Forum

Komentarze użytkownika "retoosh"

Komentarze użytkownika: retoosh

Szukam handlowca z branży IT

retoosh / 2007-07-18 18:38 / portfel
Poszukuję do grupy handlowej osób ze znajomością branży IT, choć tak naprawdę w tej pracy często nic niewiedzący samorodek jest lepszy od "speca". Osoby na stanowisku Account Manager są odpowiedzialne za kontakty z klientami (tylko korporacyjnie z racji B2B), przygotowywanie ofert handlowych oraz szeroko rozumianą sprzedaż. Skupiamy się na firmach z sektora MiŚ. Zainteresowanych prosze o kontakt mailowy pod adresem:
a.kaczmarek@edotcom.pl
retoosh / 2007-07-18 18:18 / portfel
Blazek, w razie umoczenia wyciągam z funduszu to co zostało, kupuje mieszkanie na peryferiach Warszawy i raty spłacam z wynajmu mieszkania. Poza tym dwa lokale już mam, więc powiedzmy że jakiś zawór bezpieczeństwa istnieje.
Ale zgadzam się z Tobą, że to ryzykowne zagranie, choć kto nie ryzykuje...
retoosh / 2007-07-18 18:14 / portfel
Fazik,

Dzięki za info z autopsji, cenne dane :)
A jak u Ciebie z dywersyfikacją? Bo nie wierze że wszystko na jednego ogiera postawiłeś...
retoosh / 2007-07-17 20:27 / portfel
blazek,

10-12% rocznie to chyba na kiepskim stabilnym wzroście. Wiem że nie zawsze jest północ, ale bez przesady...
Nawet przy 50 akcje 50 stabilny ten zysk powinien sie utrzymac na łącznym poziomie 30-50%. Czy sie mylę?

Chcę zainwestować 300K w fundusz(e) - pomocy!

retoosh / 2007-07-17 18:57 / portfel
Witam Nadzianych (czyli pełnych nadziei na zyski :)

Za namową znajomego zacząłem zastanawiać się nad inwestycją sporej jak dla mnie sumy w fundusze. Abym mógł zrealizować inwestycję, musimy razem z żoną wziąć hipotekę na mieszkanie. Ratę kredytu przewiduję na ok 2000 PLN.
Krótko i na temat: czy oprócz Opery, o której teraz myślę najbardziej, są inne fundusze, które umożliwią mi zbywanie części jednostek powiedzmy raz na miesiąc przy niskich kosztach operacji? Chcę po prostu zyskami spłacać kredyt.
Wiem że nie każdego miesiąca będzie to możliwe z racji różnych wachań itd, ale generalnie zależy mi na minimalnym zysku miesięcznym w okolicach 3-5%.
Zgodnie z tym co wcześniej powiedział mi TaS, dywersyfikacja jak najbardziej.
Czy to ma w ogóle prawo wypalić?
retoosh / 2007-07-10 11:44 / portfel
TaS,

Przyglądałem się Arce i misiom i chyba tak źle z nimi nie jest.
Jakie fundy Twoim zdaniem do tej dywersyfikacji byłyby najlepsze?
retoosh / 2007-07-10 11:28 / portfel
Dzięki TaS za koment.

Utrata pracy raczej mi nie grozi, więc przynajmniej to ryzyko odpada. Zamierzam w miarę szybko spłacić ten kredyt (bank w którym go zaciągam umożliwia mi to bez żadnych kar). Zgodzę się z Tobą co do ryzyka, jest wysokie. Być może mogę je trochę "zbić" dywersyfikując środki na drugim funduszu (np. Arka).
Poza tym, nawet przy stracie jesteśmy w stanie razem z żoną spłacić kredyt (ledwo bo ledwo, ale jednak).

Jak rozumiem Ty nie podjąłbyś się takiego kroku?

OPERA - 300 K - jako opłata kredytu hipotecznego

retoosh / 2007-07-10 10:39 / portfel
Witam Inwestorów,

Pod koniec roku mam zamiar zaciągnąć hipotekę na mieszkanie w wysokośći 300 K, celem inwestycji w Opera Universa. Z bieżących zysków chciałbym spłacać ratę kredytu (ok. 2 K/msc), pozostałe zyski pozostawiając na koncie funduszu. Proszę bardziej doświadczone osoby o radę, czy moje plany są racjonalne?

Z góry dziękuję za pomoc

Najnowsze wpisy