Forum

Komentarze użytkownika "simla1"

Komentarze użytkownika: simla1

Re: Skandia - opinie

simla1 / 2011-06-15 21:06
Przeczytaj jeszcze raz mój wpis powyżej i powiedz gdzie popełniłem błąd? Czy 10 lat w ING lub Amplico to za krótko żeby zobaczyc jakikolwiek zysk? Następne 5 czy 10 lat coś by zmieniło?

Błędem było podpisywanie jakichkolwiek umów. Mi dojście do tej prawdy zajęło ponad 10 lat.

A ty rozumiem taką masz pracę i musisz kłamac, bo żyjesz z takich jeleni jak ja. Tym razem poszukaj sobie kogoś innego.

Re: Skandia - opinie

simla1 / 2011-06-15 20:56

a w OWU masz napisane

Trzy razy przetrząsłem cały dom. Żadnego OWU ze Skandii nie znalazłem.
Podobnie jak wcześniejszych z ING i Amplico.
Czyżby to był standard, że klient żadnego OWU nie dostaje? czy tylko ja jakiś pechowy jestem?

Re: Skandia - opinie

simla1 / 2011-06-12 11:46
Mój przypadek jest podobny, tylko składka 4 razy większa i ma już swój happy end (oczywiście dla Skandii, a nie dla mnie).

Wcześniej miałem polisy w ING i Amlico (po 10 latach z ING wyszedłem+/- na zero, a z Amplico -30%).

Doradca ze Skandii nakłonił mnie na przejście do nich i rozdzielenie ubezpieczenia na życie i funduszu inwestycyjnego. Miałem fundusz akcyjny więc nie jestem wstanie określić jak pracował, czy i ile wypracował zysku i ile zjadły opłaty za zarządzanie? Więc na ten temat nie mam zdania.

W czasie prawie 4 lat doradca skontaktował się, ze mną tylko jeden raz!!! Było to 05.02.2010, radząc żebym skonwertował fundusze akcyjne do bezpiecznych - pieniężnych, bo przed nami są DUŻE spadki na giełdzie. Na szczęście nie skorzystałem z jego rady. WIG20 wtedy wynosił 2200 i nigdy później nie był już niżej, ani nie osiągnął tego poziomu.

Niestety po prawie 4 latach tzw. oszczędzania w Skandii, zdarzyło mi się nieszczęście i straciłem po 12 latach pracę. Mając 645,31 zasiłku miesięcznie, nie wpłaciłem kolejnej składki do Skandii. Wcześniej robiłem to również w ING i Amplico bez żadnych konsekwencji, nawet nie informując ich o tym. Jakież było moje zdziwienie gdy po prawie dwóch miesiącach otrzymałem pismo (!) ze Skandii (dlaczego mój doradca się ze mną nie skontaktował????), że w związku z nieopłaceniem składki, umowa została rozwiązana i ze zgromadzonych 38 tys Skandia wypłaci mi 18 tys. Proszę o wskazanie konta na który ma nastąpić przelew. Aż mnie zamurowało...

Po podaniu nr konta, zostałem poinformowany, że po opłaceniu zaległych składek wraz z ODSETKAMI KARNYMI, będę mógł się UBIEGAC o wznowienie polisy. Zapytałem tylko czy to jakiś żart (zasiłek miesięczny 645,31, składka miesięczna 800 zł)?

Dziś mam już pracę. Straciłem na funduszach klikadziesiąt tys zł w stosunku do tego co im wpłaciłem i wiem ze nikt nie zainwestuje za mnie moich pieniędzy lepiej ode mnie.

Fundusze istnieją po to aby zarabiać na siebie, a czyim kosztem, to już się łatwo domyśleć.

Re: Jan Paweł II nie zasługuje na beatyfikację?

simla1 / 2011-04-29 15:57

wartościach Oświecenia

Gdyby te wartości Oświecenia obowiązywały do dzisiaj, to rok zaczynałby się 22 września, a tydzień miałby 10 dni w tym 9 roboczych.

Dzięki Bogu żyjemy żyjemy w zacofanym świecie i niech tak już zostanie.
simla1 / 2010-07-07 14:17
PKO wypuści obligacje w pln-ach wymieni je na euro na rynku i zapłaci AIB.
Tyle kasy wymienionej na rynku może osłabić kurs złotówki.
simla1 / 2010-05-26 18:43
tekst sprzed 2 dni z innego forum.

simla1: Na moneyu już nie piszesz? Szkoda.:-(
JB: Mam już dosyć tamtejszej grupy trzymającej władzę.
simla1 / 2010-05-26 18:05
moder nie pomoze.
JB sam usunal usera
simla1 / 2009-09-16 15:59
grubasek vel tylda vel creditsuisse vel cs vel sieroża vel . vel Nowy Rok vel Święty Mikołaj vel R.K. vel up-and-up vel up vel (日本語版) vel halo leute vel 2008 vel 2007 vel zarobiony vel terreste vel passeo vel leone vel 01.07 vel red_baron

--:-)))
simla1 / 2009-09-15 14:34
idź juz spac bo sie nie wyśpisz.
simla1 / 2009-09-07 11:41

sorry ale nie wiadomo o co chodzi simla :(

------:-)))))))

adje
simla1 / 2009-09-07 11:12
hehehehe
No to pisz Leone, pisz. Ja nic do Ciebie osobiscie nie mam. Taką drogę wybrałeś, Twoja sprawa.

Jak tam kot sie czuje? Klimat mu odpowiada?
simla1 / 2009-09-07 10:42
O jaki ładni nick.
Szkoda, że nie prawdziwy.


2006-12-04 21:46:24 | 195.225.71.* | HolderSor
Re: WIG20 w górę, bez zabezpieczenia
Sami milionerzy, Grubasek, Topol, Paseo, Leone, Terrsetre
i inni.

Generalnie widzę, że nic nie opłaca się robić tylko grać na
giełdzie. Zainwestować parę tysięcy, po kilku latach będą
miliony.
Ludzie, rzucajcie pracę. bierzcie pożyczki (nawet pod hipoteke czy własną nerkę) walcie na
giełdę!
Miliony na was czekają
Słoneczna Hiszpania, tłuste wypasione koty
Po prostu raj na ziemi
simla1 / 2009-09-07 10:39
EDiS niegłupi jesteś. Włącz myślenie.
Kto na tym skorzysta kiedy zniknie Ken?

PS. To nie są małolaty po podstawówce.
simla1 / 2009-09-01 13:49
miales takiego nika?
to dlatego bez jedynki nie chcial mnie zarejestrowac.
pozdrawiam
simla
simla1 / 2009-09-01 11:59
sam ze soba potrafisz rozmawiac i ip zmieniac.
jestes wielki.
moze cie redakcja na moderatora wezmie.

Najnowsze wpisy