Forum

Komentarze użytkownika "Sebastian Dmochowski"

Re: MOSTALZAB

Sebastian Dmochowski / 2008-10-22 00:29
Punkt widzenia jak wszyscy wiedzą zależy od punktu siedzenia.
Tak naprawdę zadaniem iluzjonisty jest pokazanie nam czegoś, tak abyśmy zobaczyli to, co on chce.
Podobnie zadaniem polityka jest tworzenie pewnego wizerunku i jak sami wiecie wielu z nich odniosło pod tym względem sukces.
Tak więc najważniejszy jest PR. Jeżeli mówią o nas żle -to dobrze, bo o nas mówią.
Ale zostawmy teorię na boku zajmijmy się naszym mostkiem.
Pływający wrak?
Nawet jeżeli spółka zawiera kontrakty, na których wiele nie zarabia, ale nie traci (co potwierdzają raporty okresowe) to jest dobry znak. Wszyscy wiemy, że są okresy koniunktury i dekoniunktury, a te moim zdaniem dla tej spółki jeszcze się nie rozpoczęły.
Biorąc pod uwagę, że spółka ma zapewne znaczące koszty amortyzacji liczę, że jej rentowność w najbliższym czasie będzie rosła.
Pomijam fakt, że część spółek od momentu debiutu w okresie np 13 lat ani razu nie wypłaciła dywidendy, a nowe emisje pojawiły się kilkakrotnie.
Ponadto akcjonariat, czyli Arka i ING ( wiem, ze ich wyniki nie zachwycają) mam nadzieję, że dysponują właściwą kadrą zarządzającą, która ma podstawy, by rokować w tej spółce swoje nadzieje.
Kolejnym argumentem za TAK, jest czas istnienia na rynku, a także jako spółka akcyjna istniejąca na giełdzie. Teoria głosi, ze firma istniejąca na rynku ponad pięć lat przetrwa wszystkie problemy i zapaści (nie dotyczy Washington Mutual, Lehman Brothers)
Ponadto spółki, które istnieją jakiś czas posiadają tzw (moim zdaniem) koło zamachowe, które swoim pędem nie pozwala się zatrzymać, ą 62 lata tradycji są rego potwierdzeniem.
Reasumując wyniki za 3 kwartał zweryfikują stawiane tezy, poczekajmy zatem.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-21 23:50
Jasi0 rzeczywiście a nie żeczywiście
Sebastian Dmochowski / 2008-10-20 21:35
I zgadzam się z Tobą - brak jest interwencji państwa, a co za tym idzie ochrony własnych naszych polskich interesów.
Reasumując twierdzę, że w bliskiej perspektywie nie można liczyć na spektakularne wyniki Skotanu, ponadto jak wspominasz wszelkie inwestycje amortyzowane są w bardzo długich okresach czasu, co pośrednio przekłada się na zapisy księgowe, które mogą odstraszać (a przynajmniej mnie).
Miejmy nadzieje, że polityka stanie się prospołeczna

Re: SKOTAN

Sebastian Dmochowski / 2008-10-20 17:39
Drogi Gallu
Niestety w Polsce nie ma przesłanek do tego aby wprowadzić biopaliwa.
W ostatnim roku ze względu na drogie paliwo do budżetu państwa wpłynęło o 15 mld zł więcej z tytułu wzrostu samego tylko podatku VAT, nie wspominając akcyzy.
Należy pamiętać o tym, że bardzo duży udział w rynku paliw to rolnicy, którzy tak naprawdę we własnym zakresie przy pomocy prostej maszynki do mielenia mięsa przez zimę wyprodukowaliby sobie paliwa na kilka sezonów (pomijam pewne ulgi dla rolników do produkcji rolnej, ale przecież oni też jeżdżą samochodami, gdzie udział diesli ciągnie rośnie)
Tak więc pomimo, że wzrosłoby bezpieczeństwo energetyczne i pomimo tego, że zniwelowało by się zjawisko nadprodukcji rolniczej (co mamy obecnie – pszenica 500 zł za tonę) to nasi kochani politycy obawiają się rozbudowy szarej strefy nad którą nie mieliby żadnej kontroli.
Owszem może jak do władzy dojdzie jakaś prochłopska partia wówczas coś się może w tym kierunku zmieni.
A co do moich faworytów to:
- Alma Market
- Mostostal Zabrze
- Barlinek
- Stalexport
- Police
- Puławy
Uważam powyższe za nieźle przecenione, a w miarę stabilne
jeżeli ktoś uważa, że powyższe to zły wybór chętnie usłyszę słowa krytyki, które może uchronią mnie od wdepnięcia.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-19 21:33
po prostu lubię jak się inni wku.....
Sebastian Dmochowski / 2008-10-19 00:23
Dziwi mnie, że po zgarnięciu tak dużej ilości akcje spadały.
Chyba ktoś "duży" się z kimś (drugim dużym) wymienił, bez tej operacji obrót wynosi 1mln.

