Forum

Komentarze użytkownika "roslinka"

Komentarze użytkownika: roslinka

zrzeczenie sie spadku zapisanego w testamencie

roslinka / 2009-01-28 11:40
Witam
Chciałabym sie zrzec w calosci spadku przepisanego przez rodzicow. Rodzice zyja i zapisali mi w testamencie majatek wraz z dlugami. Prosze o informacje, gdzie i w jaki sposob mozna zalatwic powyzsza sprawe. I czy moje pelnoletnie dzieci i maz rowniez musza zrzec sie spadku, jesli tylko ja jestem "beneficjentem"?
Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

rozwiazanie umowy o prace na czas okreslony (2 umowa na 6 m-cy)

roslinka / 2009-02-02 11:10
Witam serdecznie,
Chciałabym rozwiazac umowe o prace. Jest to druga umowa na okres 6 miesiecy. Pomiedzy pierwsza a druga umowa nie bylo zadnej przerwy (pierwsza skonczyla sie 30 wrzesnia a druga rozpoczela 1 pazdziernika). Czy w tym przypadku przysluduja mi 3 dni wypowiedzenia czy tez umowa ta moze zostac tylko rozwiazana za porozumieniem stron?
Z gory dziekuje za pomoc!!!

Art. 33. (31) Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony w okolicznościach, o
których mowa w art. 25 § 1 zdanie drugie, wynosi 3 dni robocze.
Art. 25. (27) § 1. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach
prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca.

Najnowsze wpisy