Forum

Komentarze użytkownika "soth"

Komentarze użytkownika: soth

soth / 2006-12-27 09:43
Slepota nie boli 8-) Sory

Re: Coś optymistycznego

soth / 2006-12-27 09:42
Kuna dzisiaj niema sesji

http://www.gpw.com.pl/gpw.asp?cel=ogieldzie&k=8&i=/dniwolne/dniwolne
soth / 2006-12-15 13:30
Mogłem wczoraj albo przed wczoraj sprzedać cały portwel i cieszyłbym się kasą na sylwstra a teraz musze pozostaje myśleć co zrobić dalej.

Re: Grudniowa wiosna

soth / 2006-12-15 13:27
Wsiądź tu człowieku do giełdowej windy jedziesz na ostatnie piętro a tu cię do piwnicy chcą zawieźć, naciśnij tam ktoś przycisk na kolejne dobudowywane piętro.

Korekta na plus to lubię

soth / 2006-11-30 21:24
Dzień zakończony (+0,37%) +53zł

Dzień zaczął się nie wesoło wieścią z ELSTAROIL (-4,92%) o zmniejszeniu planowanego zysku, co wpłynęło znacząco na kurs spółki, pozostaje mi się tylko cieszyć że wszedłem w tą spółkę wczoraj dość zachowawczo. BUDIMEX (+2,14%) powoli odrabia minus jest szansa, iż spółka wejdzie wreszcie na krzywą rosnącą wszak na to zasługuje. GTC (-0,29) szalało po całym parkiecie od +3% do -3%, cieszy tu fakt iż utrzymało wczorajszy wzrost z jedynie niewielką korektą. Zgodnie z planem wpakowałem się w PAMAPOL i kontrolnie pod wpływem impulsu delikatnie w WANDALEX.

Co do planów na przyszłość to zamierzam zwiększyć swoje zaangażowanie w ALMA.

Przydało by się lekko przerzedzić szereg posiadanych akcji rozważene typy:
AMATOR – ostatnio ważna persona dokupiła akcji ??
BUDIMEX – ma wejść na krzywą rosnącą ??
ELSTAROIL – przemysł oleji roślinnych to przyszłość a otwierają nową fabrykę ??
JCAUTO – właściwie czemu nie ??
NETIA – w najbliższym czasie ma zostać przejęta ??

No i jest jeszcze SFINKS co chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu – normalne atrakcyjne jedzonko w atrakcyjnych miejscach?? Może się zdecyduje.

Piękny Dzionek

soth / 2006-11-29 22:46
Dzień jak marzenie zakończony ładnym plusem (+2,78%) zarobek 383 zł

Warto, więc wspomnieć o bohaterach dzisiejszego dnia GTC (+9,63%), PBG (+5,61%), BIOTON (4,41%), MNI (3,02%)

Wczoraj narzekałem na zbyt duży udział WIG20 w portfelu dziś ten udział się zwiększył 8-) i jakoś mi z tym dobrze. Żaden z posiadanych w portfelu walorów nie zakończyła dnia na minusie, co nie wróży wielkich korekt w jego składzie (Ale czeka mnie nieomylnie jego rekonfiguracja).

Szukam nowych możliwości:
Zakupiłem 16 akcji ELSTAROIL oby spółka utrzymała tempo rozwoju.
Zastanawiam się nad zakupem PAMAPOL’u choć prawdopodobnie już lekko za późno na zyskowne zakupy???

Pod prąd

soth / 2006-11-28 20:15
Dzień zakończony (+0,31%) 42 zł zysku

Trzeba przyznać dzisiaj nieźle bujało na parkiecie, kiedy pierwszy raz zerknąłem na notowania okazało się iż jedynymi spółkami z mojego portfela utrzymujących się na plusie były ALMA i BUDIMEX a łączna strata szacowała się na poziomie 170 zł. Powoli jednak moje walory zaczęły piąć się do góry, a zakończyło się to wszystko ładnym plusem INTERIA.PL +2,37, SRUBEX +2,04%, DUDA +1,43%, . Warto wspomnieć o MNI które rozpoczęło dzień z 10 % stratą, następnie osiągnęło szczyt +6 % by na końcu wyrównać loty i zakończyć dzień na +2,76. Przez całą sesje stabilnie trzymała się ALMA (+2,34) to dodawało otuchy.

