Forum

Komentarze użytkownika "SWilk"

Komentarze użytkownika: SWilk

SWilk / 2007-09-26 20:22
E, na tych dolarach to strata jest bardzo duża. One były na tej lokacie jeszcze przed tym, jak się Unii Euro przyśniło.

Dopiero teraz niestety zostały mi przekazane i mogę z nimi cokolwiek zrobić.
SWilk / 2007-09-24 22:51
Dziękuję za odpowiedź.

Koszt przelewu jest rzeczywiście ma pewne znaczenie. Jednakże patrząc na dzisiejszą tabelę skupu/sprzedaży USD w tymże PEKAO na operacji sprzedaży USD a następnie wykonaniu przelewu złotówkowego na fundusz denominowany (tak to się nazywa?) w USD - co wiązało by się koniecznością ponownego kupna dolarów - straciłbym 5% (dziś skup USD w pekao po 2.60zł/USD, a sprzedaż po 2.73zł/USD) . Przy kwocie, którą dysponuję, 22zł za przelew nie będzie stanowiło problemu.

Muszę się jeszcze zastanowić nad wyborem konkretnego funduszu i zweryfikować pogląd, czy na pewno chcę obligacyjny, czy coś bardziej zyskownego. W każdym razie czasu i tak trochę mam, bo z ostateczną decyzją chcę zaczekać do wyklarowania się sytuacji w amerykańskiej gospodarce.

Jak zainwestować USD, żeby ich nie przewalutować na PLN?

SWilk / 2007-09-23 22:28
Witam,

Mam pewną sumę USD obecnie zgromadzoną na lokacie w PEKAO s.a.
Na lokacie te pieniądze właściwie się marnują, odsetki są po prostu śmieszne.
Chcę tę kwotę przenieść do funduszu inwestycyjnego obligacji, żeby przynajmniej nominalna kwota w dolarach przynosiła zysk.

W związku z tym szukam Funduszu Obligacji na który mógłby wpłacać bezpośrednio USD i którego jednostki byłyby wyrażane w tejże walucie.
Który fundusz doradzacie?

Mam jeszcze pytanie... jakie mam możliwości wpłaty dolarów na fundusz, tak, żeby nie dokonywać przewalutowania na PLN i ponownie na USD? Czy ktoś się orientuje czy np. likwidując wspomnianą lokatę mogę złożyć w PEKAO dyspozycję przelewu środków na konto funduszu? Czy będę musiał wypłacić gotówkę?

Czy jest możliwość inwestycji walutowych poprzez SFI mBanku?

Nie miałem do tej pory do czynienia z przelewani walutowymi, stąd może banalne pytania. Proszę jednak o rzetelne odpowiedzi.

Re: Koniec monopolu "Płatnika"

SWilk / 2007-07-26 20:28
Tak na prawdę nie w "Janosiku" największy zysk.

Ujawnienie specyfikacji protokołu "Płatnika" i zmuszenie ZUSu do akceptacji danych nadsyłanych innymi programami otwiera drogę do zintegrowania funkcjonalności płatnika bezpośrednio w programach _Kadrowo_płacowych_!

Koniec z uporczywym przeklejaniem danych do płatnika. Za kilka miesięcy, kiedy twórcy programów biznesowych zaimplementują tę funkcjonalność prawdopodobnie cały raport do ZUS sprowadzi się do kilku - kilkunastu krótkich kliknięć w programie używanym od dawna przez firmę do zarządzania płacami.

Najnowsze wpisy