Forum

Komentarze użytkownika "sylwianka"

Komentarze użytkownika: sylwianka

Problem z kosztami uzyskania dochodu przy zmianie pracy trochę skomplikowane

sylwianka / 2018-03-18 18:52
Stan faktyczny: praca A - do października 2016, praca B - od grudzień 2016 do 14 styczeń 2017, praca C - od 16 stycznia 2017 - nadal.
Wszystkie poza miejscem zamieszkania. Nie były równocześnie świadczone ale wynagrodzenia z tych stosunków wpłynęły w jednym miesiącu
W styczniu 2017 otrzymano: przychód z pracy A w formie trzynastki za 2016 r.(KUP 139,0), ponadto ekwiwalent za urlop i wynagrodzenie z pracy B (KUP 139,06 zł) oraz wynagrodzenie z III pracy C (KUP 139,06 zł).
Do tego koszt dojazdu do pracy C bilety imienne - 1769 zł.
Od lutego 2017 wyłącznie już wynagrodzenie z
pracy C.

Pytanie jak liczyć KUP za 2017 r. Czy 139,06 razy 14 miesięcy? Czyli z każdego wynagrodzenie, które wpłynęło w styczniu? Nie liczyć tego z trzynastki bo w styczniu już nie było się pracownikiem pracy A czyli za 13 miesięcy? Nawet z 14 miesiącami plus podwyższony koszt za bilety nie przekroczy tego limitu 2502,56.

I jeszcze jedno inne pytanie do dziś nie otrzymano PIT 11 od zleceniodawcy - Praca D. Czy należy to zgłosić do skarbowego i samemu to rozliczyć. Nie wiem czy PIT trafił do skarbowego a do mnie nie? czy w ogóle płatnik nic nie zgłosił, mam umowę pisemną, wynagrodzenie zostało wypłacone w maju 2015 po licznych interwencjach.

Bardzo proszę o pomoc. Jeszcze nigdy mnie miałam takiej skomplikowanej sytuacji

Najnowsze wpisy