Forum

Komentarze użytkownika "romek88"

Komentarze użytkownika: romek88

romek88 / 2011-01-03 20:24
Te książki, które wymieniłeś, nadają się dla amatora? Jako pierwszy kontakt z finansami?
romek88 / 2011-01-03 18:08
Dlatego też pytam o jakieś książki.
romek88 / 2010-12-31 18:26
Za granice? Czemu nie, al na wakacje:)

UniKorona Akcje - dobry wybór?

romek88 / 2010-12-31 14:53
Na początek chciałem się przywitać. Więc cześć. Jestem młody i nieobeznany w temacie inwestycji, dlatego założyłem tu konto:)
Chciałbym w tym pięknym kraju wybudować za pare lat dom, dlatego zainteresowałem się inwestowaniem. Wybrałem fundusze inwestycyjne, bo są one wedlug mnie czymś pomiędzy słabymi lokatami, a ryzykownym kupowaniem konkretnych akcji. Trochę się rozejrzałem i założyłem konto w mBanku. W BZWBK gdzie mam już konto od paru lat jest atrakcyjna (tak mi się wydaje) ARKA, ale prowizje i minimalne kwoty startu troszkę mnie zniechęciły. W SFI wybrałem UniKoronę Akcji.

Mam taki plan, że będę wpłacał min.200zł co miesiąc. Obecnie zbliżam się do drugiej wpłaty. Jak oceniacie ogólnie ten fundusz? Z tego co widziałem chwalą się dobrymi wynikami w ostatnich latach. Można liczyć na podtrzymanie dobrej passy w 2011?

Jak już mówiłem, chciałbym kiedyś postawić domek. Powiedzmy, że na start potrzebuję 100tyś. Jak to osiągnąć w np. 6lat? Jestem młody, jestem studentem (uczelni nie związanej z finansami) więc nie mogę inwestować po 1000zł miesięcznie...a szkoda;)

Chciałbym żebyście mi tu jakoś podpowiedzieli. Może jakieś książki? Skąd czerpać wiedzę?

Najnowsze wpisy