Forum

Komentarze użytkownika "rolnik_z_wiejskiej"

rolnik_z_wiejskiej / 2014-01-17 14:33
nie rozumiem sensu tworzenia takich wyszukiwarek bo wydaje mi sie ze neimaja one najmneijszego sensu istnenia bo po co cos takiego na kolejnym programie zrzezjacycm ludzi jak faceboook? nie to niema sensu moim zdaniem. ale widocznie rosja wie c orobi

uniwersalny zasilacz

rolnik_z_wiejskiej / 2013-08-14 09:10
bardzo fajny uniwersalny zasialcz pozwalajacy na naprawde wiele mozliwosci podlaczenia roznych laptopow operujacych na wielu roznych skrajnych napieciach. Dobry pomysl napewno na taki zakup

rynek mieszkań

rolnik_z_wiejskiej / 2013-06-24 12:28
Będzie tanieć coraz więcej ludzi nie chce 30 letniego sznura na szyi, sprzedałem mieszkanie ktore miałem w kredycie na 30 lat i odetchnąłem z ulgą, zero kredytu a że wynajmuje no i co przynajmniej nie jestem uwiązany do jednego miejsca bo kredyt który i tak nie wiadomo czy spłacę( 30 lat to kawał czasu) placę za wynajmowane mieszkanie mniej niz za kupione w kredyt, i stac mnie na wiecej rzeczy a nie pamiętanie za na 7 musisz wpłacic do banku bo procent ci podniosą. Ludzie im mniej ludzi weźmie w kredycie teraz tym wiecej mieszkan będzie na rynku, wieksza podaż niż popyt rowna sie niższa cena.
A nawet jeśli pod wynajem to bedzie w czym wybierać i negocjować cenę wynajmu

czy urzednik skarbowy potrzebuje nakazu

rolnik_z_wiejskiej / 2013-06-20 11:47
Art. 288.
§ 1. Kontrolujący ma prawo wstępu na teren, do budynku lub lokalu mieszkalnego
kontrolowanego w celu:
1) dokonania oględzin, jeżeli:
a) zostały one wskazane jako miejsce wykonywania działalności gospo-
darczej lub jako siedziba kontrolowanego,
b) jest to niezbędne dla ustalenia lub określenia wysokości zobowiązania
podatkowego lub podstawy opodatkowania,
c) jest to niezbędne do zweryfikowania faktu poniesienia wydatków na ce-
le mieszkaniowe uprawniających do skorzystania z ulg podatkowych;
2) dokonania oględzin oraz przeszukania lokali mieszkalnych, innych pomiesz-
czeń lub rzeczy, jeżeli powzięto informację o prowadzeniu niezgłoszonej do
opodatkowania działalności gospodarczej albo w przypadku gdy są tam przechowywane
przedmioty, księgi podatkowe, akta lub inne dokumenty
mogące mieć wpływ na ustalenie istnienia obowiązku podatkowego lub
określenie wysokości zobowiązania podatkowego.

Dodam kolejne paragrafy art. 288 Ordynacji podatkowej bo one odnoszą się do przeszukania nieruchomości

§ 2. Czynności wymienione w § 1 pkt 2 przeprowadzają upoważnieni pracownicy
organu podatkowego po uzyskaniu, na wniosek organu podatkowego, zgody
prokuratora rejonowego. Przed przystąpieniem do tych czynności kontrolowa-
nemu okazuje się postanowienie prokuratora o wyrażeniu na nie zgody. Przepi-
sy Kodeksu postępowania karnego o przeszukaniu odnoszące się do Policji ma-
ją także zastosowanie do kontrolujących. Sporządza się protokół tych czynno-
ści, który wymaga zatwierdzenia przez prokuratora. W razie odmowy zatwier-
dzenia protokołu materiały i informacje zebrane w toku czynności nie stanowią
dowodu w postępowaniu podatkowym.
§ 3. Czynności wymienione w § 1 pkt 1 dokonywane są za zgodą kontrolowanego.
W razie braku takiej zgody przepis § 2 stosuje się odpowiednio.
§ 4. W przypadku gdy nieruchomości lub ich części albo rzeczy znajdują się w po-
siadaniu osób trzecich, osoby te są obowiązane je udostępnić, w celu przeszu-
kania lub oględzin, na żądanie organu podatkowego. Przepisy § 2 i 3 stosuje się
odpowiednio.

