Forum

Komentarze użytkownika "sasha79"

Komentarze użytkownika: sasha79

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-29 18:30
jak cos mi te biura odpisza to dam znac :*

Re: powrot z UK , prosze o pomoc..

sasha79 / 2012-11-28 18:55
dziekuje bardzo bardzo serdecznie, troszke sie uspokoil.. nie na darmo tak tu wszyscy Pania chwala :)) pozdrawiam serdecznie..

ps., mam jeszcze jeden problem ale za chwile napisze na forum.. tym razem dotyczy mnie i nie wiem jak ugryzc ten temat..

Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 19:01
Witam serdecznie

Zainteresowala mnie praca na kamerkach ( czatach)internetowych. Interesuje mnie sposob rozliczania podatku od tego typu pracy.
Staralam sie poszukac informacji na ten temat ale jak to jest kazdy ma inne zdanie.. Czesc mowi ze DG powinna byc a czesc ze nie, tylko dochody wpisane w PIT na koniec roku w rubryce INNE DOCHODY, a inni odradzaja jakiekolwiek rozliczenia z US...
Jestem uczciwa osoba i chce rozliczac sie z tego typu dzilalnosci ale nie wiem jak..
Nie mam pojecia jak ugryzc ten temat .

Pieniazki za taka prace wplywaja na konto bankowe , czy np. wyciag bankowy starczy do rozliczen?? i wtedy od tego rozliczac podatek??

Praca jest z w Polsce ale czaty sa zagraniczne np. w Wielkiej Brytanii czy USA, czy w takim razie jak mieszkam w Polsce ( jestem zameldowana i fizycznie wykonuja ta prace w Polsce ) rozliczam sie TYLKO w Polsce czy jakos inaczej??

Bardzo prosze o pomoc

ps. nawet US nie wiem jak mam to zrobic i odsyla mnie o interpretacje do MF.. i ze mam wyslac do Izby Skarbowej pismo o interpretacje w tego typu sprawie.. nie ukrywam ze wolalabym tego uniknac bo pracuja tam dwie osoby z mojej ( malej ) miejscowosci i nie chce nawet myslec co sie stanie jak przypadkiem zobacza moje pismo.... wiem moze to dziecinne ale taka praca traktowana jest na rowni z prostytucja dla nie ktorych..

Kiedy zadawalam to pytanie na innych forach zostalam nazwana k...
Niewiem juz...

Moze belladonna wie??? ::))))

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 20:01
wplywaja od portalu na ktorym sa te kamerki ( bo tam sie rejestruje dziewczyna i jest sama sobie szefem- bez posrednikow), to nie sa pojedyncze osoby tylko po uzbieraniu pewnej ilosci pieniazkow mozna sobie je przelac na konto.

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 20:02
na niektorych portalach zbiera sie tak zwane tipy ( napiwki) i portal przelicza je na dolary . przesylane pieniazki to tez dolary wiec wplywajac na konto ulegaja przewalutowaniu chyba automatycznie przez bank.

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 20:49
wiem ze 95% dziewczyn wogole sie z tego nie rozlicza bo mozna dostawac "wyplate " na konto, paypal czy payoneer czy nawet western union:) ale ja dlatego pytam bo chce to wszystko wykazac w zeznaniu podatkowym ( wiem wiem teraz pewnie kazdy puka sie w czolo) .. wiem ze taka praca to zarobki nawet do 10 000 zl miesiecznie.. chcialabym te pieniadze odkladac na konto i pomyslec o mieszkaniu za jakis czas.. i jezeli sa pieniadze a nie ma deklaracji to jest problem.. nie chce byc nadgorliwa tylko chce zapobiec ewentualnym problemom.. Pomysl prosze droga belladonno jeszcze o tym.. jezeli nic nie zdialam chyba faktycznie napisze do US..

wiekszosc pytanych osob mowi mi ze " inne zrodla" to jest w tym wypadku najlepsze bo DG raczej odpada..
nie ma tam zadnych faktur ani umow jedynie wyciag z konta i oczywiscie jakies miesieczne zestawienie wydrukowane z internetu..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:11
wlasnie gdzies czytalam o tych zaliczkach ale nie do konca rozumiem o co w tym chodzi..na podstawie czego te zaliczki wplacam? czy np: jakas ksiegowa moglaby to robic dla mnie czy ja sama moge? i czy ta zaliczka to na jakims druku? pit -cie?

a jak bym na przyklad (czysto teoretycznie ) pracowala gdzies normalnie tzn na etacie to czy wtedy te inne zrodla jak najbardziej ??

wiesz bo ja nie chce zarabiac milionow starczy 4000 miesiecznie .. i nie chce tak cale zycie bo kazdy fajny dochod kiedys sie konczy ( konkurencja itp) .. szukam pracy juz prawie rok i juz nawet szukam takich nie w moim zawodzie zeby tylko gdzies cos..

pomyslalam ze takie kamerki to jakis pomysl..

