Forum

Komentarze użytkownika "sasha79"

Komentarze użytkownika: sasha79

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:12
przepraszam ze cie zameczam ale wydajesz sie byc tutaj jedyna chyba osoba ktora sie orientuje :) na tych zawilosciach.. i nie oceniasz:)

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-30 12:49
to znowu ja:))

no odpisalo mi kilka biur rachunkowych.. ogolnie chca sie spotkac i pogadac..jedna baba bezczelnie mi odpisala ze nie udziala porad charytatywnie he he a ja zapytalam tylko czy moga mi pomoc w wyliczeniach i ze prosze o wycene takich uslug.. ehhh co za ludzie.. chcialalm do niej napisac kilka " milych" slow ale nie bede sie znizala do jej poziomu:))


dzisiaj dzwonili do mnie z firmy u ktorej mialalm rozmowe kwalifikacyjna ( nawet dwie) ale sie nie udalo wtedy.. a dzis dzwonili czy nadal szukam pracy i zapraszaja mnie w poniedzialek na rozmowe..

w zwiazku z tym... mam pytanie czy jezeli hipotetycznie :) dostalabym ta prace to czy wtedy te dodatkowe kamerki ( juz napewno w duzo mniejszej kwocie) moglabym wpisac w inne zrodla?? chyba teraz bedzie lepiej co??

mysle ze jakbym tam pracowala to takie kamerki to okolo 2000 zl extra na miesiac , zgaduje bo niewiem nawet czy 500 zl zarobie he he :)

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:19
@Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)

***

a nie mozna by wtedy wlasnie pokazac tych wydrukow i wyciagow bankowych?

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:17
wlasnie poczytalam o tych zaliczkach.. wiem jeszcze mniej niz na poczatku he he..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-30 17:30
dzwonili do mnie wlasnie.. ze nie aktualne.. wiec praca stala odpada na razie.. ehh zo za ludzie.. a tak sie napalilam na normalna prace po roku siedzenia w domu..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-30 19:35
heh czytalam to juz :) swoja droga pani musiala sie niezle "narobic " :)

taka kasa :) ze tak powiem w glowie sie nie miesci..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-12-04 18:40
hej.. no niestety zadne biuro nie zaproponowalo mi pomocy w tej sprawie.. zastanawiam si dlaczego? czy ma na to wplyw specyfikacja wykonywanej pracy czy po prostu niewiedza?

chyba zostanie mi udabie sie o ta interpretacje.. bo juz sama nie wiem..

Bello droga, nie masz kogos w US?? :))

powrot z UK , prosze o pomoc..

sasha79 / 2012-11-28 11:48
itam serdecznie,znajomy przez 5 lat przebywal w UK . Wyjechal w 2007 roku w lutym.
Wrocil do Polski w grudniu 2011 i od kwietnia rozpoczal prace wiec musi sie rozliczyc ( w 2013) z US teraz po 5 latach nie rozliczania.
Moje pytanie brzmi : czy Urzad Skarbowy moze miec pretensje o to ze nie skladal PITU przez te lata? czy starczy tylko wyjasnienie ze byl poza granica PL? I czy mozna w razie czego pokazac umowe wynajmu mieszkania na jego nazwisko oraz pismo z Urzedu Miasta odnosnie podatku ( Council Tax) takze na jego nazwisko , potwierdzenia biletow lotniczych data wylotu i data powrotu do Anglii ( chodzi o te 183 dni ) w jakich dniach byl w Polsce . Oczywiscie kazdy kto go zna poswiadczy ze byl za granica i ze wrocil dopiero w grudniu 2011. Znajomy nie ma zony ani dzieci a takze nie ma zadnego majatku.
W Polsce nie mial zadnych dochodow przez ten czas ktory mieszkal w Anglii.
Przepraszam za chaotyczne przedstawienie sprawy i dziekuje za pomoc.
Dodam jeszcze ze praktycznie wrocil z niczym bo to co zarobil wczesniej wydawal na utrzymanie , potem jeszcze pracowal dorywczo ( trzy lata ma udokumetowane a potem imal sie dodatkowych prac jakies ogrodnictwo, malowanie czy prace porzadkowe )i tylko starczalo mu na biezace oplaty.. sama sie dziwie ze nie wrocil wtedy do Polski .. ale mial nadzieje ze znajdzie jakas dobra prace i ze sie odbije .. nie wyszlo..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-12-04 19:12
z tego co sie orientuje to na ogolnym zestawieniu zarobkow z tych stonek jest taki zwrot " webcam session" albo cos w tym stylu oraz podany jest czas poszczegolnego prywatnego czatu i chyba nick osoby po drugiej stronie ale nie jestem pewna..