Jak widać na podstawie paragrafu 2 skarbówka może wejść do domu za zgodą prokuratora, a przedsiębiorca nie może nic zrobić. Wszelkie odmowy lub opór są bezcelowe, a mogą tylko nakręcić spiralę podejrzeń.

zmiany w bankomatach

rolnik_z_wiejskiej / 2013-06-05 11:15
czy ktoś posiada jakieś informacje czy juz takie bankomaty sa dostępne w warszawie?? bardzo mnie interesuje to bo zamierzam dosc duza kwote wymienic i potrzebuje informacji czy juz to wszystko dziala tak jak powinno. pozdrawiam i czekam na informacje. czy jakas inna seic bankomatow tez zamierza wprwoadzic takei zmiany? prosze o i informacje!!

Bill Gates znów najbogatszy na świecie

rolnik_z_wiejskiej / 2013-05-17 15:13
dokladnie przynajmniej sam zapracowal na to ciezka praca! a nie nakradl jak to wiekszosc innych milionerow z przypadku ;/

Stopy procentowe są ciągle zbyt wysokie

rolnik_z_wiejskiej / 2013-05-17 12:47
najlepiej jakby wogole do poziomu zero obnizyuli te stopy procentowe to by bylo wsyztko proste jasne i czytelne.... eh

Nowe konto osobiste

rolnik_z_wiejskiej / 2013-05-16 13:05
teraz konta malo sie od siebie roznia kazdy z nich praktycznie oferuje to samo wiec nie wiem co mam dokaldnie Ci polecic ale mysle ze neima znaczenia jakie wezmiesz bo wszystko to jest prawie to samo

Ubezpieczenie na wakacje-co wybrać?

rolnik_z_wiejskiej / 2013-05-14 14:50
ja wykupilem sobie ubezpieczenie w warcie, jechalem do wloch na 10 dni i zaplacilem 35zł chyba, nie wiem jak to jest w rpzypadku tak egzotycznego kraju czy nie jes tto znacznie wieksza oplata. ale to sie msuisz dowiedziec u ubezpieczyciela

Strajki w Grecji. Protestują przeciwko oszczędnościom

rolnik_z_wiejskiej / 2013-04-16 13:58
strajkuja bo nie moga kupowac oliwy za 20euro tylko zuszeni sa kupic tanszy zamiennik za 18euro i nie jest to dla nich normalne i dziala to jak obraza najwieksza na swiecie dla nich ze musza sie tak upodlac zeby tak tanie rzeczy kupowac, takie jest rozumowanie grekow...

Raport Money.pl: Lista niedotrzymanych obietnic Donalda Tuska

rolnik_z_wiejskiej / 2013-04-15 10:15
skromna ta lista :) powinni dopisac klamstwa i przekrety o ktroch wiedziala jego kancerlarai i on sam, i co z tym wszystkim zrobili ? euro, autostrady, lotniska.... mozna by dalej wymieniac i kwoty konkretne, ciekawe co na ten temat mialby do pwoiedzenia ?

chrzczone paliwo , problem w polsce

rolnik_z_wiejskiej / 2013-04-02 10:00
mi sie tez tak czesto zdarzalo jak kupowalem na jakis noname stacjach gdzie bylo znacznie taniej. Nie jest to zdrowe dla silnika ale mialem stary samochod i naprawde do jazdy po meiscie wystarczalo. Ale ze takie sytuacje jak mowisz maja miejsce na znanych stacjach? Szok naprawde.

opoznienie z oplata skladki ZUS

rolnik_z_wiejskiej / 2013-02-20 11:39
Oprócz odsetek ustawowych (więc całkiem niskich) jest o wiele więcej do
stracenia. W przypadku choroby nie dostaniesz ani grosza. Aby ZUS wypłacił
zasiłek chorobowy musisz płacić składki co najmniej 6 miesięcy i ani razu nie
możesz się spóźnić nawet o 1 dzień. Dlatego głównie z tego względu nie warto
się spóźniać z płaceniem ZUSu. Teraz najlepiej nie choruj. Pozdrawiam

emerytura rolnika

rolnik_z_wiejskiej / 2013-02-13 10:06
kto ma prawo do rolnieczej emerytury? Od 1 stycznia z racji podniesienia wieku emerytalnego rolincy tez otrzymali bonus od rzadu w postaci kliku lat dluzszej pracy? Co w takim razie z przeliczaniem emerytur? Moze ktos przyblizyc temat?

Najnowsze wpisy