Wciąż zastanawia mnie BUDIMEX (-1,36) nie poddał się na początku sesji mani spadków dopiero w drugiej części rozgrywki powędrował w dół. Czyżby to oznaczało, iż osiągnięta została granica wyprzedaży???
Do listy spółek pod obserwacją do ewentualnego upłynnienia trafia dzisiaj APATOR, spółka ostatnio rozczarowuje.

Na koniec mała konkluzja, podejrzewam, iż moje zaangażowanie w WIG20 jest zbyt duże kursy spółek z tej grupy źle znoszą zawirowania na światowych rynkach. Musze się nad tym jeszcze zastanowić.
soth / 2006-11-28 20:08
Mam Budimex w portwelu i tak prawde powiedziawszy od pewnego czasu mam go pod lupą jak spułkę do wywalenia z portwela. Nie moge się jednak na to zdecywować bo widać że na rynku radzą sobie rewelacyjnie a rozczarowuje niestety kurs notowań.
soth / 2006-11-27 21:06
Bardzo chętnie powymieniam opinie na temat inwestowania na giełdzie. Moje numer GG to 197506 niestety na Gadu bywam jedynie wieczorami. Pozdrawiam.

Fatalne posunięcia

soth / 2006-11-27 20:55
Dzień zakończony stratą (-0,04%) -6 złotych.

Zredukowałem JCAUTO o ponad połowę do 24 akcji bo nie byłem pewien tej spółki a miała za duży udział w portfelu. Pozbyłem się również HYDROBUDOW’y spółki, która ma jeszcze przed sobą przyszłość. Uzyskany kapitał wpakowałem w BIOTON zwiększając tym samym do 12 % udział tego waloru w moim portfelu. Jak się okazało pod koniec sesji moje posunięcia były serią fatalnych pomyłek JCAUTO i HYDROBUDOWA poszły w górę po mojej sprzedaży a BIOTON poszybował w dół, gdyby nie te manewry zakończyłbym dzień na plusie.

Pod lupą pozostaje wciąż BUDIMEX jestem gotowy wycofać się z niego.
soth / 2006-11-25 16:34
24.11.2006 zakończony na plusie 96 zł +0,75% jak dla mnie ślicznie

Nie można na wstępie nie powiedzieć o bohaterze dzisiejszej sesji DUDA +6,38% pociągnęła mój portfel na plus.
Co do reszty zgodnie z planem zakupiłem na początku sesji 20 akcji SRUBEX’u udało mi się wejść tuż przed zwyżką niestety notowania wraz z rozwojem wydarzeń stoczyły i zakończyło się na +2,28% nie ma co i tak ładnie.
Dokupiłem 5 akcji TVN spółka ma według mnie potencjał.

Nie wycofałem się „znowu” z BUDIMEXU odwiodło mnie od tego zachowanie notowań (kupuj jak rośnie sprzedawaj jak spada) nie będę działał wbrew regułom.

Byłem bliski wyprzedaży HYDROBUDOWY prawie cały dzień na ostrym minusie jedynie pod koniec sesji pogalopowała na plus – musze uważać na tą spółkę nie do końca orientuje się jak wpłynie na jej losy umowa z PBG liczę iż obie spółki będą rosły długo i owocnie.

Na poniedziałkowej sesji baczenie będę obserwował JCAUTO najprawdopodobniej zredukuje się o połowę i wpakuje w to, co ładnie się skorygowało BIOTON.

2006-11-23

soth / 2006-11-23 19:54
Przygodę na money.pl czas zacząć

Obecny stan portfela widać na załączonym obrazku, ważne co jest i będzie tak więc retrospekcje pomijam.

Dzień zakończony 31 zł na minusie, bywalo gorzej 8-) szale na minus przeważyło GTC -3,0%

Strategia na jutro:
- obserwcja notowań TVN i SRUBEX ewentualny zakup 6 i 20 akcji
- powinienem sie pozbyć akcji BUDIMEXU ale jakos nie moge się przełamac, moze jutro sie zdecyduje ...

Najnowsze wpisy