Forum

Komentarze użytkownika "tasses"

Komentarze użytkownika: tasses

tasses / 2008-01-12 13:48
..a ja mam pytanko następujace. na koniec sierpnia zakupiłem arke europy wschodniej za 5000 na przełomie września i października do kupiłem (o zgrozo!) za 8500 arke europy wschodniej ale niedość tego na deser w listopadzie dołożyłem 1000 na arke nowej europy. Bilans 1600 w plecy.Teraz nie wiem czy mam część przekonwertować na arke obligacji (ale to chyba już za późno) czy też przemierzać sie do dalszych zakupów powiedzmy około 5000 zł tzw.małymi kroczkami tzn. po 1000 co jakiś czas.Same jednostki mogę trzymać powiedzmy 2 lata. Proszę o radę.Ps.wiem ze dywersyfikacja to żadna:)
tasses / 2008-01-14 19:31
a orientujesz się może jak to wygląda?..dużo osób umarza jednostki..w jaki sposób dany fundusz znajduje kase na pokrycie tych wypłat..tylko i wyłącznie ze sprzedaży akcji?bo jeżeli tak to zostaje goły i nie może TFI zrobić żadnych nowych zakupów na giełdzie.Tak myślałem czy ta cała nagonka na lokaty i konta oszczednościowe to nie służy uzupełnieniu kasy aby mieć na ewentualne zakupy na giełdzie..nie wiem czy do końca sie jasno wyraziłem

Re: 30tyś zł W jakie Fundusze zainwestować?

tasses / 2008-01-18 17:54
witam wszystkich. od ostatniego wpisu ..straciłem dodatkowy tysiączek.konwersji żadnej, sprzedaży żadnej,zakupów narazie też..Szczerze mówiąc to jak -30-35% bede w plecy to już sie wystracham nie na żarty.pozdrawiam wszystkich uczestników doli i niedoli.

to teraz niemiaszki,brytyjczycy i inni fundy będą umarzać?

tasses / 2008-01-21 22:43
Jeżeli dopiero dzisiaj u nich tak walneło w dół to chyba teraz oni będą uciekać ze swoich funduszy przez co nasza giełda i zarazem fundy będą mieć nowego lidera spadków którego można by dogonić.czyli ten tydzień raczej wzrostowy (nie spadający) też raczej nie będzie. Czy może coś źle rozumiem w tej całej gierce.Bo tak sie zastanawiam czy może to nie czas na jakieś drobne zakupy.pozdrawiam.
tasses / 2008-01-22 20:11
o to współczuje..to u nas dzicz faktycznie, a jeszcze jak starsze osoby niedoinformują to jest to już chamstwo. mnie zapytała tylko czy jestem pewien hehe ..no i wtedy byłem :) to teraz pewnie niejedna sprawa bedzie składana do sądu jeżeli jest aż taka różnica w traktowaniu klienta przy funduszach. to mnie zaskoczyliście szczerze mówiąc.pozdr.

Najnowsze wpisy