Forum

Komentarze użytkownika "sasha79"

Komentarze użytkownika: sasha79

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-29 17:35
a czy zalozenie dzialalnosci jest mniej zagmatwane??

:))

dziekuje Ci za te wszystkie porady , musze to jeszcze raz wszystko powoli przeczytac bo jako totalny laik podatkowy czytam i widze tylko : bla bla bla bla :)))

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:19
@Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)

***

a nie mozna by wtedy wlasnie pokazac tych wydrukow i wyciagow bankowych?

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:19
@Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)

***

a nie mozna by wtedy wlasnie pokazac tych wydrukow i wyciagow bankowych?

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:17
wlasnie poczytalam o tych zaliczkach.. wiem jeszcze mniej niz na poczatku he he..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:12
przepraszam ze cie zameczam ale wydajesz sie byc tutaj jedyna chyba osoba ktora sie orientuje :) na tych zawilosciach.. i nie oceniasz:)

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:11
wlasnie gdzies czytalam o tych zaliczkach ale nie do konca rozumiem o co w tym chodzi..na podstawie czego te zaliczki wplacam? czy np: jakas ksiegowa moglaby to robic dla mnie czy ja sama moge? i czy ta zaliczka to na jakims druku? pit -cie?

a jak bym na przyklad (czysto teoretycznie ) pracowala gdzies normalnie tzn na etacie to czy wtedy te inne zrodla jak najbardziej ??

wiesz bo ja nie chce zarabiac milionow starczy 4000 miesiecznie .. i nie chce tak cale zycie bo kazdy fajny dochod kiedys sie konczy ( konkurencja itp) .. szukam pracy juz prawie rok i juz nawet szukam takich nie w moim zawodzie zeby tylko gdzies cos..

pomyslalam ze takie kamerki to jakis pomysl..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 20:49
wiem ze 95% dziewczyn wogole sie z tego nie rozlicza bo mozna dostawac "wyplate " na konto, paypal czy payoneer czy nawet western union:) ale ja dlatego pytam bo chce to wszystko wykazac w zeznaniu podatkowym ( wiem wiem teraz pewnie kazdy puka sie w czolo) .. wiem ze taka praca to zarobki nawet do 10 000 zl miesiecznie.. chcialabym te pieniadze odkladac na konto i pomyslec o mieszkaniu za jakis czas.. i jezeli sa pieniadze a nie ma deklaracji to jest problem.. nie chce byc nadgorliwa tylko chce zapobiec ewentualnym problemom.. Pomysl prosze droga belladonno jeszcze o tym.. jezeli nic nie zdialam chyba faktycznie napisze do US..

wiekszosc pytanych osob mowi mi ze " inne zrodla" to jest w tym wypadku najlepsze bo DG raczej odpada..
nie ma tam zadnych faktur ani umow jedynie wyciag z konta i oczywiscie jakies miesieczne zestawienie wydrukowane z internetu..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 20:02
na niektorych portalach zbiera sie tak zwane tipy ( napiwki) i portal przelicza je na dolary . przesylane pieniazki to tez dolary wiec wplywajac na konto ulegaja przewalutowaniu chyba automatycznie przez bank.

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 20:01
wplywaja od portalu na ktorym sa te kamerki ( bo tam sie rejestruje dziewczyna i jest sama sobie szefem- bez posrednikow), to nie sa pojedyncze osoby tylko po uzbieraniu pewnej ilosci pieniazkow mozna sobie je przelac na konto.

Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 19:01
Witam serdecznie

Zainteresowala mnie praca na kamerkach ( czatach)internetowych. Interesuje mnie sposob rozliczania podatku od tego typu pracy.
Staralam sie poszukac informacji na ten temat ale jak to jest kazdy ma inne zdanie.. Czesc mowi ze DG powinna byc a czesc ze nie, tylko dochody wpisane w PIT na koniec roku w rubryce INNE DOCHODY, a inni odradzaja jakiekolwiek rozliczenia z US...
Jestem uczciwa osoba i chce rozliczac sie z tego typu dzilalnosci ale nie wiem jak..
Nie mam pojecia jak ugryzc ten temat .

Pieniazki za taka prace wplywaja na konto bankowe , czy np. wyciag bankowy starczy do rozliczen?? i wtedy od tego rozliczac podatek??

Praca jest z w Polsce ale czaty sa zagraniczne np. w Wielkiej Brytanii czy USA, czy w takim razie jak mieszkam w Polsce ( jestem zameldowana i fizycznie wykonuja ta prace w Polsce ) rozliczam sie TYLKO w Polsce czy jakos inaczej??

Bardzo prosze o pomoc

ps. nawet US nie wiem jak mam to zrobic i odsyla mnie o interpretacje do MF.. i ze mam wyslac do Izby Skarbowej pismo o interpretacje w tego typu sprawie.. nie ukrywam ze wolalabym tego uniknac bo pracuja tam dwie osoby z mojej ( malej ) miejscowosci i nie chce nawet myslec co sie stanie jak przypadkiem zobacza moje pismo.... wiem moze to dziecinne ale taka praca traktowana jest na rowni z prostytucja dla nie ktorych..

Kiedy zadawalam to pytanie na innych forach zostalam nazwana k...
Niewiem juz...

Moze belladonna wie??? ::))))

Re: powrot z UK , prosze o pomoc..

sasha79 / 2012-11-28 18:55
dziekuje bardzo bardzo serdecznie, troszke sie uspokoil.. nie na darmo tak tu wszyscy Pania chwala :)) pozdrawiam serdecznie..

ps., mam jeszcze jeden problem ale za chwile napisze na forum.. tym razem dotyczy mnie i nie wiem jak ugryzc ten temat..

powrot z UK , prosze o pomoc..

sasha79 / 2012-11-28 11:48
itam serdecznie,znajomy przez 5 lat przebywal w UK . Wyjechal w 2007 roku w lutym.
Wrocil do Polski w grudniu 2011 i od kwietnia rozpoczal prace wiec musi sie rozliczyc ( w 2013) z US teraz po 5 latach nie rozliczania.
Moje pytanie brzmi : czy Urzad Skarbowy moze miec pretensje o to ze nie skladal PITU przez te lata? czy starczy tylko wyjasnienie ze byl poza granica PL? I czy mozna w razie czego pokazac umowe wynajmu mieszkania na jego nazwisko oraz pismo z Urzedu Miasta odnosnie podatku ( Council Tax) takze na jego nazwisko , potwierdzenia biletow lotniczych data wylotu i data powrotu do Anglii ( chodzi o te 183 dni ) w jakich dniach byl w Polsce . Oczywiscie kazdy kto go zna poswiadczy ze byl za granica i ze wrocil dopiero w grudniu 2011. Znajomy nie ma zony ani dzieci a takze nie ma zadnego majatku.
W Polsce nie mial zadnych dochodow przez ten czas ktory mieszkal w Anglii.
Przepraszam za chaotyczne przedstawienie sprawy i dziekuje za pomoc.
Dodam jeszcze ze praktycznie wrocil z niczym bo to co zarobil wczesniej wydawal na utrzymanie , potem jeszcze pracowal dorywczo ( trzy lata ma udokumetowane a potem imal sie dodatkowych prac jakies ogrodnictwo, malowanie czy prace porzadkowe )i tylko starczalo mu na biezace oplaty.. sama sie dziwie ze nie wrocil wtedy do Polski .. ale mial nadzieje ze znajdzie jakas dobra prace i ze sie odbije .. nie wyszlo..
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy