Forum

Komentarze użytkownika "slawo83"

Komentarze użytkownika: slawo83

"Małżeństwo" czyli jak sie zabezpieczyć przed następstwem?!

slawo83 / 2009-08-11 10:09
Witam wszystkich! na wstępie chce zaznaczyć, że wiem, iż nie jest to dział prawa rodzinnego, ale niestety nie ma takiego więc korzystam z cywilnego:)
Mój problem jest następujący:
- czy istnieje jakiś rodzaj umowy (prócz intercyzy), który zabezpieczył by mnie przed przyszłym małżonkiem? a dokładnie czy można spisać umowę w której zawierały by się zapisy po których złamaniu można byłoby orzec rozwód z winy osoby która złamała umowe??
Z góry dziękuje za pomoc i informację.

Pomówienie??

slawo83 / 2008-09-30 21:49
Proszę o informacje jeżeli zostałem pomowiony i nie mam swiadków ze mam racje jak moge sie bronic przed klamstwe??

Prosze o rade pracodawca jawnie zbija mi wynagrodzenie!!!

slawo83 / 2008-09-02 11:05
Witam wszystkich moja sytuacja wyglada nastepujaco dzial kadr zle naliczyl umowna date odnosnie prawa do nagrod i dodatku stazowego naliczenie to mialo miejsce 16 wrzesnia 2005 roku i tak sie utrzymywala do czasu zmiany na stanowisku kadrowego po czym data ulegla zmianie i pracodawca bez mojej zgody zbija mi nadplacone pieniadze suma jest niewielka 130zl ale dlaczego to szary pracownik ma odpowiadac za bledy wydzialu kadr i finansow zwlaszcza ze poinformowany o tym fakcie nie zgodzilem sie na zbicie tej sumy wiec w moim rozumowaniu pracodawca zlamał prawo jak moge go teraz ukarac??
I pytanie numer 2 przez pierwszy miesiac rowniez 'słynny"wydzial finansow nie ubezpieczył mnie w pierwszym miesiacu pracy mimo tego pracowalem co grozi pracodawcy ktory o tym wiedzial i nie reagowal pracuje w szczegolnym charakterze Panstwowa Straz Pozarna i ryzyko wypadku bylo b.duze
BARDZO PROSZE O RADE JAK UKARAC I WYEGZEKWOWAC PRAWO KTORE W INSTYTUCJI PANSTWOWEJ POWINNO BYC PRZESTRZEGANE

zawarcie związku małżeńskiego pomiędzy osobami będacymi wierzycielem i dłuznikiem powoduje??

slawo83 / 2008-07-03 12:39
a)zawieszenie biegu przedawnienia
b)wstrzymanie przedawnienia
c) przerwę biegu przedawnienia

w co mozna obecnie zainewstować 20 000zł

slawo83 / 2008-04-03 11:31
bardzo proszę o rade w co warto aktualnie zainwestować 20 000 zł lub ewentualnie jaka lokate bankowa wybrac?z gory dziekuje

Prosze o pomoc:" jak mozna ukarać s*********!"

slawo83 / 2008-02-28 12:49
Mam pytanko czy mozna nie wydać pracownikowi umowy(umowa zlecenie)zleceniodawca trzyma ja u siebie a Ja nie mam zadnego potwierdzenia.Bardzo prosze o informacje czy mozna jakos ukarac tego oszusta czy panstwowa inspekcja pracy mogla by cos pomóc??urzad skarbowy?? lub inna instytucja??z gory dziekuje za pomoc

do kiedy pracodawca powinien wydac rozliczenie za przepracowany rok?

slawo83 / 2008-02-18 11:05
Witam prosze o informacje do kiedy pracodawca ma obowiązek wydania rozliczenia rocznego.Czy to jest do konca lutego? z gory dziekuje za informacje

Wielkie dzięki Alex!!! Pozdro

slawo83 / 2008-01-23 19:45
:)

do Alex_Andersson

slawo83 / 2008-01-21 11:49
Witam Alex prosze Cię rzuc okiem raz jeszcze na wątek swiadczenie bezumowne dodałem tam jeszcze pare informacji i proszę o rade.Dzięki i pozdrawiam
slawo83 / 2008-01-21 11:45
Witam ponownie:)mam jeszcze taka watpliwość skoro umowa po dwóch miesiącach wygasła, nikt jej nie aneksował(tzn.Ja nic o tym nie wiem i nic nie mam na pismie)to czy prawnie moze tak byc, że dalej pracuje u goscia, niewiadomo co i czy wogole cos odprowadza do urzedu skarbowego?Czy wogole prowadząc firme o dosc duzym obrocie pieniadza mozna robic takie "wałki"?Pozdrawiam Ps.Dzieki za wszystkie informacje i pewnie jeszcze bede prosił o pomoc czekam na spotkanie z owymi "biznesmenami"
Ps2 Jeszcze jedna wazna informacja pracowałem tam poł roku placili mi 11zł na godzine oczywiscie jawnie bylo na umowie wspomniane wyzej 500zł za dwa miesiac!czy zdobywajac dowody ze robili w wała urzad skarbowy bo oczywiscie z tych 11 zbijali mi 19%podatku przykład zarobilem we wrzesniu 1925 zł(brutto w ich rozumieniu) wypłacili mi 1559,25 czyli 365.75 zostało dodatkowo i ich kieszeni.przedstawiajcac dowod w urzedzie skarbowym moge im skutecznie zaszkodzic??czy raczej zaszkodze sobie??

do Alex_Andersson-dorzucilem pare szczegółów

slawo83 / 2008-01-18 12:52
dorzucilem pare szczegółow jak bedzie potrzeba wiecej to pisz.rzuc okiem na ta sytuacje z gory dziekuje.Pozdrawiam
slawo83 / 2008-01-18 12:41
Już podaje dokładniejsza informacje jestem zatrudniony w firmie normalnie umowa o prace i wszystko jest ok.Z uwagi na charakter mojej pracy mam troche czasu wolnego i zacząlem dorabiac jako instruktor nauki jazdy, podpisalem umowe zlecenie na czas 2 miesiecy(kopi nie dostałem)za ten okres mialem dostac500zł po tym okresie nic innego nie podpisywałem wlasciciel twierdzi ze umowa automatycznie sie przedluzyla,głownie chodzi mi o rozliczenie z urzedem skarbowym aby teraz nie naliczono mi kosmicznej sumy i jak moge sie bronic przed tym oszustem

do Alex_Andersson

slawo83 / 2008-01-17 12:10
Prosze Cie Alex rzuć okiem raz jeszcze na wątek swiadczenie bezumowne,opisałem tam swoja sytuacje bardzo bym Cie prosił o odpowiedz na pytania tam zawarte.Z gory dziekuje

czy można odzyskać pieniadze od uczelni wyzszej?

slawo83 / 2008-01-17 12:06
Mam pytanko czy można odzyskac pieniadze za semestr na ktory sie nie uczeszczało z powodów zdrowotnych.
slawo83 / 2008-01-17 11:59
Prosze Cię Alex odpoiwedz mi na pytania ktore wczesniej podałem
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy