Forum

Komentarze użytkownika "skomplikowany"

Re: Wódka tylko dla Rosjanek?

skomplikowany / 2009-02-18 14:58
Дизайн упаковки разработан английским офисом международного агентства "Futurebrand". Стоимость разработки дизайна 200 000 евро. Дамы с удовольствием приобретут подобную бутылку, а мужчины смогут купить её для своих женщин, но не для себя.
Стратегическим партнером "Дейрос" по розливу является ЗАО "ПГ "Ладога" Санкт-Петербург.
Технологи "Ладоги" - ведущие специалисты отрасли, специализируются на создании премиальных водок, таких как водка "Царская". Компания "Дейрос" инвестировала в установку специального оборудования для розлива продукции на заводе "Ладога", так как укупор, используемый для водки "Дамская", практически не используется на водочном рынке.

Все 5 вкусов изготовлены только из натуральных ингредиентов, на основе ароматных спиртов, Обладают мягким водочным вкусом и легкой ароматикой. Водки особые имеют легкий аромат и послевкусl

Re: Frank zaciska kredytową pętlę

skomplikowany / 2009-02-18 08:45
Szanowni Panstwo, Szanowni Kredytobiorcy. Czytajac Wasze wypowiedzi po, prostu nie mogę pozostawic tego bez kilku osobistych uwag. W roku 2007 sam takze zaciagnalem kredyt w CHF na zakup domu w stanie surowym. Posiadalem pewne oszczednosci + kredyt - udalo sie. bank co prawda oferowal mi duzo, duzo wiecej ale odmowilem. Od dluzszego czasu obserwowalem umacnianie sie zlotego (pracowalem za granica i wynagrodzenie otrzymywalem w walucie) i obawialem sie (i slusznie), ze ten trend nie bedzie trwal wiecznie. Jak wspominalem kredyt zaciagnalem w CHF (przy niskim kursie - chyba 2,27) ale tylko do wysokosci wartosci mojego mieszkania. Dalej uwaznnie oserwowalem sytuacje gospodarcza na swiecie. Pod koniec 2007 roku pojawily sie pierwsze symptomy kryzysu w USA, pozniej w Azji przeszla pierwsza fala oznak kryzysu. Zdecydowalem, ze nadszedl czas sprzedazy mieszkania i tym samym splaty kredytu, co tez uczynilem. Na poczatku 2008 sprzedal;em mieszkanie (nikt wtedy w Polsce nie wierzyl, ze nas dotknie jakis kryzys - przeciez bylo tak fajnie). Bank z pewnym ociaganiem ale w koncu raczyl przyjac moje pieniadze i splacilem kredyt jedna transza po 2,05 (jeszcze na tym zarobilem). TERAZ O DRUGIEJ STRONIE - CZYLI O CZLOWIEKU, KTORY KUPIL MOJE MIESZKANIE. Mieszkanie jak mieszkanie - normalne, ani piekne, ani brzydkie ale dobra lokalizacja, no i czlowiek sie napalil. Oczywiscie musial zaciagnac kredyt. Poczekalem. Faktycznie dobił swego. Zaciagnał w Multibanku na 35 lat po kursie 2,01. Dzisiaj wartosc jego mieszkania spadla o 25%, na skutek zmiany kursu waluty za kazdego zaciagnietego franka musi doplacic 1,2 PLN. Raty mial pewnie dosyc wysrubowane i w przypadku gdyby (czego naprwde nikomu nie zycze) musial oglosic upadlosc konsumencka, pomimo, ze komornik zlicytuje mu mieszkanie - nadal pozostanie okragla sumka zadluzenia. SMUTNE - ALE ILU Z NASZYCH RODAKOW ZACIAGALO KREDYTY W BANKACH BEZ NAJMNIEJSZEGO ZASTANOWIENIA, ZE TO TRZEBA SPLACIC - I DO TEGO BEDZIE TO SPLACALO NIERAZ DO KONCA ZYCIA, ZAKLADALI CHYBA, ZE PRZEZ 30 LAT SYTUACJA GOSPODARCZA NA SWIECIE NIE ULEGNIE POGORSZENIU. ZAWSZE SA OKRESY KONIUNKTURY I DEKONIUNKTURY. Niechaj nadchodzacy kryzys (poniewaz kryzys dopiero nadchodzi) bedzie ostrzezeniem dla mlodych ludzi i dla tych, ktorzy mysla o zyciu na kredyt.
skomplikowany / 2009-02-18 08:17
stara dobra zasada "BIERZ KREDYT W WALUCIE, W KTÓREJ DOSTAJESZ WYPŁATĘ"

Re: Polacy już niedługo wjadą do USA bez wiz?

skomplikowany / 2008-12-02 09:44
Moze wystarczy juz dupolizania stanom. Moim zdaniem niech sobie te wizy wsadza w .......... wiadome miejsce. Tyle obietnic, zaangazowanie Polski w wojne w Afganistanie, Iraku - po co?????? - pytam po cholere ponieslismy i ponosimu horrendalne koszty prowadzenia tam operacji. Wiem - poprzednie ekipy liczyly na obietnice USA - m. innymi zniesienie wiz, kotrakty dla polskich firm w Iraku. Nie dajmy się nabierac kretynskim jankesom. Uwazam, ze bledem jest brak wiz dla obywateli USA do Polski. Wiem, ze to utrudnianie prowadzenia biznesu amerykanskim firmom, ale jezeli mocno zalezy mozna o taka wize wystapic.
- Prezent od prezydenta Busha byłby bardzo cenny - to śmieszne - jaki prezent Szanowny Panie Prezydencie - naprawde wystarczy wchodzenia w rów jankesom bez smarowania

Najnowsze wpisy