Re: SKOTAN

Sebastian Dmochowski / 2008-10-18 23:05
Czy ktoś zna może szczegóły współpracy Skotanu z niemiecką firmą?
To co usłyszałem w CNBS chodzi o dystrybucje biopaliwa ze słomy i makuch uzyskanych w procesie tłoczenia oleju roślinnego.
Z tego co wiem słoma jest paliwem stałym, podobnie jak makuchy, które mogą być stosowane do opalania w kotłowniach i piecach domowych.
Stąd dziwi mnie odejście od dotychczasowej strategii tej spółki czyli produkcji Bioetanolu jak i biodiesela.
Jeżeli to Skotan ma być dystrybucja produktów niemieckiej firmy, to zachowanie takie jest zdecydowanie niepolskie!
Mówiąc między nami z polskich makuch można także uzyskać paliwa stałe jak i płynne, a na pewno produkt finalny byłby tańszy - odchodzi transport i cała logistyka z tym związana.
Sebastian Dmochowski / 2008-10-17 23:55
Przyznam szczerze, że posiadam tylko jedną spółkę, ale raczej przerzucę się na te bardzo spekulacyjne, chyba tylko takie rozwiązanie zapewnia osiągnięcie zyków. Na uspokojenie sztormu chyba nie ma co liczyć w najbliższym czasie, pomimo zapewnień Sobolewskiego o braku negatywnych przesłanek polskiego systemu finansowego.
W Skotan na razie nie wejdę, pomimo, że kiedyś na nim trochę zgarnąłem (cyklicznie powtórzyły się wzrosty) przyznam, że odstraszyły mnie wyniki finansowe. Wiem, że wiele z nich nie wynika (amortyzacja i inne wady księgowości rachunkowej)
Przyznam szczerze, że posiadam tylko jedną spółkę, ale raczej przerzucę się na te bardzo spekulacyjne, chyba tylko takie rozwiązanie zapewnia osiągnięcie zyków. Na uspokojenie sztormu chyba nie ma co liczyć w najbliższym czasie, pomimo zapewnień Sobolewskiego o braku negatywnych przesłanek polskiego systemu finansowego.
W Skotan na razie nie wejdę, pomimo, że kiedyś na nim trochę zgarnąłem (cyklicznie powtórzyły się wzrosty) przyznam, że odstraszyły mnie wyniki finansowe. Wiem, że wiele z nich nie wynika (amortyzacja i inne wady księgowości rachunkowej)

Re: SKOTAN

Sebastian Dmochowski / 2008-10-17 11:10
Temat biopaliw jest jak najbardziej na topie, ale nie jest to jedyna spółka która zajmuje się ta branżą w Polsce. Przypominam, że Peepees planuje produkcję bioestrów z ziemniaka.
A tak na marginesie Karkosik działa jak magnes, a przecież są inne spółki które także dostają dobre kontrakty i mają dużo lepszą sytuację finansową od
Skotanu np. Mostostal Zabrze

Re: MOSTALZAB

Sebastian Dmochowski / 2008-10-17 11:02
Dalej kontynuję mój monolog
Dokładnie jak pisałem wcześniej się stało, może dzisiaj na drobnym plusie, ale w żaden sposób nie przekłada się to sytuacji spółki.
Dziwię się natomiast inwestorom Skotanu gdzie po uzyskaniu informacji o współpracy z niemiecką spółką ten skoczył o 26 % (oczywiście rozpoczęła się realizacja zysków).
Dziwią się temu, że sytuacja finasowa Skotanu jest dużo gorsza od Mostostalu, a ten praktycznie stoi w miejscu.

Re: OPTIMUS

Sebastian Dmochowski / 2008-10-16 21:25
Ponownie chciałem podziękowac wszystkim sprzedającym, a jeżeli jutro potanieją akcje optimusa to jeszcze dokupię (sprzedałem krowę)

Re: KGHM

Sebastian Dmochowski / 2008-10-16 21:18
Ale tę spółkę opanowali spekulanci, aż miło popatrzec i przynajmniej coś się dzieje.

Re: MOSTALZAB

Sebastian Dmochowski / 2008-10-16 18:25
Znając życie i biorąc pod uwagę zawarcie przez mostostal dwóch kontraktów to jutro ponownie możemy się sposdziewać przeceny na tym walorze

Re: KGHM

Sebastian Dmochowski / 2008-10-16 09:03
Ale wykrakałem z 10 % przeceną, a to jeszcze nie koniec
Sebastian Dmochowski / 2008-10-16 00:30
Stosując pewną analogię można odnieść obecnę wartość KGHM do WIG 20. A zatem na zasadzie proporcji zakładam, że dzisiaj WIG 20 wynosił 1966 a KGHM 29,50 możemy obliczyć, że dla ceny KGHM wynoszącej 14 zł index WIG 20 oscyluje wokół 917. Czy to już dno?
Patrząc natomiast na NASDAC który obecnie ma 1600 z groszami należy stwierdzić, że on wcześniej osiągnie najniższe poziomy. Czy zatem to on będzie wyrocznią?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy