Forum

Komentarze użytkownika "sebaluks"

Komentarze użytkownika: sebaluks

Re: Deflacja w Szwajcarii szansą na powrót franka do 3,50

sebaluks / 2011-12-06 14:02
cytat ze Shreka:

"zapewne wielu z was zginie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów!"
sebaluks / 2011-08-13 16:40
4 wagony x (od 9 do 12 przedziałów na wagon) x 8 miejsc siedzących w przedziale = od 288 do 384 miejsc.
sebaluks / 2009-02-14 11:53
> Likwidujcie lokaty w bankach

Inwestujcie w mózgi. Czasem się przydają....
sebaluks / 2009-02-02 11:22
> [...] czy można nazwać to co robi mBank oszustwem,
> tylko dlatego że są klienci którzy w innym okresie
> zawarli umowę na lepszych warunkach?

Sęk w tym, że nie zawarli na lepszych warunkach, gdyż ich marża była taka sama jak dla starszych kredytów (w okolicach 1-1.5%). Różnica polegała na sztywnym związaniu z LIBOREM w przypadku tych późniejszych. Te starsze nie miały takich opcji. I tutaj bezwstydnie wykorzystano tą lukę w umowie.
Nikt nie mówi o tym, żeby dostać lepiej niż się miało podpisując umowę kredytową. Tutaj chodzi o to, aby bank wywiązał się uczciwie z partnerskiej umowy zawartej z klientami.
Teraz jest tak, że jak paragraf nie powstrzyma banku to będzie cię "kosił" na kasie ile się da. To ja dziękuję takiemu bankowi. Równie dobrze pojutrze Zarząd BRE może uznać, że teraz oprocentowanie wynosi 75% bo taka jest sytuacja na rynku i nie masz nic do powiedzenia.
sebaluks / 2009-01-29 10:55
> podejzewam że, mając wzrost 9,9 proc. Polska piała by z
> zachwytu, nie mówiąc juz o starym eurolandzie, ale jak to
> jest w Chinach (ciagle wzrost) 9,9 , to propagandzisci
> przedstawiaja to jako katastrofe :)

Jak zarabiałeś 100PLN i dostałeś 50 PLN podwyżki to masz wzrost 50%. Jak zarabiałeś 10 000 PLN i dostałeś 500 PLN podwyżki to wzrost już tylko 5%. Ale nadal wolałbym mieć ten 5% niż tamte 50% :-)

Re: mBank przetrzymuje pieniądze, od ponad tygodnia nie mogę wykonać przelewu ..

sebaluks / 2009-01-21 11:10
I właśnie dla tego nadal korzystam z haseł jednorazowych w formie papierowej. Mimo usilnego starania mBanku aby przejść na SMSy nie zamierzam tego robić. Komórka raz działa, raz nie no i nosisz ją ze sobą, a kody można trzymać bezpiecznie w domu. To tak jakbyś chodził z kartą bankomatową z przyklejonym PINem.

Re: Kalifornia: Hybrydy robią za mało hałasu

sebaluks / 2008-08-22 09:20
Cel szczytny, ale auta hybrydowe nie tylko nie zanieczyszczają powietrza spalinami, ale dodatkowo nie zanieczyszczają otoczenia hałasem. Może jakieś inne rozwiązanie nie związane z wydawaniem dźwięków byłoby lepsze?
Byłem pod wrażeniem jak cicho może być na zatłoczonej ulicy w Tokio, po którym porusza się sporo aut z napędem hybrydowym.
sebaluks / 2008-08-18 09:38
Bardzo dobrze. Wreszcie się ktoś za to wziął.
Takiej plagi przejeżdżania na czerwonym świetle dawno nie widziałem. Czerwone zapaliło się już dawno, a oni jadą jeszcze szybciej. Aż strach jest zatrzymać się na zmianę świateł na żółte bo murowany jest dzwon od tego z tyłu co myślał że "też jeszcze zdąży"!
Parkowanie przez "niepełnosprawnych umysłowo" na miejscach wyznaczonych dla prawdziwych niepełnosprawnych to skrajny przykład buractwa!
sebaluks / 2008-07-24 10:40
W artykule mowa o wizycie w Europie. Od kiedy Izrael znajduje się w Europie ?!
sebaluks / 2008-04-27 10:38
No właśnie sęk w tym, że nie można. W złożonym zeznaniu potwierdzasz, ze podatek jest zapłacony (AFAIR).

Re: Ulgę odsetkową można rozliczać nawet do 2027 r.

sebaluks / 2008-03-19 22:08
Nigdzie w ustawie nie znalazłem ograniczenia co do zaciągniętych liczby kredytów. Jeżeli zaciągnąłem 2 kredyt w 2006 roku (na drugie mieszkanie ale nie na wynajem, ale dla siebie) to wydaje mi się, że powinienem mieć prawo do odliczenia także odsetek od drugiego kredytu (zaspokajam własne potrzeby mieszkaniowe - w tym przypadku większe mieszkanie). Czy się nie mylę? Jeżeli taka argumentacja jest poprawna to pozostaje określenie jaką kwotę odsetek mogę odliczyć. Łatwe do przewidzenia jest to, że sam nowy kredyt przekracza (a tym bardziej w połączeniu z poprzednim kredytem) kwotę limitu ulgi. Czy dobrze zrobię sumując kwoty obu kredytów, sumując wartości zapłaconych odsetek i odliczę odsetki w proporcji odpowiadającej limitowi ulgi?
Np. pierwszy kredyt 130 kPLN i odsetki 4kPLN
Drugi kredyt 300 kPLN i odsetki 10kPLN
Razem 430 kPLN kredytu i 14 kPLN odestek. Dla limitu 187 kPLN daje to 187/430 = ~0.43, a więc odliczam 14 kPLN * 0.43 = 6.08 kPLN odsetek.
Proszę o komentarz.

Re: Od 2010 roku zapłacimy wyższe podatki?

sebaluks / 2008-03-19 15:45
No to świetnie ...
Zamiast odpłatności o ustalonych kwotach związanych z rzeczywistymi zdarzeniami wymagającymi leczenie będzie się płaciło procent od dochodów - czyli znów zapłacą więcej ci, którzy obecnie najwięcej płacą z racji wyższych zarobków,
sebaluks / 2008-03-13 16:22
Przy tak niskim wolumenie to te spadki są patykiem na wodzie pisane.

Re: Kuba pogodzi się z USA?

sebaluks / 2008-02-21 12:22
Chiński model się marzy. Niestety poza turystyką i pochodnymi Kuba nie ma zasobów porównywalnych do ChRLD.

Re: Irlandia: Biznesmen wnioskuje o prawostronny ruch

sebaluks / 2008-02-14 14:09
Niezłe ograniczenia prędkości mają tam w tej Irlandii.
Żeby pędzić jedyne 120 mil na godzinę po autostradzie. No, no!
Konkurencja rośnie Niemcom z tymi ich Autobahnami.
:-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy