Forum

Komentarze użytkownika "Renu"

Komentarze użytkownika: Renu

Re: SYGMA BANK opowiem po kolei

Renu / 2008-08-15 11:55
Spłaciłam ostatnią ratę. Uff!
Zadzwoniłam do obslugi klienta, potwierdzono, że wszystko spłacone, konto wyzerowane. Poprosiłam o to potwierdzenie na piśmie, już przysłali.
Na pewno zadzwonię tam jeszcze za miesiąc lub dwa, żeby sprawdzić czy nie naliczają jednak odsetek za coś, co jest określone małym drukiem w jakims cenniku czy regulaminie udzielania kredytów ratalnych (typu za prowadzenie jakiegoś konta czy coś).

Oczywiście jestem ich "najlepszym Klientem", zasłużyłam na miliony "okazyjnych" i "promocyjnych" kredytów (skrzętnie te propozycje wyrzucam do kosza); przyslali mi nawet kartę kredytową (którą starannie przecięłam na pół ;-)

Jak tak patrzę wstecz na ten rok spłacania rat, to z pewnością musze powiedzieć, że na pewno trzeba pilnować terminów przelewu, uwzględniając święta, weekendy itd. Jeśli tego przypilnujesz, wszystko gra.

Wszystkich żyjących na ratach serdecznie pozdrawiam - sama zrobiłam w międzyczasie zakupy ratalne przez GE Money Bank i AIG. Wszędzie ważna jest terminowa spłata co miesiąc, dlatego trochę niesprawiedliwe są głosy oburzenia na tym forum typu "naliczyli mi odsetki, a spóźniłem się ze spłatą tylko jeden dzień". Pamiętam, że jak brałam ten kredyt i zajrzałam na to forum - byłam przerażona. Był jeden czy dwa głosy rozsądku (że to normalne jak bank nalicza kary jeśli za późno dokona sie wpłaty), poza tym masa wrzasku i narzekań. Brr.

Mi się z Sygma Bank udało - może miałam szczęście a może po prostu trzeba rzetelnie pilnować swoich zobowiązań i kontrolować terminy.

Pozdrawiam!

Renu.

Re: SYGMA BANK opowiem po kolei

Renu / 2008-06-22 17:27
Za dwa dni płacę przedostatnią ratę. Do tej pory nie dzieje się nic nadzwyczajnego, (płacę przelewem na 5 dni przed terminem). Co miesiąc lub dwa dostaję tylko z Sygma Bank wielką kopertę, w której jest "specjalna oferta" oczywiście "tylko dla Ciebie" i "to ostatnia szansa - promocja trwa tylko do.." i tu podają w miarę bliską datę - jest to oferta na następny kredyt, którą oczywiście wyrzucam do kosza.
Słyszałam gdzieś, że tuż przed zapłaceniem ostatniej raty przy takim kredycie powinno się oficjalnie rozwiązać z bankiem umowę. Chciałam sprawdzić w umowie, którą podpisałam, jaki jest okres wypowiedzenia, i w jaki sposób umowę można wypowiedzieć, ale ku mojemu zaskoczeniu, nie ma tam o tym wzmianki - w zasadzie jest tylko odwołanie do Regulaminu. W poszukiwaniu Regulaminu zielonych Rat (bo takie wzięłam) zaczęłam surfować po internecie. Niestety, próżno szukać tego regulaminu na stronie Sygma Bank! Przedziwne.
W najbliższym czasie będę dzwonić w tej sprawie do obsługi klienta, co zrelacjonuję w najbliższym wpisie.
Pozdrawiam.

Re: SYGMA BANK opowiem po kolei

Renu / 2007-12-19 08:10
pięć rat już spłaconych, pozostało mi siedem. Płacę na kilka dni przed terminem pzelewem elektronicznym. I poza kolejnym listem z Sygma Bank zapewniającym że jestem bardzo donbrym klientam i dlatego oferują mi niesamowitą okazję jaką jest linia kredytowa na 10.000PLN (oferta ważna tylko do końca miesiaca, i tak dwa miesiące pod rząd mnie informowali) - więc nic się poza tym nie dzieje.

Pozdrawiam

Re: SYGMA BANK opowiem po kolei

Renu / 2007-11-18 10:12
Minęło kilka miesięcy. Przesłano mi podpisaną przez bank umowę (tę samą którą ja wcześniej podpisałam). Ratę przelewam zawsze na parę dni przed terminem. I cisza, jeśli nie liczyć kilka ofert "specjalnych" dla "bardzo dobrego klienta", jakie otrzymałam z Sygma Bank. Te oferty nakłaniają do skorzystania z linii kredytowej na 10.000PLN - zignoworałam każdy z nich.

Re: KARTA KREDYTOWA SYGMA BANQUE - PŁATNOŚĆ PRZEZ INTERNET = BUJDA I NIEPRAWD...

Renu / 2007-08-27 20:43
Kochany, "kto może" pisze się przez Ż
Renu / 2007-08-21 21:56
zszywcia, a który to bank nalicza odsetki za niekorzystanie z ich druków? kuriozalne...

Re: millenium - czy to prawda?

Renu / 2007-08-19 22:19
nieprawda. mam u nich kredyt hipoteczny. Okres karencji wynosił 3 miesiące (tak ustaliłam z bankiem). Generealnie nie jest to rozwiązanie korzystne dla Klienta, lecz dla banku, bo w tym czasie nie spłacasz kapitału tylko same odsetki. W efekcie i tak płacisz ratę (co prawda niższą) ale nie posuwasz się w spłacie pożyczonego kapitału. Lepszym rozwiązaniem jest wydłużenia czasu kredytowania. Raty zmaleją, będziesz spłacać dłużej ale przynajmniej systematycznie spłacasz kapitał.

Re: SYGMA BANK opowiem po kolei

Renu / 2007-08-19 12:38
NA dwa tygodnie przed terminem spłaty pierwszej raty przysłali mi komplet blankietów wpłat wraz z listem przewodnim, w którym zaznaczają, że termin wpłaty to termin, kiedy pieniądze powinny się już znajdować na ich koncie, zalecają dokonać płatności z kilkudniowym wyprzedzeniem. Mój termin to 31 każdego miesiąca. Planuję nie korzystać z blankietów ani usług Poczty Polskiej, zrobię po prostu przelew 4 dni przed terminem. Zobaczymy kiedy uda się im go zaksięgować.

Najnowsze wpisy