Forum

Komentarze użytkownika "SzachIranu"

Komentarze użytkownika: SzachIranu

Re: Wójcikowski: Strajk lekarzy to rezultat kryzysu ustrojowego

SzachIranu / 2007-05-22 11:22
NIE DAWAĆ!
Nie zgadzam się na podwyżki. Gdybym mógł o tym zadecydować to bym nie dał podwyżek. Od otrzymanych w prezencie pieniędzy nic się nie poprawi. Po ostatnich podwyżkach dla służbu zdrowia z zeszłym, które dostali za friko w mojej przychodni rejonowej jest jeszcze gorzej. Zawsze niezoreintowana pani w okienku nie potrafi znaleźć mojej karty, nie wie gdzie ma długopis, w ogóle to po co ja przychodzę i jej przeszkadzam "tu się pracuje" - otrzymałem odpowiedź stojąc 45 min. w kolejce do rejestracji z 39 stopniami Celsjusza. To po prostu banda. przychodzą kiedy chcą, przyjmują w jakiej chcą kolejnoąci, wychodzą "na wizyty domowe" kiedy chcą... a do szału doprowadza mnie kiedy siedzę w gabinecie i wchodzi koleżanka lekarza i dyskutują o pier..... . Jak w czasie jenej 10 minutowej wizyty u lekarza zdarzyło się to trzeci raz i odezwałem się to jeszcze dostałem zj... . U prywatnego lekarza gdzie się równierz leczę jest inaczej - kompetentny, miły lekarz (bo jak będzie niemiły to nie wrócę), cicho, sympatycznie, nie czekam w kolejce, choć cała moja rodzina podlega ubezpieczeniom płacę z kieszeni.
SKANDAL!!
Za co lekarze chcą więcej zarobić - za co WIĘCEJ?
Czy będą więcej pracować?
Czy będą się bardziej starać?
Czy mniej ludzi będzie umierać?
Po prostu zauważyli, że coraz mniej ludzie dają, coraz więcej się ich czepiają, coraz więcej słychać o błędach lekarskich i Izby lekarskie coraz mniej chcą ich bronic ryzykując własną dup.. .Więc trza więcej zarobić. Wychodząc z załorzenia że wszyscy biorą to i my też możemy .... dostaną.
Jak słyszę długie i ciężkie studia, odpowiedzialna praca, zrobienie specjalizacji itp. itd za 1200 zł to mi bebechy wibrują. Ciekawe skąd żyjąc w takiej biedzie stać lekarzy na studnia, kształcenie, seminaria, wczasy, wille dacze i samochody. Jakoś ciężko jest mi sobie przypomnieć lekarza bez samochodu - nie, takiego nie zanam. Znam za to lekarzy pracujących w szpitalu (ze specjalizacją) który wyciąga (KILKADZIESIĄT tysięcy miesięcznie) i do tego ma własny gabinet. Da się - oczywiście - robi w prywatnej klinice. Dlaczego nieudacznikom, kałmukom i konowałom mam płacić więcej? Kto im powiedział, że po studiach będą zarabiać kokosy. Jak chcą zarabiać tyle co w Czechach, Anglii itd. to niech tam jadą, ale już i niech wcześniej zapłacą za wykształcenie, wieloletnią płatną praktykę w celu poznania zawodu.....
Płakać się chce.
Praca się nie opłaca? Chcą zatrobić tyle co spawacz (6000zł?) to niech spawają - kurs w urzędzie pracy dla bezrobotnych jest bezłatny. Jakoś nie widzę kolejek z tabunami lekarzy by się przekwalifikować.
Może chodzi po prostu o to aby się dorobić a nie narobić?

Najnowsze wpisy