cala filozofia w tym ze w Polsce nie ma takiego czegos jak "cyber " :) w angielskim prawie dziewczyny opodatkowuja sie jako "web performer" czyli ktos kto wystepuje on line albo "ententaimer" czyli zabawiacz ;) he he jak zwal tak zwal:)

one tam glownie maja dzialalnosc jako self employed czyli samo zatrudnienie.. zastanawiam sie czy isc ich tropem.. tez na DG.. one odliczaja sobie np. jakas bielizne, kamere, mikrofon nawet laptopy i oczywiscie jakies sprzety do wystepowania np. dildo ..

tylko czy u nas DG wchodzi w gre jezeli tak naprawde ja nic nie bede sprzedawac ani wystawiac paragonow , faktur itp..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-12-04 19:19
z angielskiego przetlumaczone cam girl:

Termin ten jest również używany do opisania kobiet lub dziewcząt, które nadawane się za pośrednictwem kamery internetowej bez otrzymania korzyści majątkowej

Camgirl który wykonuje usługi seksualne w Internecie z oprogramowania kamery, w zamian za pieniądze, towary Niektóre z najczęstszych sposobów na to jest poprzez pobieranie opłaty stałej za minut, zachęcając widzów do zakupu przedmiotów na ich liście życzeń lub dodać do swoich kont internetowych. mogą również zarabiać poprzez reklamę lub prowizję za przekonują klientów do zapisania się do członkostwa w dorosłych paysites


tlumaczone przez google translator

Ogladanie filmow online- czy jest legalne?

sasha79 / 2013-01-20 21:22
Witam czy jak ogladam film online, bez sciagania, tylko ogladam to czy lamie prawo?

Wyliczenie stazu pracy - prosze o pomoc

sasha79 / 2013-07-17 13:27
Witam serdecznie

Potrzebuje pomocy przy obliczeniu stazu pracy do urlopu.. dzisiaj pani kadrowa w mojej pracy uświadomiła mnie ze mam TYLKO 5 lat i 11 mcy.. i nalezy mi się 20 dni.. ale mam wątpliwości.. To moje dotychczasowe etapy

szkoła średnia ( liceum ekonomiczne ) 4 lata
praca od 04,2001-09,2001
praca od 10,2001- 12,2006
w miedzy czasie studium policealne 2 letnie w latach 2004-2006

Prosze o pomoc - dziekuje i pozdrawiam

Re: Wyliczenie stazu pracy - prosze o pomoc

sasha79 / 2013-07-17 14:55
wiwan - dziekuje za odpowiedz.

a wiec tak-- praca zawodowa od 10,2001 do 12,2006 - w tym czasie policealna od 09,2004 do 06,2006.

pani kadrowa nie pojmuje jak mozna obliczyc tak wymiar urlopowy bo wg niej nalezy mi sie tylko 5 lat i 11 mcy ;/

Re: Wyliczenie stazu pracy - prosze o pomoc

sasha79 / 2013-07-17 16:47
wiwan wlasnie w tym sek ze ona liceum wogole nie liczy bo mowi ze liczy sie tylo ostatnia szkole czyli wg niej policealna,a ze uczylam sie podczas pracy to powiedziala ze albo zalicza mi policealne (6 lat) albo prace podczas ktorej sie uczylam (5 lat) .. normalnie zglupialam..

powiedz mi tylko czy mysle logicznie..

jezeli zaliczylaby mi liceum (4 lata) i wogole nie brala pod uwage policealnego tylko prace ( 5 lat) czy takie wyliczenie byloby prawidlowe??

Przepraszam za chaotycznosc ale jestem laikiem w tych sprawach jednak to jej wyliczenie od pocztaku mi sie nie podobalo..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-29 19:26
jasne :) napewno napisze:) pozdrawiam.. milego i spokojnego wieczorku
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy