Forum

Komentarze użytkownika "robur_waw"

Komentarze użytkownika: robur_waw

robur_waw / 2011-04-18 20:59
ok. dziekuje bardzo. tylko mam mala watpliwosc - pytanie:) na czym ma polegac "niezwyklosc" przelewu do us. czy na tym, ze w temacie oprocz wpisania PIT 38 czy PIt 37, musze tez podac numer NIP lub PESEL???

czy moge zaplacic pity z konta bankowego?

robur_waw / 2011-04-18 17:13
witam! ma do zaplacenia dwa pity, pit 37 i pit 38. czy moge zrobic przelew na konto urzedu skarbowego wprost z mojego konta bankowego? jesli tak to co wpisac w temacie przelewu?? problem moze byc w tym ze jestem osoba fizyczna, rozliczam sie w ogole pierwszy raz i us nie ma numeru mojego konta bankowego..
z gory dziekuje za pomoc!
p.s. probowalem sie dodzwonic na infolinie podatkowa, ale nie ma szans zeby uzyskac połaczenie z jakas zywa osoba..
robur_waw / 2011-02-15 17:51
Chodzi o trzeci US w Warszawie...byłem tam tylko zapytac o co w tym wszystkim chodzi...nie jestem tam aktywnym podatnikiem, bo na stale zameldowany jestem w jednym z byłych miast wojewódzkich województwa podkarpackiego:) mieszkam w wawie dopiero od września i od września też osiągam stały miesięczny dochód kwalifikujący się do opodatkowania podatkiem PIT.. tak a propo to jak zapytałem panią w jaki sposób "przenieśc" miejsce składania zeznania do warszawy usłyszałem że jeśli nie zrobiłem tego w ciągu 30tu dni od zmiany miejsca zamieszkania to będę podlegał karze grzywny...no ale wracając do rzeczy. rachunek maklerski mam od 2008go, ale pierwsza sprzedaz była w 2009. mam też fundusze inwestycyjne od roku 2007 i właśnie w tym 2007 miałem dochód, potem w 2008 nic, i znowu w 2009 i 2010. pit 8c dostalem z multibanku za 2009 (którego nie rozliczyłem) o picie z 2007 nie wiem nic (pewnie dostałem ale zaginąl gdzieś), a 2008 wogóle powinno go nie byc (bo nie było transakcji sprzedaży). czy mogę więc teraz iśc do mojego własciwego US i pobrac właściwy formularz i potem jakby nigdy nic stac sie aktywnym podatnikiem dla wawa sródmiescie i tylko rozliczyc 2010 rok??? dodam tez że mimo ogromnego spadku aktywów funduszy (a więc pieniędzy w nich ulokowanych) nic nie sprzedałem, więc teoretycznie nie moge wykazac zadnej straty za 2007, 2008, 2009 i 2010...???
robur_waw / 2011-02-15 17:11
Dzieki za szybką odpowiedź:) odpowiadając na pytania: 1) była to republic of ireland, czyli południowa, z którą była zawsze progresja podatkowa. Jak rozumiem, jeśli byłem tam rezydentem podatkowym (a byłem, bo wcale nie miałem zamiaru wracać, tak się po prostu sprawy osobisto-zawodowe potoczyły) w latach 2004-2009 (mowie o pełnych latach, w tym czasie nie miałem żadnego dochodu z pracy na terenie RP). 2) adres biura maklerskiego jest w Polsce - BRE bank..a co do wezwań to raczej nie przychodziły, bo pod moim stałym adresem zamieszkania mieszkaja moi rodzice i na pewno by coś takiego odebrali..czyli wracając do mojego pytania w poprzednim wątku: CO ROBIC????złożyc normalnie pit 38 i czekac na wezwanie z US??? w celu wykonania wyroku?:)
robur_waw / 2011-02-15 16:06
Witam! mam troche podobny problem jak kolega powyzej, jednak moja historia rozni sie nieco w szczegolach. Prawie 6 lat mieszkalem i pracowalem w irlandii, od wrzesnia 2010 jestem i pracuje w Polsce. Bylem dzis w urzedzie skarbowym dowiedziec sie w jaki sposob mam rozliczac swoje dochody krajowe i zagraniczne. Wczesniej oczywiscie poprzegladalem rozne portale internetowe w tym rowniez mniej lub bardziej uzyteczny www.powroty.gov.pl, gdzie dowiedzialem sie jaki pit mam wypelnic i co to jest ta wylaczona progresja i temu podobne rzeczy. tymczasem pani w urzedzie byla bardzo slabo zorientowana w temacie (moze w dzielnicy warszawa srodmiescie nikt nie wyjezdzal za granice..) i wiekszosc rzeczy to ja jej musialem dopowiedziec a nie ona mi. w kazdym razie mniej-wiecej potwierdzilem to co juz wczesniej przeczytalem. ale jest jeden problem. od jakis 3 lat mam zalozony rachuneka maklerski, dzieki ktoremu zarobilem pare zloty w ciagu tego okresu. moje pytanie brzmi: czy rozliczajac sie teraz, tzn za rok 2010 z zyskow kapitalowych- czyli jak zrozumialem pit 38 + pit 36 istnieje mozliwosc ze urzad zapyta mnie OD KIEDY mam ten rachunek maklerski i CZY WCZESNIEJ OSIAGNALEM Z TEGO TYTULU JAKIES DOCHODY???? czy moze rozsadniej byloby nic nie mowic i po prostu wypelnic pit 36 dajac sobie spokoj z pit 38 i liczac ze sie nikt nie polapie?? prosze o odpowiedz i podpowiedz w jaki najlepszy i najkorzystniejszy sposob wybrnac z calej sytuacji nie rujnujac swojego budzetu??? jak sobie pomysle o tych odsetkach ktore bym musial zaplacic to az mi skóra na grzbiecie cierpnie...z drugiej strony nie chce oszukiwac i ukrywac dochodow....jest jakies rozsadne rozwiazanie???

Najnowsze wpisy