Forum

Komentarze użytkownika "Telllur"

Komentarze użytkownika: Telllur

Re: RURA GAZOWA NA TERENIE DZIALKI !!!

Telllur / 2013-11-04 18:06
Duży budynek jednorodzinny z lat 80tych. W wyniku waśni właścicieli dochodzi do sądowego podziału na dwie odrębne części(dwie księgi wieczyste) z własnymi oddzielnymi wejściami, podział dzialki, rozdzielność mediów itd. Sąd wycenił każdą z części. W wycenę wliczając przyłącza znajdujące się po ich stronach. Jeżeli w jednej części było np przyłącze gazowe,to zostało ono wycenione. Właściciel, od którego zakupiłam część, na której było to przyłącze gazowe przystosowane tylko do kuchenki gazowej, na swój koszt m.in opłatata na rozwój gazownictwa itd. zmodernizował je po to , aby móc zainstalować piec gazowy do ogrzewania swojej części budynku. Sąsiad ogrzewał swoją część węglem, ponieważ nie posiadał przyłącza gazowego.Pod nieobecność właściciela części, na której jest zawór gazowy i bez jego wiedzy, a tym bardziej zgody, sąsiad podłącza się do tego przyłącza prowadzac dookoła bydynku (nie swojej części) paskudną rurę na wysokości 1,5m i wnioskuje w gazowni odbiór. Gazownicy przyjeżdżają, wchodzą na prywatny teren bez zgody i wiedzy własciciela posesji, na której znajduje się przyłącze, które zainstalował na swój koszt i dokonują odbioru.Właściciel wraca po m-cznej nieobecności i nie wierzy własny oczom. Cała ta historia wydarzyła się w 1994 roku. Wielokrotnie zwracano się i do gazowni z prośbą o wyjaśnienie na jakiej podstawie dokonano tego odbioru, ale bez odpowiedzi. Zawór ma przepustowość odpowiednią do obsługi jednego pieca i kuchenki gazowej.W okresie grzewczym występują problemy, wtedy kiedy uruchamiają się równocześnie cztery urządzenia.Sąsiad jest arogancki i nie zamierza ani zmodernizować przyłącza na swój koszt , tak aby dostosować je do większej ilości urządzeń, ani nie poczuwa się do konserwacji paskudnej rury,która szpeci budynek i uniemożliwia ocieplenie. O usunięciu jej również nie chce słyszeć.
Pytanie, czy mam prawo odciąć sąsiada od mojego przyłącza, ewentualnie czy mogę żądać opłaty za korzystanie z niego, i jakie konsekwencje mogę wyciągnąć wobec gazowni.
Co robić ????

Najnowsze wpisy