpieczy Cię nawet na wypadek zgonu naturalnego.
Każda umowa ubezpieczenia ma swoje plusy i minusy, to klient wybiera co jest dla niego najlepsze - najbardziej optymalne, bo nie spotkałem sie z umową idealną, a to z tego powodu, że firmy ubezpieczeniowe to nie są firmy charytatywne, tylko firmy nastawione na zysk z określonym stopniem ryzyka.
Pozdrawiam
rencista / 2009-01-28 23:34
Przejżałem na "szybko" OWU na stronie Pramerica, wykluczeń jest trochę wiecej, opłacanie składek nie do końca jest dożywotnie, nie znalazłem nic na temat choroby śmiertelnej i tego pół roku, o którym piszesz. Nie przeczytałem wszystkich warunków wszystkich umów, jeśli chcesz i znajdziesz czas to napisz dokładnie jakie masz umowy/nazwy/ to przy okazji je przeanalizuję i dam Ci znać jak znajdę coś niepokojącego lub coś o co powinnaś spytać Swoją agentkę.
Pozdrawiam
rencista / 2009-01-28 22:18

Poza tym, oprócz śmierci umowa uwzględnia też
inwalidztwo i chyba chorobę śmiertelną - pieniądze z polisy wypłacają za życia, czy jakoś
tak.

Może jestem zbyt szczegółowy, ale dla mnie użycie słów "chyba" i "czy jakoś tak" może świadczyć o niedomówieniu lub niewiedzy, tzn. albo agentka coś Tobie źle wytłumaczyła, albo nie słuchałaś jej uważnie i teraz nie wiesz dokładnie co kupiłaś i za co płacisz. Dla własnego dobra ustal ze Swoją agentką za co dokładnie płacisz i w jakich sytuacjach zostanie wypłacone świadczenie Tobie lub osobie przez Ciebie uposażonej. Poza tym ustal jakie choroby obejmuje Twoja polisa, oraz jakie inwalidztwo tzn. czy jest to trwały czy też długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Przeczytaj również uważnie OWU Swojej polisy, czy nie ma wykluczeń na sporty, które uprawiasz. Lepiej to wszytko wiedzieć przed podpisaniem wniosku i wystawieniem polisy, a skoro już masz polisę, to dobrze by było abyś dokładnie wiedziała za co płacisz i czego możesz sie spodziewać w razie nieszczęścia, czego oczywiście Tobie nie życzę, niż później poczuć rozczarowanie w przypadku odmowy wypłaty świadczenia.
Pozdrawiam
rencista / 2009-01-28 17:44

Czy
chcesz jakieś opcje dodatkowe, co jest głównym powodem zakupu polisy itd. Tak to mi
tłumaczyła moja agentka.


i chyba chorobę śmiertelną - pieniądze z polisy wypłacają za życia, czy jakoś
tak.

Z Twojego postu wynika, że albo Twoja agentka coś Ci źle wytłumaczyła, albo Ty do końca nie wiesz co kupiłaś, porozmawiaj z agentką nim będzie za późno.
Pozdrawiam
rencista / 2009-01-26 00:28
Prezesi i akwizytorzy też w większości są członkami OFE i też tracą. To nie jest szkoła gotowania na gazie, tylko rynek finansowy i straty mogą być.
rencista / 2009-01-26 00:22
Skoro Cię nie obchodzi matematyka, lub może jej nie rozumiesz, to zwróć się do mądrych głów, które obradują w takim białym domku na Wiejskiej, może ustawę zmienią, zlikwidują OFE i Twoje pieniądze nie będą wyparowywały, tylko nie krzycz wtedy jak przyjdzie hossa, a Ty nie będziesz miała ani konta ani pieniędzy, które mogłyby zarabiać.

Re: I gdzie tu sprawiedliwosc ??????

rencista / 2009-01-25 22:45
Prawo i sprawiedliwość nie ma tu nic do rzeczy, to po prostu czysta matematyka, spójż na notowania OFE za ostatni rok, a wszystko powinno być jasne.

Re: Losowanie OFE a praca rozpoczęta w styczniu.

rencista / 2009-01-25 20:39
NIE

Re: Ubezpieczenie na dożycie

rencista / 2009-01-25 10:27
Zbyt mało danych aby się wypowiedzieć, trzeba by dokładnie przeczytać OWU, a swoją drogą kto Ci takie "cudo" sprzedał?

Re: Ubezpieczenie Nowa Perspektywa w CU ...dobrze czy źle??

rencista / 2009-01-23 23:15
Czy Twój wybór był trafny tego Ci nie powiem, gdyż nie znam ani Twoich potrzeb ani też rozwiązania, które sobie wybrałaś.
Co do dokumentacji medycznej to jest ona niezbędna do oceny ryzyka ubezpieczeniowego, co najwyżej skierują Cię na dodatkowe badania, zaproponują warunki szczególne, wykluczą jakąś opcję ubezpieczenia, lub też odmówią zawarcia umowy, wszystko zależy od schorzenia i od opcji jaką wybrałaś. Jeśli mimo wszystko firma Cię ubezpieczy to nie masz co się martwić o ewentualną wypłatę świadczenia, na celowniku to byś była gdybyś zataiła stan Swojego zdrowia, to tak w skrócie, ale o tym wszystkim powinien poinformować Ciebie agent przy spisywaniu wniosku o ubezpieczenie.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy