Forum

Komentarze użytkownika "visu44"

Komentarze użytkownika: visu44

Pomoc de minimis za wyszkolenie ucznia czy przychód?

visu44 / 2012-11-27 09:58
Otrzymałem pomoc de minimis z Urzędu Gminy w kwocie 4.587 zł jako dofinansowanie kosztów wyszkolenia ucznia i mam problem czy w jest to przychód w PKPiR? Będe wdzięczny za pomoc.

Re: Pomoc de minimis za wyszkolenie ucznia czy przychód?

visu44 / 2012-11-27 21:48
Dzięki bardzo! ta interpretacja wszystko wyjaśnia dofinansowanie z Gminy kosztów wyszkolenia ucznia jest przychodem z tzw. pozostałych przychodów.Belladonna obyś wygrała 6 totolotka !!

Wycofanie samochodu osobowego z działalnosci a VAT

visu44 / 2014-01-03 09:45
Chcę wycofać z dniem 31.12.2013 roku kupiony we wrzesniu 2007 samochód osobowy od którego częściowo odliczyłem VAT, doczytałem że teraz będzie zwolnienie z VAT ale czy muszę cos wykazywać w deklaracji VAT 7K za IV kw 2013 jesli tak to co i w której rubryce? Dzięki za poradę

Re: Zaliczka na podatek dochodowy. Uważaj na zmiany

visu44 / 2014-01-19 10:51
Tak też zrobiłem w rozliczeniu za 2012 rok i za 2013 tez tak zrobię bowiem US uznał ,że taki sposób postepowania jest prawidłowy tzn.w dniu 20 styczna składam rozliczenie roczne PIT 36 gdzie składamy deklaracje wspólnie z żoną ,odliczamy nalezne ulgi i zaliczke za grudzien płacimy jako rozliczenie roczne na poprzedni rok do 30 kwietnia .Kropka . Pozdrawiam

Re: Konstytucja dla biznesu. Rząd chce zlikwidować CIT i wprowadzić...

visu44 / 2016-03-24 09:08
Jestem za dotychczasowy podatek CIT jest nie efektywny a międzynarodowe korporacje z łatwością go mogą omijać .Najwyższa pora to zrobić ! dotychczasowe liberalne rządy nie wiadomo dlaczego tego podatku nie zlikwidowały nie jestem pisowcem ale jeżeli nie oni to zrobią teraz to chyba już chyba nikt inny .Korporacje mają a Polsce raj na ziemi hulaj dusza piekła nie ma !

Re: Konstytucja dla biznesu. Rząd chce zlikwidować CIT i wprowadzić...

visu44 / 2016-03-24 10:52
Obawy o małe firmy są nie uzasadnione bowiem one płacą podatek PIT a CIT płaca duże firmy posiadające osobowość prawną a więc w tym korporacje, Sp. z o.o. itp. którym łatwiej robić przekręty na kosztach , sztuczkach księgowych itp. .Jeżeli projekt dotyczy tych podmiotów jestem za ale diabeł tkwi w szczegółach

Najnowsze wpisy