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 21:19
@Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)

***

a nie mozna by wtedy wlasnie pokazac tych wydrukow i wyciagow bankowych?

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-29 17:35
a czy zalozenie dzialalnosci jest mniej zagmatwane??

:))

dziekuje Ci za te wszystkie porady , musze to jeszcze raz wszystko powoli przeczytac bo jako totalny laik podatkowy czytam i widze tylko : bla bla bla bla :)))

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-29 17:59
a zobacz znalazla takie cus ..nieiwem czy to tyczy sie do mojego przypadku ale moze Ty bardziej w tym sie rozeznasz..

tam jest napisane ze podatnik ma wybor czy placic zaliczki czy dopiero w zeznaniu rocznym wykazac.. czy na podstawie tego myslisz ze moglabym w rocznym? mialabym wszystkie rozliczenia ( wydruki zarobkow itp), nie ukrywam ze bardziej ta opcja mi sie podoba :) ale z drugiej strony mysle ze czasem ktos moze na mnie doniesc do US i wtedy bede sie musiala tlumaczyc ze nie place skladek bo chce na koniec roku.. a jak trafie na takiego urzednika co nie uwierzy i stwierdzi ze chcialam na czarno?? ehhh...

cale zycie dylematy:)

Inaczej jest w przypadku umów zleceń zaliczanych do przychodów z innych źródeł, czyli np. zawieranych pomiędzy osobami prywatnymi. Tutaj nie występuje płatnik, który mógłby obliczyć oraz pobrać podatek. W takim przypadku ustawodawca nie nakłada także obowiązku samo naliczenia podatku przez tą stronę, która otrzymuje wynagrodzenie za wykonane zlecenie (uzyskuje przychód). Co do zasady przychód taki jest wykazywany i opodatkowywany dopiero w rozliczeniu rocznym. Z dniem 04 kwietnia 2011 r. ustawodawca dokonał jednak nowelizacji updof, w której art. 44 ust. 1c wskazał, że podatnik uzyskujący przychody z innych źródeł na podstawie umowy, do której stosuje się przepisy prawa cywilnego dotyczące umowy zlecenia lub o dzieło, może w ciągu roku podatkowego wpłacać zaliczki miesięczne, stosując do uzyskanego dochodu najniższą stawkę podatkową określoną w skali na dany rok. Przy obliczaniu zaliczki podatnik może także stosować wyższą stawkę podatkową określoną w tejże skali.

Tym samym obecnie podatnik ma wybór, czy przychód taki wykazać i opodatkować jedynie w zeznaniu rocznym, czy też wpłacić zaliczkę z tego tytułu już w trakcie roku. Należy jednak pamiętać, że podatnik, który zdecyduje się na wpłacenie takiej zaliczki w trakcie roku, jest obowiązany do wpłacania także kolejnych zaliczek od dochodów uzyskanych z tego tytułu w następnych miesiącach, aż do końca roku podatkowego (art. 44 ust. 1d updof). Zaliczki te należy wpłacać na rachunek urzędu skarbowego, którym kieruje właściwy naczelnik urzędu skarbowego, w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w których uzyskał dochód, a za grudzień w terminie złożenia zeznania podatkowego (art. 44 ust. 1f updof).

Re: Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-29 18:28
wiesz.. napisalam o swoim problemie do kilku biur ksiegowych w okolicy, opisalam im problem i zapytalam czy pomoga mi w tym .. zapytalam tez czy ewentualnie pomoga w otworzeniu DG a potem w rozliczeniach.. zapytalam tez czy pomoga w obliczaniu tych zaliczek:)

moze tak uda mi sie to ruszyc.. bo Ty pomozesz mi online i dziekuje Ci za to ale ja musze tak wiesz z kims sie spotkac , wszystko od a do z wyjasnic , schowac wstyd do kieszeni:) i jakos to chyba tak zaczac..

ja jestem po ekonomii/ mam tez logistyke skonczona.. tak tak po ekonomii a na podatkach sie nie znam ktos by napisal.. no nie znam sie i nic na to nie poradze:P

jak tak obserwuje tendencje nauczania to chyba z roku na rok wszystko sie zmienia.. kiedys wszyscy chcieli byc celnikami :) a zniesli granice i co?? logistyka tez miala byc taka super.. i widzisz.. moja znajoma skonczyla filozfie.. he he i teraz co robi? pracuje w sklepie spozywczym...

ale proponuje politologie.. :)

Re: Wyliczenie stazu pracy - prosze o pomoc

sasha79 / 2013-07-17 18:47
dziekuje za pomoc.. kadrowa powiedziala mi ze zapyta sie naszego radcy prawnego.. hmmm ... dam jej czas do poniedzialku .
pracuje tutaj dopiero dwa miesiace i nie chce robic afery ale kurcze gdyby to byly 2 mce czy nawet 4 to jakos bym to przetrawila .. ale 4 lata ??
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy