Forum

Komentarze użytkownika "treshold"

Komentarze użytkownika: treshold

Re: Świadczenie zasiłkowe po pół rocznym l4 wziętym podczas okresu wypowiedzenia

treshold / 2015-04-10 01:11
Pracodawcy najprawdopodobniej nie odpowiadało że nie mogę wykonywać wszystkich czynności ( nie mogę kucać, ani nie jestem już taki zwinny)

Pytanie:

Czy muszę przedstawić ksero zwolnienia lekarskiego do kiedy trwało w UP ? Bo normalnie ma się siedem dni od zakończenia zatrudnienia na zarejestrowanie się w UP aby nie stracić prawa do zasiłku z tego co mi wiadomo tak? I nie wiem czy trzeba jakoś dokumentować okres chorobowego.

Jest jeszcze jedna kwestia. Data operacji przypada na początku czerwca i do tego czasu mam zwolnienie chorobowe. Jak mnie uprzedzono ZUS prawdopodobnie wezwie mnie na komisje i możliwe że mi cofną zwolnienie bo ponoć jest ogólne założenie że " bez więzadła da się żyć" - żyć faktycznie ale pracować efektownie już nie bo co chwile kolano się blokuje i jest niestabilne. Co jeśli np po dwóch tygodniach cofną mi zwolnienie. Idąc na operacje dostanę potem znowu świadczenie chorobowe? Nie będzie z tym problemów? Rozumiem że mogę iść w takim przypadku między czasie do UP po zasiłek.

Świadczenie zasiłkowe po pół rocznym l4 wziętym podczas okresu wypowiedzenia

treshold / 2015-04-07 18:42
Witam.

Nie chciałem zaśmiecać kolejnym postem tego typu forum lecz nie udało mi się znaleźć przypadku odpowiadającemu mojej sytuacji. Zatrudniony byłem w firmie dokładnie 13 miesiecy na pełen etat (7 tygodni w tym okresie spędziłem na l4 z powodu wypadku zerwania więzadła w kolanie było to lipcu 2014)

30.03.15 -Dostałem wypowiedzenie z pracy wraz ze zwolnieniem z obowiązków wykonywania pracy. Termin wypowiedzenia zbiegł się z planowaną operacją rekonstrukcji więzadła w kolanie.

10.04.15 - następuję zwolnienie

08/09.04.15 - Dostanę zwolnienie L4 na operację rekonstrukcji więzadła. Mam je dostarczyć do pracodawcy czy do ZUS'u od razu ? (zwolnienie będzie trwać około 6 miesięcy, tyle trwa powrót do pełnej sprawności) Rozumiem też że zwolnienie nie odwołuje wypowiedzenia z pracy.

08/09.10.15 - (hipotetycznie) zakończy się okres świadczenia chorobowego. Biorąc pod uwagę to że zwolnienie mimo wszystko nastąpiło10.04.15 będzie mi przysługiwać świadczenie zasiłkowe w urzędzie pracy 08/09.10.15 ?

Najnowsze wpisy