Forum

Komentarze użytkownika "sylwia_m"

Komentarze użytkownika: sylwia_m

dyskryminacja w zatrudnieniu

sylwia_m / 2011-11-23 11:53
Czy spotkaliście się z dyskryminacją w Waszym miejscu pracy? czy niesłusznie awans dostał mężczyzna pomimo, że bezapelacyjnie należał się on kobiecie będącej na tym samym stanowisku? co w takim wypadku można zrobić? głucho się poddać, czy może są jakieś środki zaradcze, jakaś interwencja może jest jednak możliwa? dlaczego jest tak że to mężczyźni łatwiej awansują od kobiet?

rozchwytywane zawody

sylwia_m / 2011-10-21 09:14
W przyszłym roku, jak wszystko dobrze pójdzie idę na studia, wybrałam już przedmioty, które chcę zdawać na maturze, będzie to poza matematyką również chemia, podpowiedzcie mi na jakich kierunkach studiów się skupić, aby mieć zagwarantowaną pracę po nich? jakie zawody są rozchwytywane?

wyprawka do szkoły znów drożeje

sylwia_m / 2011-07-18 09:39
kolejny raz książki do szkoły drożeją, rok rocznie trzeba coraz więcej na nie wydawać! co z wielodzietnymi rodzinami, dla których wystarcza tylko na jedną wyprawkę?! co chwila wprowadzają jakieś zmiany, które uniemożliwiają przechodzenie książek z pokolenia na pokolenie tak jak kiedyś miało to miejsce! wicie może jak zaoszczędzić na tych wyprawkach?

sprzedaż mieszkania na co zwracacie uwagę kupując?

sylwia_m / 2011-05-26 10:33
witam,
myślimy z mężem o kupieniu mieszkania, cały czas wynajmujemy, tą samą kasę moglibyśmy przeznaczyć na raty za własne mieszkanie. Na co należy zwrócić uwagę kupując mieszkanie z rynku wtórnego? jak uniknąć oszustów na rynku nieruchomości?

kredyt refinansowany czy się opłaca?

sylwia_m / 2011-05-10 13:52
witam,
czy jeśli zdecyduję się na przeniesienie kredytu do innego banku, to czy będzie to opłacalne? czy bank w którym pierwotnie wzięliśmy kredyt nie obciąży nas nazbyt wysokimi kosztami?

program do wypełnienia e-PIT

sylwia_m / 2011-04-21 08:45
Jeżeli dopiero podejmujecie się wypełnienia elektronicznej deklaracji podatkowej to uważajcie na programy ogólnodostępne w internecie niestety mają one błędy, jeśli chcecie w ten sposób złożyć w urzędzie PIT-a to wybierzcie ten udostępniony przez resort finansów.

E-deklaracje-pytania

sylwia_m / 2011-04-13 09:51
witam,
chcąc rozliczyć się drogą elektroniczną należy przygotować się na jakieś wydatki? w jaki sposób można uzyskać podpis elektroniczny? na czym on polega i czy to coś kosztuje? przez co składa się taką e-deklarację? będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi

deweloper na co uważać

sylwia_m / 2011-04-08 14:10
jestem zainteresowana kupnem domu z rynku pierwotnego, jednak wiem że niekiedy dochodzi do oszustw na takim rodzaju rynku nieruchomości i właśnie zastanawiam się jak mogę się przed tym uchronić? czy można spisać jakąś umowę z bankiem, która nie dopuści do spłaty mieszkania którego na pewno nie będzie? czy są jakieś sposoby na zabezpieczenie się przed takimi złodziejami?

EURO 2012 - wzmożona turystyka - wynajem mieszkań

sylwia_m / 2011-04-05 15:37
witam,
mam zamiar w okresie euro 2012 wynajmować mieszkanie turystom we Wrocławiu, jednak przez cały rok wynajmuję je zawsze studentom, czy wiecie może w jakim czasie będą rozgrywane mecze we Wrocławiu, obejmie to jeszcze rok akademicki?

do kiedy składamy pit?

sylwia_m / 2011-04-05 09:40
zastanawiam sie nad terminem złożenia PIT-u, podobno ostateczny termin to 2 maj, ale czy nie należy złożyć jeszcze przed długim weekendem, Urzędy będą normalnie w tym czasie pracować? może pytanie nie jest na miejscu, ale ja naprawdę się nie orientuje :/

finanse - zabezpieczenie na przyszłość

sylwia_m / 2011-03-30 10:11
witam,
Nasze dziecko wybiera się w tym roku do pierwszej klasy szkoły podstawowej, chciałabym razem z mężem już dziś zadbać o jego przyszłość finansową. Stworzyć fundusz na studia i może coś ponadto zależy na ile nam się to przedsięwzięcie uda. Jednak zastanawiam się nad optymalnym sposobem zabezpieczenie mu przyszłości finansowej? czy mogę liczyć na porady? z góry dziękuję

Najnowsze wpisy