Forum

Komentarze użytkownika "Susek"

Komentarze użytkownika: Susek

Re: Super Kapitał w Amplico AIG Life czy warto tym się zainteresować?

Susek / 2008-06-06 11:41
Napewno jesli całą składke będziesz lokowac na FI to możesz spodziewac sie wypracowania większego zysku w krótszym czasie. Zysk ten powinien juz byc widoczny w 5roku okładania składek natomiast w 10 to powinnio to juz byc prawie dwukrotności wpłaconej składki(zakładając sredno roczny 10%zysk z akcji). Z tym że w takim przypadku nie masz ochrony,i tu odrazu dodam ze ja jestem raczej zwolennikiem dzielenia,moim zdaniem lepiej byloby dla Ciebie gdybyś spisał dwie rózne umowy,jedną na FI i jedna na ubezpieczenie na życie,z tym żę zdaje sobie sprawe że to może wyjśc troche drożej, Z tym żę w takim przypadku możesz a;spodziewac sie szybszego zwrotu z inwestycji(w 15 roku to jest juz 2,5 krotnośc wpłaconej składki)b;w razie braku gotówki możesz na jakiś czas ewentualnie zrezygnowac z polisy(choc tez dobrze by bylo a zeby nie,zawsze to jednak ochrona). A teraz przykład wykupijesz polise za100zł skł.miesiecznej(nie znam dokładnie twoich danych ale SU powinna by wyższa niż80000zł) i wpłacasz na FI 200zł miesiecznie,w sumie 300zł miesiecznie. Po 5 latach wpłaciłeś 18,000 a na koncie FI masz16,100. PO o 10 latach suma składek to 36000 a na koncie FI moze Ci się uzbiera około 42,000. Natomiast po 15 latch wpłaciłeś skł.54,000 jednak na koncie możesz miec już około84,000. Czyli po 15 latach wpłacasz 54,000 a zarobiłeś 30,000 czyli troche ponad połowe tego co wpłaciłeś,przy czym masz ochrone na wyższą kwote z której mimo wszystko zawsze mozesz na jakis czas zrezygnowac w razie problemow finansowych(w takim przypadku zysk z zawartych umow będzie wyższy gdyż suma składek sie zmniejszy 54,000 - x). Jak mozesz porównaj to ze swoja oferą,jak to tam wychodziło w waszych wyliczeniach i napisz na forum.

Uwaga na PZU

Susek / 2008-06-06 01:18
Ostatnio moj brat mial stluczke i w PZU wycenili mu szkode całkowitą,co mnie zdziwilo.Po rozmowie z facetem ktory zajmował sie tą sprawą juz wszystko bylo jasne. Gdy poprosiłem gościa o kosztorys naprawy,to odpowiedzial mi ze nie musiał takiego spożądzac gdyż miała tu miejsce szkoda całkowita(czyli nie wiem na podstawie czego to ocenił),w każdym bądz razie stwierdził jeszcze że koszt naprawy samochodu przekroczy 80%wartości samochodu co pozwala mu stwierdzic szkode całkowitą. Bzdury mówi,sprawa w toku,konsultuje sie co robi z rzecznikiem ubezpieczonych,będe pisa na bierząco. Dla ludzi rada-gdy ocenią wam szkode całkowitą poproście o kosztorys naprawy,koszt naprawy musi przekroczy 100%wartości samochodu

Najnowsze wpisy