Forum

Komentarze użytkownika "toschek"

Komentarze użytkownika: toschek

Start.

toschek / 2007-07-09 20:22
Na giełdzie jestem od czerwca 2006 roku. Wszystkie operacje wykonane przeze mnie można podglądnąć w portfelu(jedynie Bioton jest trochę kombinowany, bo coś w money.pl mają problemy z PP).

W tej chwili posiadam:
MNI, Kopex, Odlewnie i Enap.

MNI dał mi już trochę zarobić, ale będę trzymał, ponieważ uważam, że firma jest z dużymi perspektywami, minusem jest to, że czasami trochę huśta jej kursem.

Odlewnie zredukowałem o połowę kilka dni temu - bardzo długo w nich siedziałem gdy inne spółki rosły, a Odlewnie się kisiły. Niedawno została przełamana w górę formacja flagi, więc dalsze wzrosty są bardzo prawdopodobne, jednak chciałem kupić trochę Kopexu, dlatego zmniejszyłem udział w Odlewniach.

Enap kupiłem troszkę w złym momencie - prawie zaraz przed zjazdem na 5zł. Myślę nad dokupieniem właśnie w okolicach 5zł, ponieważ wzrosty są prawdopodobne.

Kopex kupiłem dzisiaj - jest to inwestycja długoterminowa, chyba, że stanie się coś bardzo złego, jednak nie myślę. Jeżeli kurs spadnie w okolice 55-52 zł, to będę jeszcze dokupywał.

Strategia inwestowania.

toschek / 2007-07-09 20:26
Moja strategia inwestowania w dużej mierze opiera się na AT, o które posiadaj jako taką wiedzę. Jeżeli chodzi o AF, to nie jestem z tego specjalistą, jednak dzisiejszy Kopex kupiłem właśnie ze względu na AF. W tej chwili AT może okazać się mniej skuteczna, ponieważ ceny są już bardzo wyśrubowane, więc tylko walory z fundamentami będą jeszcze dalej rosły. Spekulacja w tym momencie jest niezwykle ryzykowna - w trakcie korekty to właśnie spółki spekulacyjne będą tracić najszybciej i najwięcej...

Re: Komentarze do portfela "motyl1604.71"

toschek / 2007-07-10 13:33
Witaj Motylu!
Jakieś zmiany dzisiaj w Twoim portfelu? Kopex jednak nie uciekł, dzisiaj można było go dokupić po jeszcze korzystniejszej cenie:). Ja także kupiłem Kopex wczoraj, będąc pewien, że zaraz odjeżdża:). Ale co się odwlecze to nie uciecze:).
Pozdrawiam.
toschek / 2007-07-11 09:36
A nie uważasz, że AT może być czasem przydatna? Może pomóc w określeniu momentu zakupu akcji. Pokazuje także, czy dane akcje są "modne", często się tak zdarzało, że choć firma ma fundamenty, jest niedowartościowana i wydaję się, że powinna rosnąć, a nie rośnie, to dzieje, sie tak tylko dlatego, że nie ma właśnie na nią "mody". Oczywiście, ta moda prędzej czy później przyjdzie, jeżeli spółka rzeczywiście jest dobra, ale może jeszcze trochę potrwać zanim inwestorzy zwrócą na taką spółkę uwagę. Szkoda "kisić" wtedy w spółce kapitał, skoro można gdzie indziej zarobić, natomiast wystarczy tylko obserwować, a AT powie nam, czy należy już ją kupować, czy jeszcze nie.

Według mnie AT jest bardzo przydatna, ale wtedy, gdy jest tylko pomocą, jednym z kilku narzędzi.
toschek / 2007-07-11 12:23
Jeżeli jest odwrotnie, to jest to wtedy czysta spekulacja, która prędzej czy później skończy się krachem na danej spółce...:)
toschek / 2007-07-11 19:34
Jeżeli tak każdy siedzi po uszy w papierach, to kto i za co będzie te papiery jutro kupował...:)

Najnowsze wpisy