Forum

Komentarze użytkownika "SylwiaLodz"

Komentarze użytkownika: SylwiaLodz

Spłacać kredyt w CHF?

SylwiaLodz / 2011-02-09 14:36
Przepraszam za dublowanie wątku, identyczny umieszczony został w Forex...
mam 40 000 CHF do spłacenia (kredyt hipoteczny).
Kredyt brany był, kiedy frank kosztował 2,50 zł.
Mam w tej chwili pieniążki na spłatę, ale waham się, czy jeszcze nie poczekać kilka miesięcy
na spadek kursu CHF.
Jest sens czekać, czy spłacić już teraz?
pozdrawiam!

Spłacać kredyt w CHF?

SylwiaLodz / 2011-02-09 14:34
dodam tylko, że nie mam zielonego pojęcia o walutach i przyszłości złotego, dlatego daję takie dość laickie pytanie...

Spłacać kredyt w CHF?

SylwiaLodz / 2011-02-09 14:30
witam!
mam 40 000 CHF do spłacenia (kredyt hipoteczny).
Kredyt brany był, kiedy frank kosztował 2,50 zł.
Mam w tej chwili pieniążki na spłatę, ale waham się, czy jeszcze nie poczekać kilka miesięcy na spadek kursu CHF.
Jest sens czekać, czy spłacić już teraz?
pozdrawiam!
SylwiaLodz / 2010-07-26 21:18
Dziekuje serdecznie za odpowiedz :)

Podatek, spółka akcyjna

SylwiaLodz / 2010-07-26 17:37
witam,
chciałam zapytać, czy istnieje możliwość niepłacenia podatku od darowizny w sytuacji takiej: pomagałam matce kupować akcje jej spółki (firma ma w nazwie końcówkę S.A.) - ja dawałam pieniądze i za niewielkie kwoty kupowała akcje. Tak przez kilka lat. Obecnie spółka upadła i sprzedają jej nieruchomości, zyski rozdzielą proporcjonalnie na udział akcjonariuszy. My z matką (tzn. oficjalnie matka) mamy 12% akcji. Zysku dla matki będzie kilka milionów - spółka ma kilka wielkich sklepów w centrum dużego miasta. Matka chce mi dać część pieniędzy, bo pomagałam jej. Teraz zastanawiamy się jak to zrobić, żeby nie płacić podatku. Czy w ogóle to możliwe? Chciałam kupić kilka mieszkań za te pieniądze, bo na innych interesach się nie znam. Ewentualnie może niech matka kupi te mieszkania, a potem mi daruje?
Może ktoś z Forumowiczów pomoże.
Pozdrawiam
Sylwia

Najnowsze wpisy